כל מה שמבקרי המוזיאון הארכיאולוגי בורנה צריכים לדעת

המוזיאון בו תוכלו לראות אוצרות ארכאולוגיים ובניהם הזהב המעובד העתיק ביותר שנמצא בעולם.

מידע כללי על המוזיאון הארכיאולוגי בורנה

המוזיאון הארכאולוגי נמצא בלב העיר ושוכן במבנה ניאו-רנסנסי מהמאה ה-19 אשר שימש כבית ספר לבנות. המוזיאון הינו מוזיאון קטן יחסית, אבל הוא מציג עשרות אלפי חפצים עתיקים מאזור ורנה על פי סדר כרונולגי, על מנת להראות את התפתחות החברה האנושית במהלך אלפי שנים באזור ורנה, המתפרסים על שתי קומות המוזיאון. המוזיאון מכיל חפצים מזהב, נחושת וכלי חרס מתקופות שונות, החל מהתקופה הפרה היסטורית, דרך ממצאים מהתקופה בה התישבו בבולגריה שבטי התארקים (מקביל לתקופת מצרים העתיקה), יוון העתיקה והאימפריה הרומית, כמו גם ממצאים מהתקפה הביזנטית וימי הביניים. הממצא המרכזי והחשוב ביותר במוזיאון הוא הזהב של ורנה אשר מתוארך לשנים 4600-4200 לפני הספירה, מצאו מעל 3,000 פריטים מזהב אשר משקלם הכולל הוא יותר משישה ק”ג. את מרבית הממצאים מצאו במקרה כאשר החלו לבנות בצד המערבי של ורנה וכאשר חפרו יסודות למבנים מצאו קברים, תכשיטי זהב וכדי חרס רבים. מעבר למוצגים בתצוגות בו, המוזיאון הארכאולוגי אחראי גם על מתחם המרחצאות הרומים בורנה ועל מנזר אלדז’ה. ניתן לרכוש כרטיס הכולל סיור מודרך כדי להבין ולהעמיק במייצגי המוזיאון.

הזהב של ורנה - כפי שנמצא בקברים שנחפרו באזור (צילום: צילום מקורי)הזהב של ורנה – כפי שנמצא בקברים שנחפרו באזור (צילום: צילום מקורי, רישיון)

ציר זמן אשר עוזר למקם את הממצאים במוזיאון לעומת ממצאים מוכרים מהמערב (צילום: צילום מקורי)ציר זמן אשר עוזר למקם את הממצאים במוזיאון לעומת ממצאים מוכרים מהמערב (צילום: צילום מקורי, רישיון)

כרטיסים לאטרקציות ואתרים באזור ורנההמלצות "הכל על" עבור המוזיאון הארכיאולוגי בורנה

  • עלות הכניסה למבוגר הינה 10 לבה, עלות הכניסה בעבור ילדים הכניסה עולה 2 לבה, עבור עלות הכניסה הינה סטודנטים 5 לבה, ועבור קבוצות מעל 10 אנשים עלות הכרטיס הינה 8 לב לאדם. ניתן לרכוש סיור מודרך בתוספת תשלום.

מידע שימושי על המוזיאון הארכיאולוגי בורנה

שעות פתיחה: בין 17:00-10:00בימים שלישי עד ראשון.
כתובת: 41 Maria Luisa Blvd.
דרכי הגעה: ניתן להגיע למוזיאון באוטובוס או ברגל
אתר אינטרנט: https://visit.varna.bg/en/arhaeological_museum.html
עמוד פייסבוק: https://www.facebook.com/pages/Varna%20Archaeological%20Museum/102569329798746/

[wpgmza id="25" cat="5" marker="4394" zoom=15"]