האי הונג קונג | Hong Kong Island

האי הונג קונג – 香港島

מרכז העסקים, הכלכלה והכספים של הונג קונג

מידע כללי על האי הונג קונג

סימן ההיכר של האי הם גורדי השחקים עם הרקע הפסטורלי של גבעות מוריקות. באי הונג קונג מספר מבנים ארכיטקטונים-קולוניאלים מרשימים כמו למשל בית הבנק המרכזי של הונג קונג-שנגחאי שניתן לראות אותו כמעט מכל מקום באי, בניין הבורסה ובניין ה- Jardine House עם חלנותיו העגולים.
הונג קונג מפסגת הר ויקטוריה (צילום: Eugene Lim)הונג קונג מפסגת הר ויקטוריה (צילום: Eugene Lim, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בהאי הונג קונג

פסגת הר ויקטוריה – Victoria Peak – הנקודה הגבוהה ביותר באי (כ-550 מטרים) הכוללת תצפית מרהיבה על גורדי השחקים של העיר הונג קונג וקאולון – ממש כמו ממעוף הציפור. בפסגה יש מסלול מעגלי קצר שכולל מס’ נקודות תצפית נוספות על האזור. בנוסף, תמצאו כאן מסעדות, בתי קפה, חנויות ואפילו מוזיאון שעווה. הזמן הטוב ביותר לעלות אל הפסגה הוא בערב, ככה ניתן להנות גם מהשקיעה וגם ממופע קרני לייזר מרשים במיוחד.
ניתן להעפיל אל הפסגה ברכבת מיוחדת (Peak Tram). זוהי חשמלית ישנה שפועלת לצרכי תיירות בלבד ועולה בשיפוע חד של כ-45 דקות במשך 7 דקות.

המדרגות הנעות הארוכות בעולם – מדובר ב-20 גרמי מדרגות נעות באורך כולל של כ-800 מטרים המחברים בין מרכז האי הונג קונג, לאזורים שונים באי ומסיעים כל יום כ-40,000 בני אדם. באזור המדרגות יש בתי קפה, מסעדות וגלריות אמנות.

סטנלי – Stanley – כפר שוק צבעוני, הנמצא בדרום האי הונג קונג, לא רחוק מנמל אברדין. בסטנלי סמטאות רבות מלאות כל טוב, טיילת יפה עם בארים ומסעדות רבות.

מפרץ ריפולס Repulse Bay – חוף הרחצה הפופולרי ביותר בהונג קונג הנמצא גם כן מצדו הדרומי של האי והופך הומה וצפוף להחריד בסופי שבוע. קרוב לקו החוף יש מקדש קטן (לא מקורה) עם הרבה פסלים צבעוניים מיוחדים. סביב המפרץ יש טיילת, ומומלץ ללכת לאורכה.

שיק או – Shek O – כפר רגוע ביותר הנמצא בקצה המזרחי של האי הונג קונג. בכפר חופים נקיים שעדיין לא “קולקלו” וממנו ניתן לצאת למסלול יפיפה של כ-3 שעות הנקרא Dragon Back.

אברדין – Aberdeen – עיר נמל, הנמצאת בחוף הדרומי של האי הונג קונג. ממול לעיר ישנו כפר צף. ניתן לשוט ולבקר בין סירות העץ הסיניות המצועצעות, לאכול במסעדות הצפות ממיטב הקולינאריה של סין ועוד.

פארק הונג קונג – Hong Kong Park – פארק גדול במרכז האי הונג קונג המהווה את הריאה הירוקה של האי. בפארק, המתפרש על שטח של למעלה מ-32 קמ”ר, בפארק תמצאו כלוב ציפורים ענק (Aviary) עטוף ברשת כשבתוכו המבקרים מטיילים, חממה בוטאנית, מתקני שעשועים לילדים, מרכז ספורט, גינות ועוד. רצוי להגיע בזמן ההאכלה בשעות 10:00 או 15:00.

עולם המים – Ocean Park – מתחם הבידור והשעשועים הגדול ביותר בסין ובדרום מזרח אסיה כולה. הפארק מציע מגוון רחב של פעילויות לילדים ומבוגרים, בין היתר הדרגנוע השני בגודלו בעולם תחת כיפת השמיים, גלגל ענק, רכבות הרים, סירות במים סוערים, רכבל ארוך ועוד. בפארק מתקיימת גם האכלה של כלבי ים, מופעי דולפנים וכלבי ים ועוד.

מקדש מאן מו – Man Mo – אחד המקדשים העתיקים (1847) והיפים באי. המקדש מוקדש לשני אלים: האל מאן – אל הספרות, והאל מו – אל המלחמה. סימן ההכר של המקדש הן הקטורות המסולסלות הדלוקות כל הזמן.

רכבת הרים, עולם המים, הונג קונג
מידע שימושי למבקר באי הונג קונג

הגעה לאי הונג קונג:

  • בטיסה – שדה”ת הקרוב ביותר לקוולון הוא שדה”ת הבינלאומי של הונג קונג – hong kong international airport – משם ולשם יוצאות טיסות מיעדים מרכזיים בסין ובעולם
  • מעבורת סטאר פרי מסנטרל שבאי הונג קונג לצים שה טצו.
  • מטרו – בקו הכתום: מתחנת הונג קונג לתחנת קאולון, או בקו האדום: מתחנת סנטרל לתחנת צים שה טצו.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3591" zoom="9"]