בית לאורי, ניו אורלינס – המדריך המקיף ביותר בעברית | LaLaurie Mansion

עדכון אביב 2024

עונה זו מסמנת את תחילת עונת התיירות בניו אורלינס ומספר התיירים שמגיעים עולה. העומס מתחיל להיות מורגש וכמות המבקרים באתרים השונים בעיר, וכך גם בית לאורי, עולה. למי מכם שמתכנן כבר עכשיו, כמו רבים, את חופשה הקיץ אנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש עם אפשרות ביטול כדי לשמור על גמישות. גם במידה וערכתם תוכנית מסודרת לטיול ויודעים מתי תבקרו באטרקציה אנו ממליצים על הזמנה מראש וכך לחסוך את רכישת הכרטיס במקום עצמו (או מציאת כרטיס בהנחה כך שיהיה זול יותר מרכישה במקום עצמו). להזמנת כרטיסים מראש לבית לאורי: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

בית לאורי בכמה מילים

מידע כללי על אחוזת לאלורי

אחוזת לאלורי (LaLaurie Mansion) הוא בית רגיל למראה השוכן בעיר ניו-אורלינס שבארצות הברית. למרות חזותו הרגילה, הבית הזה הוא כל דבר חוץ מרגיל, וידוע מעל למאה שנים ברחבי העיר כמקום בו מתרחשים דברים מוזרים ונוראיים, ונחשד על ידי רבים כרדוף רוחות ופעילות על טבעית..

ההיסטוריה של אחוזת ללאורי

אחוזת לאלורי היה ביתה של האדונית דלפין לאלורי, בוהמיינית ניו אורלינסית ידועה, אשר כבר בחייה השמועות על אכזריותה ושיגעונה נפוצו לכל עבר. דלפין לאלורי נולדה בלואיזיאנה ונישאה כשלוש פעמים, כאשר שני בעליה הראשונים נפטרו באופן מפתיע.. לאחר מות בעלה השני עברה לאלורי לניו אורלינס ורכשה את הבניין, בה חיה עם בעלה ובה שיכנה את עבדיה הרבים. מהר מאוד נפוצו בכל העיר שמועות מחרידות על היחס הנוראי והמתעלל של לאלורי לעבדיה, וכ12 מהם נרצחו בידה עד שנת 1934, בה פרצה שרפה באחוזתה. בעת התחוללות השרפה סירבה לאלורי להכניס את צוותי החילוץ, וכאשר הם פרצו לדירה בכוח הם מצאו את עבדיה שבויים בתנאים מחרידים.

לאלורי ברחה מניו אורלינס והצליחה לחמוק מהדין ולהגיע לצרפת, אך דברים מחרידים המשיכו לקרות בבית לאלורי גם אחרי עזיבתה ושיפוצו מחדש. בהמשך המאה ה19 הפך הבית לבית ספר לבנות, אשר התלוננו באופן קבוע בפני מורתן כי החבורות שעל ידיהן ופניהם נגרמו בידי “האישה ההיא“. בשנת 1895 נרצח באכזריות אחד מדיירי הבניין, כאשר השפע לא פוענח ושכניו טענו שהיו לו בעיות עם “רוחות“. דברים מוזרים המשיכו לפקוד את הבית מאז ועד היום, כאשר הידוע שבהם הוא רכישתו בידי השחקן ניקולאס קייג’ (חובב מיסתורין ידוע). מעט לאחריה הרכישה החלה הקריירה של השחקן לדעוך, הוא נקלע לחובות כלכליים ומכר את הבית. צירוף מקרים מעניין..

אחוזת ללאורי כיום

אחוז לאלורי היא לא פחות מהאגדה האורבנית הגדולה ביותר בעיר ניו אורלינס– עיר אשר ידועה בסיור הרוחות שבה ובאמונה של רבים מתושביה בפעילות על טבעית. אחוזת לאלורי תפרסה מאוד לאחרוה כאשר כיכבה בעונה השלישית של הסדרה American horror בפרק שהכה גלים. אמנם הבית כיום בבעלות פרטית של טייקון נפט טקסני, ולא ניתן לסייר בו, רבים עוברים מול חזיתו המצמררת של הבניין (מצמררת לאחר ששומעים את סיפורו) באחד מסיורי הרוחות והרוצחים שרבים מהמבקרים בניו אורלינס משתתפים בהם, ותוהים לעצמם: “האם זה אמיתי?”.

