1. עמוד הבית
 2. »
 3. פריז 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. השכרת רכב בפריז (2024) – הנחה בלעדית ואיך להימנע מטעויות

השכרת רכב בפריז (2024) – הנחה בלעדית ואיך להימנע מטעויות

בחרתם לנסוע לחופשה בפריז ואתם מתלבטים האם להשכיר רכב? איך למצוא את הצעת המחיר הטובה ביותר עבורו? מה הם חוקי התנועה החשובים? מטרתו של דף זה היא לעזור לכם להחליט האם ואיך כדאי להשכיר רכב באיטליה, איך למצוא את המחיר המשתלם ביותר עבורו ואת המידע החשוב לפני שמתחילים לנהוג.

 

טיפים למציאת ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב בפריז

 • הזמנה מראש: בגלל הביקוש הגבוה לרכבים בפריז, תמיד מומלץ להזמין את הרכב מראש לפני שהמחירים עולים. אם אתם חוששים משינויים בתוכניות, תוכלו להזמין את הרכב עם אפשרות ביטול חינם עד שבועיים לפני ההזמנה. תוכלו לעשות זאת כאן .
 • חיפוש הנחות: ישנם לא מעט מבצעים והנחות זמינים, ושווה לבדוק אותם לפני ההזמנה. לדוגמה, כאן תוכלו לבדוק מחירים עם הנחה של 10% לגולשי הכל על.
 • הזמנת רכבי לאו קוסט: אם הנסיעה שלכם במרחק קצר מהעיר פריז ואין לכם צרכים מיוחדים, כדאי לבדוק אופציות להשכרת רכבי לאו קוסט. יש מגוון אפשרויות לכך כאן. אם הנסיעה כוללת יציאה למרחקים ארוכים, עדיף לבדוק רכבים חזקים ואמינים יותר, במיוחד אם מתכננים נסיעות ארוכות.
 • התאמה לתנאי הנסיעה: אם אתם מתכננים לטייל באזורים הרריים מחוץ לפריז (למשל לאזור האלפים), מומלץ לא לוותר על רכב חזק ואמין. לעומת זאת, לנסיעות קרובות באזור פריז או באזורים קרובים ו לא מאוד הררים כמו איל דה פראנס או עמק הלואר, ניתן לבחור ברכבים קטנים וחסכוניים יותר ולחסוך כך בעלויות.

חברות מומלצות להשכרת רכב בפריז

Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב בפריז עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בפריז דרך חברת Rentalcars
🚗 נמל התעופה לה בורז'ה
🚗 נמל תעופה שארל דה גול
🚗 נמל תעופה אורלי

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בפריז דרך חברת AutoEurope
🚗 נמל תעופה אורלי
🚗 נמל תעופה שארל דה גול
🚗 תחנת רכבת דו נורד

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונותנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בפריז דרך חברת Ofran
🚗 נמל תעופה שארל דה גול
🚗 נמל תעופה אורלי
🚗 תחנת רכבת גאר דו נורד

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים בפריז בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בפריז דרך חברת Economybookings
🚗 נמל תעופה שארל דה גול
🚗 נמל תעופה אורלי
🚗 נמל תעופה בובא-טיל

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה בפריז. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בפריז דרך חברת Discover Cars
🚗 נמל תעופה שארל דה גול
🚗 נמל תעופה אורלי
🚗 תחנת רכבת דו נורד

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים
האם צריך רכב בפריז?

באופן כללי, השכרת רכב לשימוש בתוך העיר פריז אינה מומלצת כלל. תנועת הרכבים ברחובות פריז עמוסה ומשוגעת, יש שעות רבות של עומס ביום, קשה למצוא חניה וגם אם מוצאים המחירים גבוהים. לכך צריך להוסיף את המגמה בה אוסרים על כניסת רכבים שאינם מורשים לתוך מרכז העיר (נכוון לכתיבת שורות אילו – יום ראשון הראשון בכל חודש). בשנים האחרונות העיר החליטה לעודד שימוש בתחבורה ציבורית ממניעים סביבתיים, ולשם כך הקימו נתיבי אוטובוס רבים, שהוסיפו עוד יותר על עומס התנועה. לכן, התחבורה הציבורית היא יעילה, נוחה ביותר ומשתלמת. היא מגיעה לכל האתרים התיירותיים בהם תרצו לבקר. הימנעות מהחזקת רכב בתוך העיר תחסוך מכם כאב ראש וסיבוכים רבים.

