כל מה שמבקרי טיילת ורנה צריכים לדעת

לטייל מקתדרלת ורנה עד ולאורך החוף ולהנות מאטרקציות.

מידע כללי על טיילת ורנה

ניתן לומר כי הטיילת של ורנה היא למעשה מערכת טיילות המורכבת מכמה חלקים. ישנה טיילת אשר נמצאת לאורך החוף של ורנה בקצה המזרחי של פארק הים, ישנה טיילת המתחילה בקתדרלת ורנה ומגיעה עד לכניסה לפארק הים, וניתן לומר כי פארק הים עצמו הוא טיילת אחת גדולה עם שבילי הליכה רבים. לכל חלק יש כמובן את הייחוד והאפיון שלו. בטיילת המשתרעת לאורך חוף הים השחור תמצאו ברים, חופים מסודרים, מסעדות ודוכני מזכרות. לצידי השבילים הרבים בפארק הים נמצאים האתרים והאטרקציות הרבים – כמו פארק השעשועים, המוזיאון הימי וגן החיות. הטיילת אשר מתחילה בקתדרלת ורנה היא המקום בו תוכל למצוא חנויות, דוכנים, פסלים אנושיים ופסלים אמיתיים וכל שאר המאפיינים של מדרחוב מרכזי במוקד תיירות גדול – כמו שדרות הראמבלס בברצלונה לדוגמא. המדרחוב מתחיל מהצומת הגדולה הנמצאת בסמוך לקתדרלת ורנה, הרחוב הינו Preslav וכאשר גבכם אל הקתדרלה תוכלו לראות מצד ימין שלכם את מרכז המידע לתיירים של העיר. ברחוב זה תראו פסלים, ומזרקה גדולה הנמצאת ליד בית האופרה של ורנה. כשתגיעו לפיצול בו יש חנות גדולה של מוצרי הורדים של בולגריה “Rose og Bulgaria” תפנו שמאלה לשדרות Knyaz Boris I.

חנות מוצרי הורדים בה יש לפנות שמאלה (צילום מקורי)

המשיכו ישר עד שתגיעו לסניף של רשת המסעדות Happy Bar&Grill שם תפנו ימינה לשדרות Slivnitsa, תוכלו להבחין מצד ימין בבניין גבוה – זהו המלון עם הקזינו הראשון שהוקם בבולגריה. על השדרות האלו תמשיכו יש עד שתגיעו לכניסה לפארק הים. ההליכה במדרחוב נעימה וכיפית, אך עלולה להיות צפופה באמצע היום בשיא עונת התיירות בחודשי הקיץ.

פסלים בטיילת מהקתדרלה (צילום: צילום מקורי)פסלים בטיילת מהקתדרלה (צילום: צילום מקורי, רישיון)

הכניסה לפארק הים מכיוון הטיילת - לא ניתן לפספס (צילום: צילום מקורי)הכניסה לפארק הים מכיוון הטיילת – לא ניתן לפספס (צילום: צילום מקורי, רישיון)

כרטיסים לאטרקציות ואתרים באזור ורנההמלצות "הכל על" עבור טיילת ורנה

  • מומלץ להגיע לטיילת באוטובוס או ברגל.
  • הטיילת כמובן פתוחה כל הזמן אך הכי מומלץ לבוא בשעות היום אם אתם רוצים להינות מהאטרקציות והחופים, ובשעות הערב אם אתם רוצים להימנע מצפיפות יתר בעונות התיירות.
  • הביקור בטיילת אהוב מאוד על משפחות, גם ההליכה עצמה וגם שלל האטרקציות והאפשרויות לאורכה יעניינו ויתאימו מאוד לילדים.
  • הכניסה לטיילת חינמית, ולכן מתאימה גם למי שנוסע לחופשה עם תקציב מוגבל.
  • יש ריכוז גדול של ברים לאורך הטיילת, כך שהביקור מומלץ גם לצעירים שפחות מתעניינים באטרקציות ובמוזיאונים לאורכה.

מידע שימושי על טיילת ורנה

שעות פתיחה: הטיילת פתוחה לאורך כל שעות היום בכל יום
דרכי הגעה: ניתן להגיע לקתדרלת ורנה עם מונית או עם רכב ומשם ללכת ברגל על המדרחוב. ניתן גם להגיע עם רכב לפארק הים עצמו.

[wpgmza id="25" cat="5" marker="4445" zoom=15"]