מה עושים באחוזת ללאורי לאורי

את בית לאלורי ניתן לראות בסיור ברובע הצרפתי הידוע של העיר ניו אורלינס. הרובע הצרפתי של ניו אורלינס הוא פנינת התיירות של העיר ניו אורלינס, ומפורסם במיוחד בסגנון האדריכלי הקלאסי והייחודי שלו, ובהיותו אזור בו שכנו המהגרים הצרפתיים שחיו בארצות הברית. הרובע הוטמע בתרבות תושבי הצרפתיים (אשר מכונים קייג’ון), ועד תחילת המאה העשרים שפת הדיבור בו הייתה צרפתית. בהסתובבות ברובע תוכלו להתפעל מהיופי של הבתים נמוכי הקומה האלגנטיים שבו, שמתאפיינים בצבעים חמים, עיטורים אדריכליים מברזל ועץ ומרפסות רחבות ידיים. אחוזת לאלורי מצויה בכתובת הידועה (לפחות בני אורלינס) רחוב רויאל 1140, ומצומת הרחובות הקטנים ניתן לראות את המפגש בין שתי חזיתות הבניין האפורות, שגבוהות במקצת מהבניינים הסובבים. בהגיעכם לבניין תראו רבים מסתודדים סביבו ומלפניו, מספרים בהתלהבות של הסיפורים המצמררים שנקשרו בו, ומעריצי סדרת אמריקן הורור אשר מצטלמים באחד הלוקיישנים הידועים מהסדרה.  

מומלץ לראות את בית לאלורי כחלק מסיור רוחות ורוחצים ברובע הצרפתי של ניו אורלינס. ישנם סיורים רבים כאלו המוצעים לתיירים בעיר, ומבקרים, בנוסף בבית לאלורי, כמו בית הבושת של מיי ביילי (May Bailey’s Brothel), חצרות ובתים רדופי רוחות ואתרים נוספים.. ניתן למצוא הסברים מפורטים על הסיורים השונים המוצעים למבקרים בעיר בהמשך הדף. 

כרטיסים והגעה לבית לאורי

את אחוזת לאלורי ניתן לראות כחלק מסיור רוחות, רוצחים ופעילות על טבעית ברובע הצרפתי בניו אורלינס. ישנם סוגים שונים ומגוונים של סיורים שכאלו, כאשר לכל אחד דגש מעט אחר והתאמה לקהל יעד ספציפי. מומלץ לקרוא בעיון את המידע אשר יוצג על הכרטיסים לסיורים השונים, וזאת בכדי לבחור את הכרטיס שמתאים ביותר לצרכים ולרצונות שלכם.

סיור מודרך בעקבות רוחות, שדים וערפדים ברובע הצרפתי בניו אורלינס

כרטיס זה הינו כרטיס לסיור שדים, רוחות וערפדים עם מדריך מנוסה. כרטיס זה מתאים לאלו המעוניינים לקבל הדרכה ולהכיר לעומק את סיפורי האימה המוזרים של ניו אורלינס, ולראות כחלק מהסיור את בית לאלורי.
להזמנה עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) היכנסו לקישור הזה
להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם היכנסו לקישור הזה

סיור מודרך בסיור בעקבות רוחות ורוצחים ברובע הצרפתי בניו אורלינס

כרטיס זה הינו כרטיס לסיור בעקבות רוחות ורוצחים עם מדריך מנוסה. כרטיס זה מתאים לאלו המעוניינים לקבל הדרכה ולהכיר לעומק את את סיפורי הפשע והרצח והסיפורים העל טבעיים אשר התרחשו ברובע הצרפתי בניו אורלינס, ולראות כחלק מהסיור את בית ללאורי.
להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם היכנסו לקישור הזה

סיור מודרך על כרכרה בעקבות הרובע הצרפתי העל-טבעי בניו אורלינס

כרטיס זה הינו כרטיס לסיור על טבעי ברובע הצרפתי בניו אורלינס עם מדריך מנוסה. כרטיס זה מתאים לאלו המעוניינים לקבל הדרכה ולהכיר לעומק את העבר העל טבעי של הרובע הצרפתי בניו אורלינס, ולרכב על כרכרה אמיתית תוך כדי!
להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם היכנסו לקישור הזה

הזמנת כרטיסים לאחוזת לאלורי

המלצות "הכל על"

