1. עמוד הבית
 2. »
 3. רומא 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. קניות ברומא – המדריך המקיף לשופינג אפקטיבי בעיר

קניות ברומא – המדריך המקיף לשופינג אפקטיבי בעיר

מידע על קניות, קניונים וחנויות בסבתא של אירופה

 

מידע כללי

אומנם רומא היא לא אחת מבירות האופנה של אירופה (בהשוואה לשכנה מצפון, מילאנו לדוגמא) אך היא בכל זאת עיר חשובה באיטליה ולכן רבים ממסעות הקניות (בעיקר בגדים) של תיירים מתמקדים בה. היא מאפשרת לתייר לשלב בטיול בין עתיקות העיר במיוחד באזורי רומא הרנסאנסית (רחוב הויה דל קורסופיאצה דל פופלופיאצה נבונהפונטנה די טרווי וכמובן אזור המדרגות הספרדיות) יחד עם קניות והוצאת כספים על אופנה איטלקית ובינ”ל משובחת.

חנויות לדוגמא בויה דל קורסו (צילום מקורי)

חנויות לדוגמא בויה דל קורסו (צילום מקורי)

קידום השופינג בבירה האיטלקית הוא רציני. העיר משקיעה רבות ברחובות הקניות המרכזיים, מעודדת מבצעים לתיירים, ומפעילה תחבורה ציבורית (ראה תחבורה ברומא) היוצאת אל האווטלטים עם אוטובוסים ייחודיים (לדוגמא אוטובוס האופנה שיוצא מהטירמני). העיר בנויה כך שמרכזי הקניות המרכזיים לתיירים (כמו ויה דל קורסו, ויה דל בובינו וויה די ריפטה – הרחובות היוצאים מכיכר דל פופלו לכיוון דרום) נמצאים בתוך האזור הרנסנסי של העיר. המצב יוצר חנויות רבות הנמצאות בתוך מבני רנסאנס משוחזרים – חוויה מרנינה לעיניים ומאפשרת לשלב טיול “אדריכלי” עם מסעות שופינג.
מחירים

מחירי הקניות ברומא במיוחד ברחובות המרכזיים והמפורסמים יקרים מאוד. כדי להוזיל את המחיר אפשר לפנות לשווקים הקטנים, להגיע בתקופה של סיילים או לנסוע לאווטלטים מחוץ לרומא.

שאלות ותשובות על קניות ברומא

יש מספר אפשרות למקום שכזה, אחד מהפופלארים שבהם קניון העודפים קאסטל רומנו, מדובר על קניון  הנמצא במרחק שעה נסיעה מרומא.
על הקניון תוכלי לקרוא בקישור הזה.
ניתן להזמין הסעות הלוך ושוב מרומא לקניון בקישור הזה.

אם אתם מחפשים חנויות זולות נוספות תוכלו למשל לבדק את חנויות אילו:

 1. Terranova - רשת חנויות בגדים זולים ומגוונים לנשים, גברים וילדים, עם סניפים ברחבי העיר, למשל בכתובת Via del Corso, 415, 00187 RM.
 2. Bata - רשת חנויות מומחית בנעליים ובגדי ספורט לכל המשפחה, עם מחירים נמוכים, למשל בכתובת Via del Corso, 427, 00187 RM.
 3. Carpisa - רשת חנויות לתיקים, נעליים, תכשיטים ואביזרים, עם מחירים זולים, למשל בכתובת Via del Corso, 384, 00187 RM.
 4. Oysho - רשת חנויות בגדי ים, בגדי נמרודים, תחתונים ובגדים לבית במחירים נמוכים, למשל בכתובת Via del Corso, 330, 00187 RM.
 5. Motivi - רשת חנויות נשים המתמחה בבגדי נשים במחירים נמוכים, למשל בכתובת Via del Corso, 429, 00187 RM.

יש חנות של פריימרק ברומא, הממוקמת בקניון RomaEst בכתובת Via Collatina, 858, 00132 Roma RM, איטליה. החנות ברומא מציעה באופן כללי מבחר דומה של מוצרים לחנויות פריימרק ברחבי העולם.
בעבר רבים נסעו מרומא לפירנצה רק עבור חנות הפריימרק שהייתה בעיר, היום כבר אין צורך ואפשר להשתמש בסניף הנמצא ברומא.

