הונג קונג | Hong Kong

הונג קונג – 香港

 

מידע כללי על הונג קונג

הונג קונג היא אחת משני איזורים מנהליים מיוחדים (השני הוא מקאו), אשר היתה בעבר קולוניה פורטוגלית. היא נמצאת בחלק המזרחי של דלתת נהר הפנינה- מהצד השני של מקאו, ובחלקה הדרומי נושקת לחוף ים סין הדרומי. היא ידועה בשל קו הרקיע האורבני שלה, מהווה מעין “מנהטן של המזרח”, אליה מגיעים בעיקר כדי להתרשם מהמודרניות במיטבה, מגורדי השחקים, הכבישים המהירים, החנויות והמותגים (וגם בתור נקודת מעבר אל הפסיפיק).

אחרי סוף מלחמת האופיום הראשונה, בערך באמצע המאה ה-19, הונג קונג הפכה לקולוניה בריטית. בזמן מלחמת העולם השניה היא נכבשה על ידי יפן, אך כמה שנים לאחר מכן חזרה לשליטה בריטית ב-1997. בשנה זו נחתמו הסכמים בין סין לאנגליה וכיום היא מתפקדת כמעט כאוטונומיה עצמאית, כאשר סין אחראית על ההגנה הצבאית ויחסי החוץ ואילו החוק, המערכת הפיננסית, המנהגים ומדיניות ההגירה נשארים עצמאיים להונג קונג.
להונג קונג מטבע משלה וגם מכס, שלטונות הגירה, ומערכת חוקים נפרדת ונוהגים בה בצד השמאלי, כמקובל במושבות בריטיות. רק מערכת ההגנה הצבאית והיחסים הדיפלומטיים נתונים תחת חסות הממשלה המרכזית בבייג’ינג.

המשמעות של כך שלהונג קונג מערכת עצמאית של שלוטונות הגירה על התייר היא שלהונג קונג יש צורך בויזה שונה מזו של סין, ואין ויזה אחת שמאפשרת כניסה הן לסין והן להונג קונג. ישנם מעברי גבול בין הונג קונג לשאר סין (ובדומה לכך אותו דבר גם במקאו). אזרחים ישראליים יכולים להכנס להונג קונג ללא צורך בויזה (פטורים מויזה), כאורחים, למשך עד 90 ימים.
* אזרח ישראלי שירצה להשאר בהונג קונג למשך יותר מ-90 ימים, יצטרך ויזה. ניתן לעשות זאת בשגרירות הסינית או ישירות דרך מחלקת ההגירה של הונג קונג.
* כל תייר, בין אם הוא פטור מויזה או לא, עלול להדרש להציג הוכחה על כך שיש ברשותו מספיק כסף, וכמו כן booking להמשך המסע.
* בעת הכניסה יש למלא כרטיס הגעה ברשויות ההגירה, ובעת יציאה יש להחזיר כרטיס עזיבה ברשויות ההגירה.
* אם ברצונכם להכנס מסין להונג קונג, ואז לחזור לסין, הקפידו לוודא שהויזה הסינית שלכם כוללת כניסות מרובות, אחרת לא תוכלו לחזור לסין מהונג קונג.

המטבע המקומי הוא דולר הונג קונג ($HKD), וערך ההמרה שלו קבוע לכך ש7.8 דולר הונג קונג שווה ל-USD (דולר אמריקאי) אחד. דולר הונג קונג מתקבל גם במקאו, בערך המרה של 1:1.

לקראת שנות ה-70 היא הפכה למרכז מסחר וכלכלה משמעותי, והיום היא מדורגת בין עשרת המדינות הגבוהות בעולם מבחינת תל”ג. היא נחשבת ל”עיר עולם”- עיר המהווה השפעה גדולה על הזירה הבינלאומית בעידן הגלובלזציה, ונמצאת בין שלושת מרכזי המסחר החשובים בעולם יחד עם ניו יורק ולונדון.

בהונג קונג מצד אחד גורדי שחקים, כבישים מהירים ושדרות כוכבים – ממש כמו בלוס אנג’לס, ומצד שני מקדשים בודהיסטים ושווקים סינים אותנטים.
האטרקציות למטיילים בביקור בהונג קונג רבות ונעות בין פארק דיסני, כפרים אתנים, חופים קסומים וכמובן אפשרויות קולינאריות רבות.

