1. עמוד הבית
 2. »
 3. תכנון חופשה עם הכל על
 4. »
 5. השכרת רכב בחו”ל – המידע שיחסוך לכם כסף וטעויות!

השכרת רכב בחו”ל – המידע שיחסוך לכם כסף וטעויות!

חופשה בחו”ל עם רכב יכולה להיות מהנה ומענגת אך לפעמים קורות תקלות מצערות שהופכות את החוויה הנעימה לסבל. הזמנה נכונה של רכב בחו”ל תמנע הרבה מאוד מקרים לא נעימים. אנחנו בהכל על מנסים לספק לכם גם מידע מפורט ככל הניתן וגם הנחות בלעדיות (כמו זו) על מנת שהחופשה שלכם עם רכב שכור תהייה מהנה וטובה. יש לכם שאלות או התלבטויות? תמיד אפשר לשאול בקבוצות שלנו בפייסבוק – כמו זו.

10 טיפים חשובים לפני הזמנת רכב לחופשה שלכם בחול

 1. חשבו טוב האם אתם באמת זקוקים לרכב. בחופשות עירוניות באירופה (חמישה ימים בברצלונה או שבוע ברומא) ניתן ואפילו כדאי להימנע מהשכרת רכבבודאי לא לכל ימות החופשה. במקרה הצורך תזמינו רכב ליום אחד-יומיים לטיול אחד מחוץ לעיר. (ראה גם השכרת רכב בברצלונההשכרת רכב ברומא). ביעדים רבים אנו ממליצים להצטרף לסיורים יומיים מאורגנים ולא להשכיר רכב ולשלם עליו מחירים גבוהים בחניה ולהתיקע בפקקים.
 2. חשבו מה חשוב לכם ברכב. ישנן דרכים רבות להוזיל את הרכב המוזמן: אוטו קטן יותר, לא ממוזג ובעל גיר ידני יעלה פחות, כמו גם אוטו עם פחות דלתות. חשוב לציין שלא פעם לא כדאי לוותר על הדברים הללו – טיול ביוון ללא מיזוג זו חוויה לא נעימה, גם אם היא זולה יותר לכן שמשכירים רכב ביון פחות כדאי להתפשר על כך. נסיעות הרריות יצריכו רכב חזק עם מנוע של לפחות 1,600 סמ”ק. כמו כן חשוב לחשוב על נוחיות הנוסעים ולא להצטופף. בנוגע לגודל מטען הרכב, קחו בחשבון מזוודות וקניות בדרך, כך שתא המטען צריך להספיק לכם לאורך הטיול כולו.
 3. אם הנסיעה היא נסיעה בתוך אזור קטן, אתם לא צריכים לאסוף רכב בלילה, ואין לכם בעיות נוספות מיוחדות שווה לבדוק הזמנה של רכבי לאו קוסט פה יש לא מעט אופציות לכך. אנו חושבים שברגע שהנסיעה הופכת רחוקה יותר ודורשת מעבר בין מדינות עדיף להימנע מרכבי לאו קוסט.
 4. דרך נוספת לחסוך בעלויות השכרת הרכב למי מכם שמעוניין לחסוך בעלות אנו ממליצים לבחון אפשרויות שונות להוזלת עלות ההשכרה, למשל באתר הזה המציע הנחה בלעדית לגולשי הכל על.
 5. שימו לב מכוניות שהדלק שלהן הוא דיזל יכולות גם הן להביא לחסכוון משמעותי בחופשה – לאו דווקא במחיר הרכב עצמו. חשוב בעיקר לחופשות עם נסיעות ארוכות ולרכבים גדולים.
 6. ברוב היעדים מומלץ לשכור רכב כמה שיותר מקודם – אם מדובר בקיץ או חגים עדיף יותר מוקדם. למי מכם שחושש מההתחייבות זמן רב לפני הטיול מומלץ לבצע את ההזמנה באתר זה המציע אפשרות ביטול בחינם, וכך להבטיח לעצמכם רכב מתאים מצד אחד אך להשאיר פתח לשינויים מצד שני. עדיף לשכור רכב מהארץ בזמן תכנון החופשה ולא ביעד עצמו. כמעט תמיד יהיה זול יותר לסגור את השכרת הרכב מהארץ ולא ממדינת היעד, כך תוכלו להשיג את ההנחה לה זוכה סוכן הנסיעות שלכם, או למחיר המוזל שמוצע באינטרנט. המחיר בדוכנים לרוב לא יהיה זול יותר (אפילו יותר יקר), אתם עלולים לבזבז זמן יקר ותעשו זאת בשפה לא מוכרת ובסביבה לוחצת ובלי אפשרות לבצע השוואת מחירים.
 7. השוו מחירים – יש לא מעט מערכות המתאימות לכך היום. אין יתרון משמעותי בהזמנת רכב שכור ביום
 8. אם אתם מטיילים בקבוצה או עם משפחה בעלת מספר נהגים, נסו לדאוג שכל הנהגים שמתוכננים לנהוג בחופשה יהיו נהגים לא צעירים (מעבר לגיל 25) – זה יחסוך לכם הרבה כסף. בנוסף וודאו שאינכם מחויבים בתשלום נוסף על נהג נוסף בעת הזמנת הרכב.
 9. כדי להימנע מתשלום גבוה ומיותר בעקבות תאונה או גניבה של הרכב כדאי מאוד לעשות ביטוח לרכב הכולל ביטול השתתפות עצמית. ההמלצה שלנו היא או להזמין  רכב מספק גדול עם שירות בעברית (לעיתים מחיר מעט יותר יקר), למשל מספק זה הכולל הנחה לגולשי הכל על ואז להזמין מהם את ביטול ההשתפות העצמית. או לחפש ולהזמין רכב באחד ממנועי החיפוש הבין לאומיים הגדולים כדי להשיג מחיר טוב (למשל ממערכת זו), להזמין משם רכב, אבל את ביטול ההשתפות העצמית לעשות מול החברה עצמה בזמן לקיחת הרכב ולא מול המנוע בו הזמנת את הרכב. אנו אוהבים את השירות של המערכות הגדולות לאיתור רכב ומחיר טוב, אבל מנסיון שלנו השלמת ביטוח מול חברת ההשכרה עצמה מספק שירות טוב יותר ופחות בירוקרטיה במקרה הצורך.
 10. תוספות עדיף לא להזמין מחברת ההשכרה ולהביא מהבית:  לנוסעים עם ילדים קטנים – אם ניתן, לדעתנו עדיף להביא את כיסא התינוק או הבוסטר שלכם .זה מונע צורך בהיכרות עם מערכת חדשה ולא מוכרת וחוסך כסף אותו דבר לגבי מי שמעוניין בGPS ולא סומך על הניווט בסמרטפון.

