1. עמוד הבית
  2. »
  3. צ’כיה 2024 – המדריך המקיף בעברית
  4. »
  5. שווויץ הבוהמית, צ’כיה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Bohemian Switzerland National Park

שווויץ הבוהמית, צ’כיה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Bohemian Switzerland National Park

המדריך המקוצר לתייר

הפארק הלאומי שוויץ בוהמית (Bohemian Switzerland National Park), הוא החלק הצ’כי של פארק המשותף גם לגרמניה (הפארק הלאומי סקסון שוויץ) וידוע בנופים עוצרי הנשימה שלו, המאופיינים בתצורות אבן חול גבוהות ומרשימות, עמקים ויערות עבותים המהווים אבן שואבת למטיילים, לחובבי טבע וצלמים כאחד. תיירים מגיעים לפארק בין השאר כדי לראות את שער פראבצ’יצה (Pravcicka Gate) האייקוני, קשת אבן החול הטבעית הגדולה באירופה, המשמשת סמל ליופי הגיאולוגי הייחודי של האזור. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור צ’כיה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להנות בנחת מהשבילים הרבים בפארק העוברים בכמה נקודות ציון מרכזיות ומקסימות, מערוץ נהר קמניצה (Kamenice River Gorge), נקודות תצפית כמו מרינה סקאלה (Mariina Skala) או ביקור בדצ’ין, עיירה מקסימה המציעה הצצה לארכיטקטורה היסטורית עם הטירה וגן הוורדים שלה.

שער פראבצ'יצה שווויץ הבוהמית

שער פראבצ’יצה האיקוני – כל סיורי היום מגיעים אליו

טיולי יום לשווויץ הבוהמית

מאחר ושווויץ הבוהמית מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל שווויץ הבוהמית מפראג או דרזדן. טיולי היום לשווויץ הבוהמית פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בשווויץ הבוהמית בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. לרוב הטיולים היומיים יכללו את שני הצדדים של הפארק – זה שבצד הצ’כי של הגבול וזה שבצד הגרמני של הגבול ואורכם הוא יום שלם (בין 13-8 שעות, תלוי בסיור ובנקודת היציאה שלו, והם עוברים בנקודות העניין המרכזיות ביותר באזור כמו ערוץ נהר קמניצה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

ערוץ נהר קמניצה שווויץ הבוהמית

השביל ליד ערוץ נהר קמניצה – מהמסלולים היפים בפארק

איך מגיעים לשווויץ הבוהמית

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לשווויץ הבוהמית באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לשווויץ הבוהמית כחלק מטיול יום מאורגן מפראג או דרזדן (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בשווויץ הבוהמית, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

תחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ישנה רכבת ישירה מפראג לדצ’ין, הזמינה מספר פעמים ביום מתחנת הרכבת המרכזית של פראג (Praha hlavní nádraží). הנסיעה אורכת בדרך כלל כ-1.5 עד 2 שעות. מדצ’ין צריך לעלות על אחד מהאוטובוסים המקומיים היוצאים לכיוון הרנסקו, הכפר הקרוב ביותר לרבות מהאטרקציות של הפארק, כולל שער פראבצ’יצה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ). קחו בחשבון שזו הדרך המסורבלת ביותר, ולא תמיד זמני האוטובוסים השונים מסונכרנים בצורה נוחה.

דיצ'ין

דיצ’ין – כדי להגיע לפארק תצטרכו קודם להגיע לעיירה

רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לשווויץ הבוהמית היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפראג משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

מלונות בשווויץ הבוהמית

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לשווויץ הבוהמית יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לשווויץ הבוהמית להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור צפון צ’כיה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור הגבול עם גרמניה. כמה ממקומות הלינה המומלצים בשווויץ הבוהמית הם Hotel Praha, Pension Jitřenka Hřensko או Hotel Kotva שבעיירה הרנסקו, Hotel Devítka, Pension U Václava או Hotel U Zeleného Stromu שבעיירה יאנוב – שתיהן נמצאות בסמוך לגבול עם גרמניה. אפשרויות נוספות הן Penzion U Cempu, Pension Les או Hotel KORTUS. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.