הונג קונג משתרעת על שטח קטן יחסית – רק 1,098 קמ”ר, ומחולקת לשלושה אזורים:

  1. קאולון (Kowloon), בו מתרכזים רוב התיירים והאטרקציות.
  2. האי הונג קונג (Hong Kong Island) הוא מרכז העסקים של הונג קונג.
  3. הטריטוריות החדשות (New Territories) והאיים המרוחקים (Outlying Islands).

קאולון והטריטוריות החדשות נמצאים על חצי אי המחובר לאסיה (סין), האי הונג קונג נמצא מול אותו חצי האי (מעבר למפרץ וויקטוריה), והאיים החיצוניים הם 234 האיים האחרים המרכיבים את הונג קונג, הכוללים איים קטנים ולא מיושבים אך גם כמה איים גדולים וצפופים מאוד כמו לנטאו, לאמה ועוד.

למעבר לדף מורחב על – תחבורה בהונג קונג.

בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אתרים ופעילויות מומלצות בהונג קונג. למידע אודות אתרים אלו לחצו על המקום במפת הונג קונג שלפניכם או ברשימה האתרים המומלצים שבהמשך העמוד. במפה באתר, איזור הונג קונג מסומן בצבע צהוב.

הידעת?
הונג קונג היא אחד מהאיזורים המיושבים בצפיפות ביותר בעולם, אך למרות זאת, זוהי “עיר עצלנית” – רוב העסקים נפתחים אחרי 10 בבוקר!

הונג קונג (צילום: <a href=Phil Wiffen) (צילום: Phil Wiffen)” width=”500″ height=”375″ />הונג קונג (צילום: Phil Wiffen) (צילום: Phil Wiffen, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בהונג קונג

קאולון – Kowloon

החלק היבשתי והגדול של הונג קונג, המהווה את מרכז התיירים וכולל בין היתר, מסעדות, ברים, שווקים, חנויות ומלונות וכל האטרקציות הפופולריות.
קראו עוד על קאולון.

אחד המפאיינים הבולטים בהונג קונג - גורדי שחקים (צילום: Barbara Willi)אחד המפאיינים הבולטים בהונג קונג – גורדי שחקים (צילום: Barbara Willi, רישיון)

האי ה​ונג קונג

מרכז העסקים, הכלכלה והכספים של הונג קונג. סימן ההיכר של האי הם גורדי השחקים עם הרקע הפסטורלי של גבעות מוריקות. באי הונג קונג מספר מבנים ארכיטקטונים-קולוניאלים מרשימים כמו למשל בית הבנק המרכזי של הונג קונג-שנגחאי שניתן לראות אותו כמעט מכל מקום באי, בניין הבורסה ובניין ה- Jardine House על חלנותיו העגולים.
קראו עוד על האי הונג קונג.

ה​טריטוריות החדשות והאיים המרוחקים

הטריטוריות החדשות הן ריאה הירוקה של הונג קונג. לאוהבי טבע, זה האזור לבקר בו, עם מפרצים שאפשר לשחות בהם ולצאת מהם לטיולי שייט, מסלולי טיול להליכה ואופניים, גנים בוטאניים ומקדשים.
האיים המרוחקים הם 234 איים נוספים לאי הונג קונג שהם בעלי אופי רגוע ושקט יותר. בניגוד למה שהשם מרמז, האיים אינם באמת מרוחקים (שיט של כשעה וחצי לכל היותר מהיבשת). רבים מהאיים הם קטנים ולא מיושבים, שבחלקם ניתן למצוא מקדשים בודהיסטים, טבע פראי, מסלולי הליכה, וחופי רחצה. ביניהם נמצא גם לאנטאו – האי הגדול בהונג קונג – ועוד כמה איים המיושבים בצפיפות רבה.
קראו עוד על הטריטוריות החדשות והאיים המרוחקים.