תנועת הרכבים בפריז - בשאנז אליזה, אם לא צריך אל תבואו עם רכב פרטי

תנועת הרכבים בפריז – בשאנז אליזה, אם לא צריך אל תבואו עם רכב פרטי

למעשה, השכרת רכב מומלצת רק במקרים בהם תרצו לבקר במקומות מחוץ לפריז, למשל לצאת לטיול לז’יברני, לאזור עמק הלואר או לנורמנדי.
גם במקרה כזה, עדיף לשכור את הרכב רק לתקופה שבה תטיילו מחוץ לעיר, ובתוך העיר לדבוק בתחבורה ציבורית – לפעמים עדיף בכלל לקחת סיור יומי מחוץ לעיר ולהימנע מהשכרת הרכב (לפרטים והזמנה של שלל אופציות לסיורים יומיים מחוץ לפריז עם אפשרות ביטול חינם). למי שמתלבט האם לקחת רכב כדי לנסוע לערים גדולות בתוך צרפת (נסיעות פופלאריות מאוד הן נסיעות לליל, ליון, מארסי או ניס).  או מחוץ לצרפת (למשל נסיעה ללונדון, ברצלונה או אמסטרדם) לרוב לא כדאי לקחת רכב ולהעדיף לעשות שימוש ברכבות המצויינות  (לפרטים והזמנת כרטיסי נסיעה ברכבת), אלא אם אתם מתכננים כחלק מהטיול להשקיע בנסיעה ולעצור בתחנות בדרך.

 • שימו לב: אם אתם מתכננים להחזיר את הרכב בתוך פריז, קחו מראש כמה שעות של נסיעה רק להגיע מפרוורי פריז לתוך העיר עצמה. כדאי לעשות זאת משום שלרוב איחור בחצי שעה בלבד בהחזרת הרכב גורר קנס של השכרת “יום נוסף”, שאחרי הצמדת אגרת עיבוד ומסים, עלול להיות יקר ביותר, כמובן תלוי בחברת ההשכרה, יש כאלו שמקפידות יותר, ויש שפחות.

לקיחת רכב בפריז מעבר בין מדינות או החזרה במקומות אחרים

יש הרבה אופציות ללקיחת הרכב בפריז והחזרה בתחנות אחרות. בכל הזמנה כזו תדרשו לתוספת תשלום, אלא שגובה התשלום הנוסף, ממש תלוי באיזה יעד מדובר. בתוך צרפת המחירים יהיו יחסית נמוכים והאופציות רבות. לקיחת רכב בפריז והחזרתו בספרד תגרור תוספת משמעותית יותר והחזרה למשל בפורטוגל לא אפשרית במקרה של 90% מהחברות השונות. לכן רצוי לבחון טוב את התוכנית תמיד ולבדוק האם באמת זו האופציה הטובה ביותר.

מרבית החברות לא לוקחות היום תשלום נוסף כמו פעם על מעבר הגבול, אלא רק על עצם החזרת הרכב בתחנה שונה מתחנת האיסוף. כן יש לקחת בחשבון את הגבלת הקילומטרים שיש לחלק מהחברות.

שימו לב: אם אתם מתכננים לעבור את הגבול עם הרכב בין עם מדובר בבלגיה ובין עם מדובר בספרד או מדינה אחרת – רצוי לעדכן בכך את חברת ההשכרה.

לקיחת הרכב פריז והחזרתו בבלגיה

פעולה פופלארית מאוד, שרבים מבקשים לעשותה. יש לקחת בחשבון תוספת משמעותית למחיר החזרת הרכב בתחנות השונות בבלגיה ויש חברות שלא מאפשרות זאת כלל, לכן רצוי אולי לנסוע עם הרכב עד ליל או מץ כחלק מהטיול, להחזיר את הרכב שם, לעבור ברכבת לבלגיה (להזמנת כרטיסים) ולקחת רכב חדש בבלגיה (ראו מידע בנושא תחת השכרת רכב בבלגיה)

לקיחת הרכב פריז והחזרתו בשויץ

ככלל אין בעיה, אם מדובר בחורף – אתה חייבים בשוויץ צמיגי חורף. בשוויץ יש צורך במדבקה שמאפשרת נסיעה באוטסטרדות (לרכב שנלקח בצרפת לא תהיה מדבקה זו). וצריך לוודא מול חברת ההשכרה שהיא מאפשרת מעבר זה ואינה לוקחת על כך תשלום נוסף. למי שרוצה להחזיר את הרכב בשוויץ העלויות יהיו גבוהות מאוד – אנו ממליצים לרוב  להחזיר את הרכב שנלקח בפריז בליון או בשטרסבורג לעבור לשוויץ ברכבת (להזמנת כרטיסים) ומשם לקחת רכב נוסף (ראו השכרת רכב בשוויץ).

