שלושה ימים בברצלונה – אילנית דרור כהן

פוסט זה עלה בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – ברצלונה למטיילים – Barcelona for travelers

 

שלום למטיילים העתידיים! הנה מה שאנחנו למדנו בשלושה ימים בעיר בשבוע שעבר:

טיול עם ילדים

טיילתי בעבר עם הבת מצווש שלי, אז לכל מי שבא עם ילדים קחו אותם לפארק השעשועים טיבידבו שהוא פשוט נפלא. לכו איתם לאקווריום ולגן החיות ואם ישאר זמן, פארק גואל יכול להיות אתנחתא ירוקה. אם מוותרים על החלק בתשלום שחלקו גם בשיפוצים אז זה ללא עלות, הפארק ענק ירוק וכיפי בכל מקרה.
בית מלון

לנו חשוב שיהיה שקט נקי מסודר ובקרבת תחנת מטרו, כי ממילא העיר מחולקת לאטרקציות מפוזרות, כל היום מסתובבים בחוץ ורשת התחבורה יעילה להדהים. בחרנו באחד ממלונות ibis באזור ככר גלוריז. 99 יורו ללילה ואם רוצים ארוחת בוקר אפשר להוסיף כמה יורו במלון או ללכת למרכז מסחרי מקסים על יד ולאכול ארוחת בוקר מגוונת עם המקומיים בקפיטריה של הסופרמרקט הענק carrefour ולשתות קפה בכיף.

תגליות לגבי איך מגיעים ל

אז לגבי שדה התעופה כבר כתבו על ה- a1 ב 5.9 יורו. רק זכרו שאם אח”כ יש להסחב עם מזוודות עד המלון, לא כל תחנות המטרו מונגשות למזוודות אז בדקו כמה צריך מככר קטלוניה או אספניה כדי להגיע למלון.

הר הטיבידבו, מלבד פארק השעשועים, מציע כנסיה יפה ותצפית גבוהה ועוצרת נשימה. ההגעה לשם יכולה לעלות יורו אחד של כרטיס t1 במקום כל הטררם התיירותי היקר יותר. הכרטיס מטרו הרי בתוקף ל- 75 דקות מרגע שמתחילים לנסוע ותקף לפוניקולרים ולאוטובוסים מחוץ למטרו ללא עלות. רק מעבירים במכונה, אך לא יורדת נסיעה. מהעיר לוקחים את קו s1 או s2 עד תחנת peu del funicular. ממנה עוברים לפוניקולר עד vallvidrera superior ואז יוצאים לתחנת אוטובוס 111 אשר לוקח עד פסגת הטיבידבו. כל זה באותו כרטיס ומשום שהתחבורה ככ יעילה זה ממש לא מורגש כטרטור למרות המעברים.

תצפית מהכנסיה על הר הטיבידבו

להר היהודים קו מטרו L2 או L3 עד תחנת paral lel. לא יוצאים מהתחנה ובתוכה צועדים לשילוט לפוניקולר. עולים איתו עד הסוף ואז כשיוצאים יש אוטובוס 150 שמגיע עד למצודה שהיא הנקודה הגבוהה ביותר על ההר. כל זה שוב בכרטיס אחד של מטרו. לרדת מההר מומלץ ברגל. הכל ירוק וקסום ועדיף לתזמן עם הגעה לככר אספניה כחצי שעה לפני תחילת מופע המזרקות המרהיב בסופשים. מומלץ להגיע קודם כי אנשים מתמקמים מראש כדי לצפות בנוחות בחצי שעה המופלאה הזו.

טיפים נוספים

טיפ אחרון לגבי פארק גואל: רק באוטובוס!!! לא להגיע עם מטרו שמצריך המון הליכה כדי להגיע לחלק היפה. יש לא רק את הקו מככר קטלוניה. תשאלו במלון. אנחנו הגענו עם אוטובוס שלא מופיע בשום מקום אבל היה קרוב למלון שלנו דקה הליכה ולקח אותנו עד הכניסה הנכונה.

טיפ אחרון בהחלט: תשאלו ברחוב ובמלון כמה שיותר. הידע של המקומיים שווה המון. אני גם נעזרתי בטריפ אדוייזור על איך מגיעים הכי נכון. יש שם המון מידע רלוונטי על הדברים הכי קטנים.

לעניניי הכייסים: פשוט שימו את הכסף בכיס קדמי או מתחת למכנס (אני השתמשתי בקליפס שמתחבר לארנק קטן) מתחת למכנס והלכתי רגועה.

מקום של טאפאסים מומלץ – אם אתם באזור הרמבלס הוא canete bar. רחוב צדדי קרוב. שם תמצאו הרבה מקומיים ומנות מיוחדות באוירה כיפית.

מפינות החמד הירוקות והרבות במסלולי הירידה מהר היהודים

לסיכום, ברצלונה מהממת עם תחבורה מצויינת, אוכל טוב ומזג אויר מצויין. תהנו וחזרו בשלום!