7 טיפים שחשוב לזכור שאתם מקבלים את הרכב השכור

 1. כשמקבלים את הרכב, צריך לבדוק אותו בקפידה ולרשום על טופס ההשכרה את כל הנזקים הקיימים, ולהחתים את נציג חברת ההשכרה. דבר זה חשוב ביותר כדי שלא יאשימו אותכם במפגעים קיימים ואנו ממליצים לעשות זאת בהקפדה יתרה.
 2. וודאו שאתם מביאים איתכם את הרישיון הישראלי והרישיון הבינ”ל (בתוקף!), קבלה על הזמנת הרכב, דרכון הנהגים וכרטיס האשראי בו בוצעה העסקה.
 3. זכרו שאתם מזמינים רכב מתוך קבוצה של רכבים ועליכם לדעת שלא תמיד תקבלו את הדגם המדויק אותו הזמנתם, אלא רכב ברמה שלו.
 4. וודאו שאתם יודעים איך להפעיל כל דבר ברכב – חלונות, רדיו, מיזוג, איתות, פתיחת תא מטען, הפעלת GPS, הילוכים, אמברקס, ווישרים, אורות שלג/ערפל בחורף. כדאי לבדוק זאת לפני התחלת הנסיעה, כדי שלא תצטרכו להבין איך מפעילים את הווישרים, לדוגמה, בגשם שוטף באמצע כביש מהיר.
 5. וודאו שיש את כל ציוד החובה – גלגל רזרבי וציוד החלפה, אפוד זוהר, מסמכי ביטוח ורישיון רכב.
 6. וודאו שאתם יודעים בדיוק איזה סוג דלק האוטו צורך – טעות בסוג הדלק עלולה להיות יקרה ולפגוע בנסיעה שלכם.
 7. וודאו שאתם מקבלים את הטלפונים החשובים של איש הקשר של חברת ההשכרה וטלפון של שירותי תיקון הרכב (לכל מקרה שלא יבוא).

3 טיפים חשובים לנסיעה עם רכב שכור

 1. עברו על חוקי הנהיגה במדינה אליה אתם נוסעים (תמרורים שונים במעט, האם נוהגים בצד ימין או בצד שמאל, מהירות מותרת). אנו משתדלים לרשום מידע זה באתר שלנו על היעדים בהם אנו עוסקים, אך אם אתם נוסעים ליעד אחר עשו לעצמכם טובה ובדקו את התקנות מראש. דוגמא קלאסית לתמרור שמפיל ישראלים רבים בקנסות מיותרים הוא תמרור הZONA TRAFICO באיטליה (ראו השכרת רכב באיטליה), אבל הסיפור הזה הוא לא רק שם.
 2. עברו על כבישי האגרה, כמה צריך לשלם ואיך והאם אתם באמת זקוקים לעבור בהם בעת הסיור (יש מקומות שהדבר הכרחי כמו ביוון ויש מקומות שבהם ממש לא, ותחסכו כסף בכך שתבחרו בדרכים אחרות. זכרו רק שכבישי האגרה הם לרוב טובים ונוחים יותר). כבישי אגרה פשוטים יותר הם כבישים בהם ניתן לשלם פיר נסיעה – במדינות רבות למשל צרפת (ראו השכרת רכב בצרפת) ואוסטריה (ראו השכרת רכב באוסטריה) – ישנם כבישי אגרה במינו (כמו כביש 6) בדקו לפני הנסיעה בהם שהרכב שלכם כולל את מינוי זה ואם לא הסדירו זאת לפני הנסיעה. במידה ולא תסדירו חברת השכרת הרכב תשלם על הנסיעה ותשית עליכם דימי טיפול אסטרונמיים ומיותרים.
 3. רישיון בין לאומי – לפני שאתם נוסעים וודאו שהרישיון הישראלי החדש (כרטיס פלסטיק ותמונה) מספיק ואין צורך לעשות רישיון בינלאומי
  (תוכלו לעשות זאת בדף שלנו העוסק במידע על רישיון בין לאומי ) במידה ולא, בררו איפה ניתן לעשות רישיון כזה בסניף הקרוב לביתכם של חברת מ.מ.ס.י.