לקיחת הרכב פריז והחזרתו בברצלונה

מסלול זה מבוקש מאוד, יש לא מעט חברות שיתמחו בכך. התוספת לתשלום תנוע בין 60-150 אירו.
חוקי תנועה חשובים בפריז

להלן מפורטים הכללים הבסיסיים הנוגעים לנהיגה בכל רחבי צרפת:

איסורים בסיסיים

 • אסור להשתמש במכשיר טלפון נייד בזמן נהיגה, גם לא בדיבורית.
 • אסור לעבור על המהירות המותרת (פרטים תחת מהירות).
 • אסור להשתמש במכשירים המגלים מיקום של מצלמות מהירות.
 • אסור לילדים מתחת לגיל 10 לשבת במושב הקדמי. יש להושיב אותם בכסא מיוחד במושב האחורי.

חובות בסיסיות

 • חובה להחזיק ברכב מכשיר נישוף לבדיקת רמת האלכוהול בדם (הסבר בהמשך – חוק הנישוף).
 • חובה להחזיק ברכב אפוד זוהר.
 • חובה לחגור חגורת בטיחות מלפנים ומאחור.

– הגיל המינימלי לנהג ברכב הוא 18 (למרות שלרוב חברות השכרת הרכב לא ישכירו רכב לנהג מתחת גיל 21 ויקחו תשלום נוסף על נהגים צעירים, ראה עוד תחת הגבלת גיל על השכרת רכב בחו”ל).

מהירות
באיזורים מיושבים – 50 קמ”ש.
באיזורים כפריים – 90 קמ”ש, ו-80 קמ”ש כאשר יורדים משקעים.
בכביש בין עירוני דו סטרי – 110 קמ”ש, ו-100 קמ”ש כאשר יורדים משקעים.
בכביש אגרה – 130 קמ”ש, ו-110 קמ”ש כאשר יורדים משקעים.

מצלמות מהירות
ברחבי צרפת מסתובבות יותר מ-150 מכוניות משטרה סמויות בעלות מצלמות מהירות. היות שמדידת מהירות של רכב אחד לעומת רכב נוסע אחר היא אינה מדויקת, במקרי חריגה מהמהירות המותרת ישנה סבלנות מסוימת. אבל, רכב שנתפס נוהג במהירות גבוהה מ-140 קמ”ש ייקנס ולעתים אף יעצר כדי לשלם קנס בו במקום.

חוק הנישוף
החל מאפריל 2013 הנשיאה של מכשיר נישוף (מכשיר לבדיקת רמת האלכוהול בדם) ברכב הינה מחייבת. זהו החוק, אם כי אין עונשים או קנסות לנהגים שנתפסים ללא המכשיר איתם. מכשירי נישוף חד פעמיים גם כן מאושרים. אפשר להשיג בסופרים ובחניונים ברחבי צרפת במחיר נמוך ביותר.
בכל אופן, אם אתם יודעים מה טוב לכם אל תשתו אלכוהול ותנהגו לאחר מכן! כמות האלכוהול המותרת בדם בזמן נהיגה בצרפת היא חצי מ”ג למ”ל.
זוהי תקנה חשובה שהרבה נופלים בה, במיוחד אלו שמגיעים עם רכב שכור לפריז וצרפת ממדינות שכנות (בעיקר ספרד, ראה גם השכרת רכב בספרד ומעבר עם רכב בין מדינות).

חניה בפריז

כפי שנאמר, הנהגים הפריזאים ידועים כאסרטיביים ביותר בכל הנוגע לנהיגה וחניה. מעבר לנהגים עצמם, חלים בעיר כללים די נוקשים בנוגע לחניה. ברוב כבישי מרכז העיר החניה אסורה לאורך הכביש, בעיקר בכבישים ראשיים. Stationnement interdit או Stationnement gênant משמעותו שהחניה אסורה, וסימון זה לעתים מלווה בשלט עם האות P וקו החוצה אותה. כמו כן שלט המורה על משאית הגוררת רכב פרטי גם כן מסמן חניה אסורה. שלט זה הוא דוגמה די טובה לנהלי האכיפה בנוגע לחניות אסורות בפריז.