החזר מיסים

לתיירים שאינם אזרחים אירופים (יענו אנחנו מישראל) מגיע החזר מע”מ על קניות של מעל ל-155 יורו באותה חנות. הדברים נכונים לרומא ובכל איטליה וזה יכול להיות משמעותי כי המע”מ באיטליה אינו אחיד ונע בין 15-35% ממחיר המוצר – כך שהמיסים הללו משמעותיים למי שיוצא לשופינג.

אלא מה? היות והרשויות האיטלקיות בדיוק כמו אלו של מדינות אחרות בעולם – אוהבות כסף – הן אינן רוצות שתקבלו את ההחזר שלכם בקלות וההליך מסובך.

איך תקבלו החזר בצורה הפשוטה ביותר? (עדיין מורכב – אבל הכל יחסי):
1. השתדלו לקנות רק בחנויות עליהן יש שילוט של חברות התומכות בהקלה במתן החזר מיסים כמו Euro Free Tax ולבקש מהם צ’ק של Global Refund Italy. חברות אלו הופכות את ההחזר להרבה יותר פשוט.
2. כשאתם משלמים בקופת החנות בקשו מהמוכר את שובר TAX FREE – לפעמים הם יציעו זאת בעצמם, אך לפעמים צריך לבקש זאת מהם. במידה והחנות אינה עובדת עם אחת מהחברות הנ”ל בקשו מהם חשבונית (קבלה זה לא מספיק).
3. כשאתם מגיעים לשדה התעופה בדרך חזרה לארץ, אחרי הצ’ק אין ורגע לפני מסירת המזוודות, חפשו את השילוט של הדלפק להחזרי המס. אם לא מצאתם שאלו את הדיילים, הם ידעו להפנות אתכם למקום הנכון.
4. מסרו לפקידי הדלפק את שוברי ה-TAX FREE או את הצ’ק אותו קבלתם ובקשו ממנו לחתום. קחו בחשבון שלפעמים תתבקשו להראות את הפריטים שקניתם, לכן יש להביא זאת בחשבון כשאתם אורזים את המזוודות לפני החזרה. מומלץ לארוז את כל המוצרים עליהם אתם מבקשים החזרי מס ביחד בשקית שיהיה קל להוציא בשלוף מן המזוודות.
5. בדלפק ייתנו לכם שובר על אישור הזכאות להחזר המס.
6. בצעו צ’ק אין לטיסה.
7. לאחר הצ’ק אין באזור הדיוטי פרי לכו לאחד מהדלפקים של החברות העוסקות בהחזר כסף זה (CASH REFUND) שנותנות שירות בחנויות בהן קניתן. קבלו את ההחזר שמגיע לכם. אומנם תצטרכו לשלם על כך עמלה – אך זה יותר פשוט. האופציה המסובכת יותר (וללא עמלה) היא לשלוח את הקבלה החתומה לחנות שחתמה לכם עליה (במידה והחנות לא חתומה על הסכם עם אחת מהחברות הנ”ל). במקרה זה תקבלו את ההחזר בצ’ק אחרי מספר שבועות בדואר הביתה.

חברות לדוגמא הנותנות אפשרות לעזרה במתן החזר מיסים:

https://www.taxrefund.it/
Global Blue

המלצות כלליות להחזר מיסים ברומא:

 • לפעמים כשמגיעים לשדה התעופה בלילה חלק מהדלפקים סגורים וקשה למצוא פקיד שיטפל בכם כמו שצריך. במקרה כזה לפעמים תצטרכו להתחיל לנסוע בתוך הטרמינל לפקיד שכן עובד באותה שעה. עשו את החישוב שלכם האם המאמץ משתלם.
 • אין החזרי מע”מ על שירותי תיירות כגון בתי מלון, מסעדות או שרותי תיירות אחרים.
 • בהקשר זה השירות של חברת גלובל בלו – globalblue הוא מאוד נוח.

​סיילים ברומא

מכירות סוף העונה מתקיימות לאחר חג המולד (סוף דצמבר) ובקיץ, החל מחודש יולי. האיטלקים קוראים למכירת סוף העונה ‘סאלדי’ – Saldi אם להיות מדויקים הן מתחילות בחורף ב-5 בינואר ונגמרות ב15 בפברואר. ובקיץ מתחילות ב-7 ביולי למשך חודשיים.
המלצות כלליות לקניות ברומא

