1. עמוד הבית
 2. »
 3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. נורמנדי, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Normandie
 6. »
 7. ערים, אטרקציות ואתרים בנורמנדי
 8. »
 9. הגנים של מונה בז’יברני – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף ביותר בעברית | Monet’s Garden in Giverny

הגנים של מונה בז’יברני – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף ביותר בעברית | Monet’s Garden in Giverny

הגנים של מונה בז’יברני בכמה מילים

הגנים של מונה בז’יברני (Monet’s Garden in Giverny) שוכנים בכפר המקסים ז’יברני שעל גדת נהר הסן (Seine River), ביתו של הצייר המפורסם קלוד מונה הוסב למוזיאון וכך גם הגנים שהיוו השראה לציורים רבים. הגנים הירוקים מטופחים ומושקעים מאוד ונעים לטייל בהם. הם מחולקים לשני מתחמים, הראשון הוא גן פרחים (The Clos Normand) צבעוני שנמצא מול בית מונה ומעוצב באלמנטים סימטריים והשני הוא גן צמחי מים (The water garden) בהשראה יפנית שמעוצב עם קימורים וא-סימטריה. שני חלקי הגן השונים נועדו להיות הפוכים זה מזה ומשלימים. לאחר מלחמת העולם השנייה הבית והגנים נותרו מוזנחים תקופה ארוכה ולקח כעשר שנים לשקמם, הם נפתחו מחדש לציבור בשנת 1980. כיום זהו אחד מהיעדים הפופולאריים לסיורי יום מפריז, במיוחד בתקופת האביב והקיץ, ומומלץ מאוד לשריין מקומות מראש בסיורים אלו (תוכלו לעשות זאת בקישור הזה עם ביטול בחינם). בעוד שחלק מהתיירים בוחרים להגיע בסיורים מאורגנים הכוללים הסעה, חלק מגיעים באופן עצמאי עם רכב שכור או עם תחבורה ציבורית, ואף בוחרים ללון באזור במקומות כמו Ramier,Le Clos FleuriאוMoulin de Fourges.

הגנים של מונה בז'יברני גשר
הגנים שהיוו את ההשראה לציורים המפורסמים

מה רואים בגנים של מונה בז'יברני

הגנים של מונה הם חגיגה של צבע ופסטורליות לעיניים והטיול בשבילים הוא חוויה בפני עצמה.  בין החלק של גן הפרחים לגינת המים מפריד כביש שיש לחצות במעבר תת קרקעי. בגן הפרחים תוכלו לחזות בסוגים מגוונים של פריחות צבעוניות משגעות בריחן ובגינת המים ניתן למצוא צמחי מים נדירים מקסימים וגשר בסגנון יפני שחוצה את האגם שבמרכז הגן. בית מונה הוא מוקד עניין נוסף ושם מקבלים הצצה לאורח החיים שניהל הצייר המפורסם ולסגנון שאפיין את האזור במאה ה-19. במקום מתקיימים סיורים מודרכים שאורכים כשעה וחצי וניתן גם לבקר באופן עצמאי.

אחד מהציורים הרבים של מונה שנוצרו בהשראת הנופים בז'יברניאחד מהציורים הרבים של מונה שנוצרו בהשראת הנופים בז’יברני

כרטיסים לגנים של מונה בז'יברני

הכניסה לגנים של מונה בז’יברני כרוכה בתשלום, ומומלץ להזמין כרטיסים מראש, במיוחד כאשר מגיעים באביב או בקיץ. במידה ואתם מעוניינים בכרטיסי כניסה בלבד, ללא סיור מודרך תוכלו לרכוש אותם באתר הרשמי בלבד. אופציה נוספת למי שמגיע לז’ברני באופן עצמאי היא להצטרף לסיור מודרך בביתו של מונה ובגנים (למשל אפשרות פופולארית זו או באופציה הזו) וכך להעמיק יותר במהלך הביקור ולשמוע על מונה והגנים ממדריך דובר אנגלית מנוסה. מאחר ומדובר בעיירה שנמצאת מחוץ לפריז, ההגעה אליה באופן עצמאי כרוכה בהשכרת רכב או בנסיעה בתחבורה ציבורית, מהן רבים בוחרים להימנע. תוכלו להצטרף לאחד מסיורי היום הפופולאריים היוצאים מפריז לז’יברני וכוללים סיור מודרך והסעה הלוך וחזור – כך שלא תצטרכו לדאוג לדבר. תוכלו לבדוק את הזמינות של הסיורים בקישור הזה, ובמידה ולא נותרו מקומות פנויים להסתכל גם בקישור הזה או בקישור הזה.