קיבצנו בעבורכם את רשימת האיסורים הבסיסית:

 • אם תחנו בחניה השמורה למוניות או תחסמו חניה פרטית, אתם עלולים לגלות שרכבכם נגרר או שצמיגיו סונדלו.
 • שלטים עלולים להנחות שהחניה אסורה בצד מסוים של הכביש בשעות מסוימות (לדוגמא בשל נקיון הכביש בשעות אלו).
 • החניה אסורה מול ברזים לכיבוש אש.
 • אסור להשאיר רכב למשך הלילה במפרצי חניה.
 • בפריז אסור להשאיר רכב חונה באותו מיקום ליותר מ-24 שעות רצופות.
 • אסור להחנות קרוואנים לאורך הכביש.
 • אם הניחו לכם כרטיס קנס papillon על המכונית, ולא הזזתם אותה מהחניה תוך שעה, תקבלו כרטיס קנס נוסף, ולאחר שעתיים הרכב יסונדל או ייגרר.

​למי שמגיע לעיר עם רכב תוך כדי סיור בצרפת ומעוניין להשאיר את הרכב הפרטי ולהמשיך להשתמש בתחבורה ציבורית, מומלץ להשאיר את הרכב בחניונים מסודרים שנמצאים מחוץ למרכז העיר. אזור יער בולון (Bois de Boulogne) הוא דוגמה לאזור פופולרי לשימוש זה (שימו לב שצריך להיזהר מגניבה ופגיעה ברכבים).

באותו הקשר למלונות במרכז העיר לרוב לא תהיה חניה פרטית, אם אתם מחפשים מלון עם חניה סמוכה לכו לחלקים הפריפריאליים יותר של פריז.
ראה גם מלונות בפריז ומלונות עם חניה בפריז.

קנסות
קנסות על חניה לא חוקית מבוססים על חומרת העבירה. העבירה הנמוכה ביותר היא על הישארות מעבר לזמן המותר לחניה (לדוגמה כאשר עברתם את השעה בחניה באזור כחול בשעות בהן יש הגבלה לשעה), והיא משלשת את עצמה אם הקנס לא משולם תוך שלושה חודשים. קנס על חניה במקום אסור גבוה יותר וגם כן משלש את עצמו במקרה של אי תשלום רק לאחר שלושה חודשים.

אם במקרה קיבלתם קנס, אפשר לשלם אותו:

 • על ידי רכישת timbre fiscal מחנות טבק, לצרף אותו לכרטיס הקנס ולשלוח אותו לרשות המתאימה בהתאם למצוין על הקנס.
 • בתשלום אונליין.

בפריז ישנם שישה חניונים עירוניים למכוניות שנגררו fourrière ובנוסף לקנס על החניה תאלצו לשלם קנס על שחרור הרכב מהחניון, או כדי לשחרר את הסינדול מצמיגי הרכב, בנוסף למס חניה יומי בחניון הגרורים. אם לא תאספו את הרכב תוך 10-45 ימים, הוא עלול להימכר!

השכרת ואנים ורכבים גדולים בפריז

ניתן לשכור רכבים גדולים (ואן) בפריז בקלות. ישנן מספר חברות השכרה המציעות שירות זה. לדוגמה, חברת Turo מציעה השכרת ואן במחיר התחלתי של 96 ש”ח ליום, Rentscape ו-Sixt מציעות השכרת ואן במחיר התחלתי של 142 ש”ח ליום  בנוסף, באוויס ניתן למצוא מגוון רחב של רכבים להשכרה בפריז, כולל ואנים, בנמל התעופה שארל דה גול ובסניפים שונים ברחבי העיר.  יש לקחת בחשבון שבקיץ ובעונות התיירות הביקוש לרכבים אילו גבוהה מאוד, ומי שמעוניין לשכור אותם כדאי שיעשה זאת כמה שיותר זמן מראש. (  להשכרת רכב גדול בפריז אפשרות ביטוללהשכרת רכב גדול בפריז עם 10% הנחה ).

עדכון יולי, 2024

אנו נמצאים בעיצומה של חופשת הקיץ, ורמת הביקוש לרכבים בפריז היא גבוהה ביותר בהשוואה אל עונות השנה האחרות, וישנם ימים רבים שבהם אין אפשרות למצוא רכבים בקטגוריות נפוצות - למשל רכב משפחתי. אומנם בימים הללו אפשר למצוא רכבים פחות מבוקשים (בעיקר למי שגמיש), אך למי שמתכנן טיול עם רכב שכור בחודש יולי או בחודש הבא, מומלץ מאוד להזמין כבר היום. לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה בפריז.

תוכלו למצוא סוכנויות להשכרת רכב בכל תחנת רכבת או בשדות התעופה של פריז (שארל דה גול ואורלי).

מפת תחנות השכרת רכב בפריז