כל מה שמבקרי מוזיאון ההיסטוריה של הרפואה צריכים לדעת

המקום להתרשם מהתפתחות הרפואה לאורך ההיסטוריה.

מידע כללי על מוזיאון ההיסטוריה של הרפואה

מוזיאון ההיסטוריה של הרפואה נמצא בעיר ורנה בין פארק הים לנמל ורנה. המוזיאון קטן יחסית ובנוי משלושה חדרי תצוגה, כאשר בכל חדר מוצגים מייצגים רפואיים כגון חפצים וכלים רפואיים מתקופות שונות בהיסטוריה. המבנה עצמו היה בית החולים הראשון בעיר ורנה, אשר נפתח בשנת 1869. תערוכה המוזיאון מכסה את התקופה בין האלף הרביעי לפני הספירה עד לשנות הארבעים של המאה העשרים. לבעלי קיבה רגישה כדי לוותר על המקום חלק מהמוצגים הינם גולגולות ושלדים והטיפולים שעשו בהם. כך שהמוזיאון מומלץ במיוחד למי שהנושא קרוב אליו ומעניין לראות אותו עד כמה התפתחה הרפואה מלפני קצת יותר מאלף שנים ועד היום. כדאי לשלב את הביקור עם שיטוט בפארק הים או כניסה לאחד האתרים בו – למשל הדולפינריום או המוזיאון הימי, או לאכול באחת מהמסעדות הרבות הרבות בנמל ורנה.

המייצגים במוזיאון להיסטוריה של הרפואה - מתאים בעיקר לחובבי הז'אנר (צילום: Спасимир)המייצגים במוזיאון להיסטוריה של הרפואה – מתאים בעיקר לחובבי הז’אנר (צילום: Спасимир, רישיון)

כרטיסים לאטרקציות ואתרים באזור ורנההמלצות "הכל על" עבור מוזיאון ההיסטוריה של הרפואה

  • התחבורה הציבורית למקום מסורבל, הנסיעה בה לוקחת זמן רב וכוללת הליכה. לכן הדרך המומלצת ביותר להגיע למוזיאון היא באמצעות רכב או מונית.

מידע שימושי על מוזיאון ההיסטוריה של הרפואה

שעות פתיחה: בימי שני עד שישי בין השעות: 8:30 – 16:30
כתובת: 7 ”Paraskeva Nikolau” Str.
דרכי הגעה: ניתן להגיע ברכב, אוטובוס או הליכה רגלית.
אתר אינטרנט רשמי של המקום: www.medmuseum.bg

[wpgmza id="25" cat="5" marker="4397" zoom=15"]