מדריך תיירים – הונג קונג

סוגי כרטיסים לאוטובוס התיירים בהונג קונג

סיור עם אוטובוס התיירים בסטנלי בשילוב עם פיק טראם סקייפאס

כרטיס משולב לסיור באוטובוס התיירים בסטנלי ופיק טראם סקייפאס הונג קונג, מתאים למי שמעוניין לגלות את המפרצים הדרומיים של הונג קונג, וגם מעוניינים בנסיעה הלוך חזור בפיק טראם סקייפאס. תוכלו לבקר בשוק, בסנטלי פלאזה, במזח, טיילת ובחוף במהלך הסיור.

להזמנת הכרטיס מהאתר הרשמי לחצו כאן

אוטובוס התיירים באי הונג קונג בשילוב עם פיק טראם סקייפאס

כרטיס משולב לאוטובוס התיירים באי הונג קונג ונסיעה בפיק טראם סקייפאס, מתאים למי שמעוניין לראות את היעדים המפורסמים של הונג קונג, החל ממקדשים מסורתיים, שוק סטנלי, כיכר לאן קוואי פונג, אתרים היסטוריים וארכיטקטורה מודרנית עכשווית, וגם למי שמעוניין בנסיעה ברכבת החשמלית שתיקח אתכם למפלסים העליונים של האי הונג קונג.

להזמנת הכרטיס מהאתר הרשמי לחצו כאן

אוטובוס התיירים בסטנלי ובאי הונג קונג בשילוב עם פיק טראם סקייפאס

כרטיס משולב של אוטובוס התיירים בסטנלי, באי הונג קונג ונסיעה ברכבת החשמלית מתאים למי שמעוניין גם בחוויה של אוטובוס התיירים ונסיעה במסלולים שונים ברחבי העיר, וגם מעוניין בכרטיס כניסה לרכבת החשמלית. כרטיס זה זול יותר, משתלם וחוסך בעלות בהשוואה לרכישת כרטיס באתר הרשמי.

להזמנת הכרטיס מהאתר הרשמי לחצו כאן

סיור לילי באוטובוס התיירים בהונג קונג

כרטיס לסיור הלילי באוטובוס התיירים בהונג קונג מתאים למי שמעוניין בנסיעה לילית ברחבי הונג קונג.הסיור עורך כשעה ובו תבקרו בחצי האי קאולון השוקק חיים ותחוו את המיטב שיש לקאולון להציע.

להזמנת הכרטיס מהאתר הרשמי לחצו כאן

אטרקציות וסיורים מודרכים בהונג קונג

הונג קונג היא מהמקומות המתויירים והחשובים בסין ולכן היא נמצאת בתכנית המסלול של כמעט כל הטיולים המאורגנים בסין (ראו עוד: טיול מאורגן בסין).

השכרת רכב בהונג קונג

בהונג קונג הרבה סוכנויות להשכרת רכבים -בעיקר ליד שדה”ת ובקו החוף הצפוני של האי הונג קונג [סנטרל] (ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).
טיפים והמלצות כלליות למבקר בהונג קונג

  • מומלץ לרכוש כרטיס אוקטופוס – באמצעותו ניתן להגיע לכל מקום בהונג קונג.

 

מידע שימושי למבקר בהונג קונג

היציאה משדה”ת של הונג קונג עמוסה תחבורה ציבורית, ובקלות ניתן להגיע ממנה לשאר המקומות באיזור. יהיה זול הרבה יותר לעלות על אוטובוס מאשר מונית.

הגעה להונג קונג:

  • ברכב פרטי – הונג קונג מחוברת לשאר סין באמצעות כביש הגשר של שנזן וכביש החוף המזרחי [S30].
  • באוטובוס – בהונג קונג מס’ רב של קווי אוטובוס “לונג דיסטנס”.
  • בטיסה – להונג קונג שד”ת משלה – Hong Kong International Airport – נחשב לשד”ת הטוב בעולם . ממנו ואליו יוצאות טיסות מכל היעדים כמעט בעולם וגם בתוך סין. שדה”ת נמצא צפונית לאי לאנטאו.
  • ברכבת – ניתן להגיע ברכבת לאי קואלון ומשם לשאר הונג קונג . הירידה היא בתחנת – Hung hom station.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3591" zoom="13"]