 • רבים הם המבקשים לצאת מחוץ לעיר לאוטלטים השונים, אחת האופציות המבוקשות היא זו של קסטלי רומנו. אפשר להגיע עצמאית ויש גם חברות שיקחו אותכם ויחזירו אתכם למרכז רומא בנוחות ומהירות. למשל באופציה זו.
 • אחת הפעיליות שהופכת מבוקשת יותר ויותר, היא סיורי שופיינג עם מדריך מקומי – לא בדקנו בעצמנו אבל מביקורות של גולשי האתר, אנו ממליצים לבדוק את האופציות הנ”ל
 • למרות מה שהיה נהוג בעבר באזור חנויות היוקרה, היום חנויות יוקרתיות מאפשרות לכל אחד להיכנס, גם אם אין בכוונתו לקנות, ללא תשלום על עצם הכניסה.
 • חשוב לדעת שהסיילים באיטליה מחוץ לרומא (למשל במילאנו או פירנצה), אינם קבועים אלא משתנים (יום לפה ויום לשם) מעונה לעונה ומעיר לעיר.
 • קניית מזכרות, אם אתם רותים לחסוך בעלויות לא לקנות באתרים הגדולים והמוצפים (קולוסיאום / פורום), קנו במקומות הפחות הומים.
 • ברומא כמו בכל אירופה יש תופעה של רוכלים המוכרים זיופים או מוצרי מקור גנובים במחירים נמוכים. אפשר לקנות, כדאי להתמקח. תמצאו אותם בכל השדרות והרחובות הגדולים – במידה והמשטרה לא רודפת אחריהם.
 • כדאי לנסות לפנות למעצבים צעירים – הם ינסו לשרת אתכם ביותר אדיבות ויבקשו פחות כסף מהוותיקים.
 • חנויות רבות סגורות בחלק גדול מהחגים כמו חג המולד.
 • יש חנויות שסגורות ביום ב’ בבוקר (לא במרכזי התיירות הגדולים).
 • באופן שמפתיע תיירים רבים, חנויות רבות סגורות במהלך חלקים של אוגוסט כאשר בעלי החנויות בחופשה השנתית שלהם. הדברים לא אמורים בחנויות המרכזיות של אזורי התיירות המובהקים, אלא באזורים הפחות תיירותיים של רומא.
 • מרבית החנויות המפורסמות באזור הקניות המרכזי של הויה דל קורסו נסגרות ב19:00-20:00, חשוב לקחת זאת בחשבון.
 • האווטלטים והקניות בזול נמצאים כאמור במרחק נסיעה מהעיר. אפשר להגיע אליהם עם האוטובוס המיוחד או להשתמש ברכב שכור (בעיקר מי שנוסע ליעדים אחרים באיטליה מחוץ לרומא).

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו –  הכל על רומא, הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר הנצחית של ארץ המגף

 • היי האם יש החזרי מס ברומא? TaxFree?
  • בטח כמו בכל מדינה.. עושים את ההחזר בנמל תעופה.. מניחה שלזה אתה מתכוון כן? עשינו רק לפני שבוע על קניה
   • כן מעולה תודה צריך רק לשמור קבלות או לבקש משהו גם מכל חנות?
    • יש לבקש בכל קניה מעל 155 ארו, טפסי החזר מס שהמוכר ממלא עבורך.
     • ואיך זה הולך בשדה התעופה לאן צריך להגיע? יש טפסים למלא? מה התהליך? תודה
      • קודם כל בחנות איפה שאת מבצעת את הרכישה ממלאים לך את הטופס הרלוונטי. בטופס יהיה מקום למלא את פרטי האשראי שלך/מזומן.. זה די ברור איפה את ממלא אז לא אמור להיות בעיה. בנמל תעופה-במידה ומדובר בחפץ שנמצא בכבודת יד שלך שנמצא איתך פיזית בתיק שאיתו את עולה למטוס-את מבצעת את ההצהרה אחרי הצק אין והביטחון-פשוט להמשיך לפי השלטים לא תתבלבלי. שם את נותנת לפקיד את הטופס הוא ממלא כמה פרטים אצלו ואת מכניסה לתיבה הרלוונטית שנמצאת ליד המכס. רק תשימי לב שהחפץ בכבודת יד אם מדובר בציוד שנמצא במזוודה שהולכת לבטן המטוס את עושה את ההצהרה לפני הצק אין.
       זה ממש צמוד לדלפקים של ריינאר בטרמינל-תלכי לכיוון השירותים תראי את זה..