המטבח בבית של מונה ז/יברני

המטבח של מונה – הכניסה לבית מחייבת כרטיסי כניסה

איך מגיעים לז’יברני

אפשר להגיע לז’יברני בכמה דרכים, כך שתוכלו לבחור את האופן המתאים לכם ביותר.

טיול יומי מאורגן – הדרך המסקרנת והמפנקת

אפשרות פופולארית כאמור היא לצאת מפריז עם סיור מודרך מאורגן, שכולל הסעה הלוך וחזור – כך שלא תצטרכו לדאוג כלל לנושא ההגעה לעיירה היפה. ישנן אופציות רבות לסיור יומי מפריז לז’יברני, אופציה פופולארית היא סיור מודרך של חצי יום עם מדריך דובר אנגלית (למשל הסיור שמוצע בקישור הזה או הסיור שמוצע בקישור הזה). למי שמעוניין לחסוך בעלות סיור היום כדאי להיכנס לאפשרות הזו ולבחור באופציה של הסעה וכרטיס כניסה בלבד או הסעה, כרטיס כניסה ומדריך קולי (שזמין באנגלית). בנוסף, ישנם סיורים אשר כוללים יעדים נוספים מחוץ לפריז, למשל הסיור הזה שכולל גם ביקור בארמון ורסאי.

המזרקה בגני ורסאי

המזרקות של ארמון ורסאי – ישנם סיורים של יום שלם הכוללים ביקור גם בז’יברני וגם בורסאי

רכב שכור – הדרך הנוחה

הדרך הנוחה יותר שמאפשרת את הגמישות הרבה ביותר היא הגעה עם רכב. ז’יברני נמצאת במרחק של כ-80 ק”מ מפריז והנסיעה אליה ברכב אורכת כשעה וחצי, ניתן להגיע לעיירה באמצעות הכבישים A14 ו-A13. לא מומלץ לשכור רכב אך ורק לטובת נסיעה זו, אך במידה ואתם מתכננים בכל מקרה לצאת מפריז עם רכב שכור זוהי אפשרות נוחה מאוד. מומלץ להזמין רכב לפחות שבועיים מראש, ואף יותר במידה ומדובר ברכב גדול או בתקופה מבוקשת כמו הקיץ, תוכלו לעשות זאת כאן עם אפשרות ביטול בחינם. עוד בנושא כדאי לקרוא בעמוד השכרת רכב בפריז ובעמוד השכרת רכב בצרפת.

תחבורה ציבורית – הדרך הזולה

אפשר להגיע מפריז עם תחבורה ציבורית לז’יברני. ניתן לעלות על רכבת (רכבת J או רכבת TER) שיוצאת מתחנת סן לאזאר (Gare Saint-Lazare) ומגיעה לתחנת Vernon – Giverny הסמוכה לעיירה. משם יש לקחת אוטובוס, קו 10, אשר מגיע לתחנת GIVERNY – Prairie משם יש כמה דקות הליכה עד להגעה לגנים של מונה. קחו בחשבון שהנסיעה אורכת כשעתיים – תלוי בשעת היציאה ובאיזה קו רכבת נוסעים. זוהי דרך ההגעה הזולה ביותר, אבל היא עשויה להיות מסורבלת ולכן רבים מעדיפים להימנע ממנה. תוכלו לראות את לוח הזמנים של התחבורה הציבורית באתר הזה ואף להזמין כרטיסים מראש (מומלץ לנסיעות בין עירוניות בקיץ).

תחנת ז'יברני

תחנת Vernon – Giverny – משם יש לקחת אוטובוס

מלונות בז’יברני

בקרב מי שמגיע לגנים באופן עצמאי עם רכב שכור יש מי שלן לפחות לילה אחד בזי’ברני או באחת העיירות היפות באזור. מעבר לגנים ולבית של מונה זיב’רני יפה מאוד ועם אווירה נעימה, וזו אופציה לינה טובה למי שעושה טיול רחב יותר באזור זה של צרפת ומחפש מקום ללינה של לילה אחד לפני שממשיכים לאזורים נוספים במדינה. למי שמעוניין ללון בזי’ברני עצמה כדאי להסתכל על הזמינות של La Pluie de Roses, Le Clos Fleuri, Au bon maréchal, La Dime de Giverny או Ramier. מומלץ מאוד להזמין מקום לינה מראש, לפחות שבוע, ואף יותר אם מדובר בחודשים אפריל-ספטמבר ובמידה ומחפשים מקום לינה שמתאים ליותר מ-3 נפשות, תוכלו לעשות זאת בקישור הזה עם ביטול בחינם וכך לא להתחייב למקום הלינה. מעבר ללינה בז’יברני עצמה יש לא מעט מקומות נעימים ומומלצים בסביבה, למשל Hotel Normandy, Hotel Restaurant Baryton, Moulin de Fourges, B&B les Agapanthes, Forest Farm או Green Home.