4 טיפים חשובים בעת החזרת הרכב

 1. הקפידו שנציג חברת ההשכרה יאשר בכתב שהרכב הוחזר ללא נזק. אם אין נציג בשטח ואתם ממהרים לטיסה שלכם, צלמו את הרכב מכל הצדדים, כולל סימן שמעיד על כך שהתמונות צולמו בתאריך המדובר ובשטח חברת ההשכרה.
 2. לא לאחר בשעת החזרת הרכב! פשוטו כמשמעו. אמנם יש חברות שלא יהיו קטנוניים על כך, אבל באופן כללי אל תתנו להם סיבה להתרגז.
 3. קיבלתם רכב עם מיכל מלא? החזירו אותו כך. אחרת תשלמו לחברה עמלת מילוי יקרה ומיותרת. אגב, הדבר אמור גם לגבי מיכל ריק – זכרו שאתם משלמים על כל תדלוק וכדי לחסוך כסף נסו לחשב כמה דלק תצטרכו כדי להגיע לתחנות החזרת הרכב, ולא יותר מכך.
 4. וודאו ששילמתם את כל הדו”חות, כבישי האגרה ותשלומים שונים אחרים. לא תוכלו להתחמק מכך, ואם תקבלו את הדו”ח בזמן חזרתכם הביתה תשלמו קנס תוספת על דמי טיפול של חברת ההשכרה!

5 יעדים מובילים להשכרת רכב

השכרת רכב בברצלונה

יש לא מעט רכבים שאפשר לקחת בברצלונה ולהחזיר בתחנות שונות ברחבי קוסטה בראווה (יורט דה מאר, בלאנס חירונה ופיגרס – הן תחנות פופלאריות). תוספת המחיר היא יחסית קטנה (אם כי קיימת) ומשתנה מחברה לחברה. אנו ממליצים לבדוק האם לנסוע ליעד זה עם רכב שכור, יש תחבורה ציבורית טובה ובקיץ ההתנהלות עם רכב מאוד לא נוחה בחלק מעיירות קוסטה בראווה.

לקריאה נוספת הכנסו לעמוד שלנו על השכרת רכב בברצלונה

השכרת רכב במילאנו

החזקת רכב בתוך מילאנו היא לא פחות ממטרד. למי ששוקל לשכור רכב פרטי חשוב מאוד להבין שמרכז העיר של מילאנו אסור לכניסה של כלי רכב פרטי- זהו איזור ״סונה טראפיקו לימיטאטו״ (Zona a traffico limitato) שנאכף על ידי מצלמות וטומן בחובו קנסות כבדים.

לקריאה נוספת הכנסו לעמוד שלנו על השכרת רכב במילאנו

 

השכרת רכב בנאפולי

הנהיגה בתוך נאפולי עצמה אינה מומלצת, גם בגלל שהתנועה עמוסה ועלולה להיות לא מסודרת ומסוכנת (אומנם זה נכון בכל איטליה, אבל האזור של דרום איטליה בכלל ונאפולי בפרט הוא אזור מועד לפורענות בנושא). ישנה בעיית חניה לא פעם במיוחד באזור מרכז העיר העתיק והצפוף, מכיוון באזור זה ישנם חלקים תיירותים אליהם לא מורשים להיכנס רכבים פרטיים.

לקריאה נוספת הכנסו לעמוד שלנו על השכרת רכב בנאפולי

השכרת רכב באגם גארדה

בחרתם לנסוע לחופשה באיטליה ולבקר באגם גארדה ואתם מתלבטים האם להשכיר רכב? באופן כללי, השכרת רכב לשימוש באגם גארדה, בניגוד לערים הגדולות כמו ונציהרומא ומילאנו, דווקא מומלצת מאוד.

לקריאה נוספת הכנסו לעמוד שלנו על השכרת רכב באגם גארדה

השכרת רכב ברומא

רומא, עיר הנצח, היא יעד תיירותי פופולרי הידוע בארכיטקטורה המדהימה, ההיסטוריה העשירה והאוכל הטעים שלה. בעוד שלעיר יש מערכת תחבורה ציבורית נרחבת ונוחה לטיול בתוך העיר, השכרת רכב ברומא יכולה לספק לכם את החופש והגמישות לחקור את סביבת רומא ולהמשיך לסיור עצמאי בכל רכבי איטליה.

לקריאה נוספת הכנסו לעמוד שלנו על השכרת רכב ברומא

מפת תחנות השכרת רכב בחו"ל