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו רומא למטיילים-Rome for travelers:

 • את רוב הקניות ברומא עשינו בויה דל קורסו. מטרת הטיול מראש לא הייתה שופינג. גם איטליה יחסית יקרה, ככה שאין מה להתלהב מזארה או מנגו. יש לנו גם בארץ ובפחות. קניתי בעיקר מזכרות, גבינות מיוחדות, שמן זית איטלקי, ממרח פסטוק, כמהין ופסטו. קצת בגדים קנינו דווקא כשהגענו לנאפולי.
 • קניות ברומא. היכן מומלץ? יש קניון מועדף?
  • ברומא הרחוב הראשי ויה דל קרוסו הוא רחוב של חנויות ורשתות. זארה h&m סאפורה ומותגים מקומיים. המחירים קצת יותר זולים מבארץ.
  • אנחנו עכשיו בטוסקנה אחרי רומא. אין קניות ברומא. הרחוב דל קורסו מאוד מצומצם בחנויות. נסענו על קו 80 לפורטה די רומא ושם יש קניון ממש גדול וטוב. זו נסיעה של חצי שעה – ארבעים דק.
  • יש קניון ענק שקוראים לו euroma2. קצת קשה להגיע אליו הוא בפרברים, אבל לגמרי שווה אפשר לטייל בו יום שלם.
  • יש אאוטלט שווה בקסטל רומנו 40 דק באוטובוס מטרימיני.
  • אני כרגע חזרתי מקניון אחד הגדולים ברומא. פשוט וואוו. מותגים אין סוף. הוא ניקרא designer outlet. יש שאטלים מטרמיני 15 אירו לאדם. 20 דק. עד 70 אחוז כל המותגים. הוא פתוח כמו מאמילה בירושלים. מלא במסעדות. שימו לב שהשטלים עד 8 בערב חוזרים בחזרה. לפניו יש עוד קניון עם מותגים מקומיים והכל בזול. עד 20 אירו. באאוטלט לדוגמא מצאנו מייקל קורס. חולצות טריקו יפות 2 ב- 50 אירו.
  • יש לך ברחוב הראשי ויה קורסו חנויות כמו דיסני סטור h&m יש גם חנות ילדים עם דברים מעלפים שלא תמצאי בארץ. יש לך החזר מיסים 11 אחוז. תבקשי טופס להחזר מס בחנות אם אני לא טועה ואז בשדה התעופה. אבל תבדקי בוודאות.
 • האם יש קניות טובות וזולות ברומא (יחסית לארץ) של מותגים כמו נייק אדידס זארה ואם כן אשמח לדעת איפה?
  • אין אאוטלטים בתוך רומא. צריך לנסוע מחוץ לעיר וזה לשיקולכם. ראו רשימה בהמשך.
   קניות בתוך רומא ניתן לרכז ב: ברחובות מול המדרגות הספרדיות (יקר. מותגים. אך מיטב האופנה), Via corso, Via nazionale- מחירים סבירים.
   אאוטלטים מחוץ למרכז העיר:
   1. כשעה נסיעה לכיוון דרום בעיירה Castel Romano. שם האואטלט: CASTEL ROMANO DRSIGNER OUTLET כתובת לוויז: via ponte di piscina cups 64 מידע על שאטל מתחנה מרכזית טרמיני לאאוטלט קסטל רומנו
   2. Porta de Roma – קו 38 מתחנה טרמיני
  • אותם מחירים בנייק, אדידס וניו באלאנס.
 • באנו במטרה לקנות והבאנו גם תקציב בהתאם. התכנון היה לנסוע לאאוטלט שמחוץ לעיר, אך בגלל שכבר לא יכולנו לדרוך על הרגליים ולא רצינו להיפרד מהעיר החלטנו לעשות שופינג ברומא עצמה. אני חייבת לציין שלא מצאנו כלום, קצת התאכזבתי מזה. לדעתי בארץ האופנה הרבה יותר יפה והיום המחירים בארץ הרבה יותר טובים. אז אם מישהו מתכנן לעשות שופינג, ממליצה שכן ללכת לאאוטלט.
 • אין יותר מידי קניות ברומא, בהנחה שאתם לא מגיעים במיוחד לאיזה אאוטלט ששם לפי מה שהבנתי אפשר לבלות שם יום שלם. חבל על הזמן, כי תפספסו את רומא עצמה. ויה דל קורסו בהחלט מספק וכל החנויות החמודות בסמטאות.
 • בתחום הקניות רומא זה ממש לא המקום. הכל יקר משמעותית מבארץ וגם המבחר לא מפתה בכלל. עשינו חצי יום קניות. סיימנו עם שטויות בלאש וכמה מסכות פנים מספורה.

המלצות לקריאה נוספת בנושא:

מפה