הביתים בז'יברני

ז’יברני היא עיירה ציורית ונעימה, וחלק מהתיירים בוחרים להעביר בה לילה אחד

הזמנת כרטיסים לגנים של מונה בז'יברני - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על" למבקרים בגנים של מונה בז'יברני

 • הביקור בגנים של מונה בז’יברני מומלץ לכל מי שמעוניין להכיר עוד אזורים בסביבת פריז וכך להעמיק בהיכרות עם המורשת, התרבות ונופיה של צרפת. הביקור מתאים לחובבי בוטניקה, אמנות, אדריכלות נוף וטיולים במקומות פסטורליים תחת כיפת השמיים.
 • הזמן המומלץ לביקור בגנים של מונה הוא בין תקופת האביב לסוף הסתיו (חודשים אפריל-אוקטובר), אז יופי הגן נמצא בשיאו.
 • כדאי להשקיע בביקור בגנים של מונה בין שעתיים לשלוש, זה מספיק זמן כדי לראות את הבית ואת שני חלקי הגן.
 • נוח להגיע לז’יברני בעזרת רכב פרטי, ועבור מי שלא מעוניין להתנהל עם רכב או תחבורה ציבורית מומלץ להצטרף לאחד מטיולי היום הרבים מפריז אשר דואגים להסעה הלוך וחזור (למשל האפשרות הזו).
 • קחו בחשבון שבחודשי האביב והקיץ תיירים רבים מגיעים לגנים וישנו עומס מורגש.

שאלות נפוצות על גנים של מונה בז'יברני

הביקור בגנים של מונה בז'יברני מומלץ לכל מי שמעוניין להכיר עוד אזורים בסביבת פריז וכך להעמיק בהיכרות עם המורשת, התרבות ונופיה של צרפת. הביקור מתאים לחובבי בוטניקה, אמנות, אדריכלות נוף וטיולים במקומות פסטורלים תחת כיפת השמיים.

הזמן המומלץ לביקור בגנים של מונה הוא בין תקופת האביב לסוף הסתיו (חודשים אפריל-אוקטובר), אז יופי הגן נמצא בשיאו.

מומלץ להגיע לגנים של מונה בז’יברני ברכב פרטי משום שהנסיעה בתחבורה ציבורית אורכת הרבה זמן ויש להחליף מספר תחנות. עבור מי שלא מעוניין להתנהל עם רכב שכור מומלץ להירשם לסיור יום מודרך מפריז שכולל הסעה הלוך וחזור עם הנחה של 5% לגולשי הכל על בהזנת קופון HAKO5 בקישור הזה כמו כן, ניתן להזמין סיור זה עם אפשרות לביטול והחזר כספי בקישור הזה.

כן, קיימות אפשרויות לסיורים מודרכים בגנים של מונה בז’יברני. אפשרות ראשונה המומלצת על ידינו היא רכישת כרטיס לסיור מודרך (בשפות אנגלית או ספרדית) במשך חצי יום (5 שעות) אשר כולל דילוג על התורים. בעבור אפשרות זו ישנה הנחה של 5% בלעדית לגולשי אתר הכל על (קוד קופון HAKO5) וניתן לרכוש את הכרטיס בקישור הזה או בקישור הזה שמאפשר מגוון רחב יותר של שפות (אנגלית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, פורטוגזית, איטלקית, יפנית, סינית) עם אפשרות ביטול חינם עד 24 שעות לפני ההגעה.

כדאי להשקיע בביקור בגנים של מונה בין שעתיים לשלוש, זה מספיק זמן כדי לראות את הבית ואת שני חלקי הגן.

מידע שימושי

 • שעות פתיחה: 9:30-18:00 בכל ימות השבוע. יש לשים לב שהכניסה האחרונה לאתר מתבצעת בשעה 17:30.
 • מחיר: 12-13 יורו למבוגר, 7.5-8.5 יורו לסטודנטים וילדים, 6.5-7.5 לבעלי מוגבלויות וכניסה בחינם לילדים מתחת לגיל שבע.
 • כתובת: 84 Rue Claude Monet, 27620 Giverny.
 • אתר רשמי: https://giverny.org/gardens/fcm/visitgb.htm