 • ההשתתפות בסיורי על טבעי, מסתורין ואימה בניו אורלינס מומלץ לחובבי ז’אנר האימה והמתח, למעריצי סדרות הTrue Crime וAmerican Horror, חובבי החידות והתעלומות, ולכל בעלי הלב האמיץ שמסוקרנים לגלות את ההיסטוריה המוזרה והייחודית של העיר ניו אורלינס.
 • כמובן שמומלץ להשתתף בסיורים ולראות את אחוזת לאלורי בשעות החשיכה, מה שרק יעצים את חווית המיסתורין והמתח.
 • במידה ותהיו מעוניינים לראות את לאלורי ללא סיור, הרי שהדבר יקח כמה דקות בלבד. אורכם של סיורי העל-טבעי בעיר הוא בין שעה לשעתיים.
 • מלבד ההיסטוריה העל טבעית שלה, ניו אורלינס היא מקום מרתק המציע המון לתייר המבקר בו. מומלץ לשלב את הביקור באחוז לאלורי או באחד מסיורי העל טבעי המודרכים בעיר עם ביקור עם ביקור במוזיאון הג’אז של העיר (New Orleans Jazz Museum), ביקור במוזיאון מלחמת העולם השנייה או סיור בעולם מרדי גרא (Mardi Gras world). היכנסו לעמוד שלנו על אתרים ואטרקציות בניו אורלינס בכדי לגלות עוד מידע על העיר המדהימה הזאת.
 • ייתכן שחלק מהסיורים יהיו מפחידים מדי לילדים קטנים מסוימים. יש לחשוב על התאמת הסיור לילדיכם לפני הזמנת הכרטיס. למידע נוסף תוכלו להיכנס לאתר הרשמי של סיורי הרוחות בעיר כאן.
 • בקרבת בית לאורי יש מגוון פתרונות לינה איכותיים אשר יאפשרו לכם גישה נוחה אל המקום ושהייה מהנה ונוחה במקום האירוח.

  בין המומלצים שביניהם הוא מלון Hotel Provincial אשר ממוקם במרחק של 200 מטרים מבית לאורי. להזמנת מקום בבית האירוח לחצו כאן.

  פתרון לינה מומלץ נוסף הוא מלון Hotel Villa Convento אשר ממוקם במרחק של 100 מטרים מהמקום. להזמנת מקום בבית האירוח לחצו כאן.

  מלון נוסף ממליצים הוא מלון Hotel de la Monnaie אשר ממוקם גם הוא כ200 מטרים מהמקום. להזמנת מקום בו לחצו כאן.

  במידה ואתם מעוניינים ללון ברובע הצרפתי (בו שוכן בית לאלורי) תוכלו להיכנס לעמוד שלנו על לינה ברובע הצרפתי בניו אורלינס וקבלו עוד מידע. מידע נוסף תוכלו למצוא בעמודים שלנו על לינה למשפחות בניו אורלינס, על דירות בניו אורלינס ועל מלונות בניו אורלינס.

 • כאמור, לא ניתן להיכנס לבית לאלורי. ניתן להשתתף בסיור מודרך (ראו סיורים מוצעים תחת הכותרת כרטיסים לסיורי על טבעי מודרכים), אשר המחיר בהם הוא בערך 28 דולר לאדם.
 • ניתן לראות את אחוזת לאלורי ללא השתתפות בסיור, ובכך לא להוציא כסף על הביקור בו. גם מי שכן מעוניין לקחת סיור מודרך בעקבות בית לאלורי ואתרים אחרים יכולים לחסוך כסף ולהזמין סיור דרך הקישור של אתר הכל על , דרכו תקבלו  5% הנחה בהקלדת קופון ההנחה HAKO5 (הזמינו כאן).
 • הרובע הצרפתי של ניו אורלינס, בו ממוקם בית לאלורי ובו מתרחשים רוב הסיורים המודרכים בעיר, נחשב לרובע בורגני, יוקרתי ובטוח מאוד, ללא פשיעה. בכל מקרה מומלץ שלא להרחיק לכת ממנו למקומות לא ידועים בשעות החשיכה.
 • אחוזת לאלורי ממוקמת ברובע הצרפתי, שהוא הרובע המרכזי והצפוף ביותר בעיר וייתכן שתמצאו בו עומס תחברותי וקושי למצוא מקומות חנייה. לכן, מומלץ שלא להגיע לרובע עם רכב פרטי ולהחנות אותו במקומות פריפריאליים בעיר.
 • אנו מדגישים שוב כי לא ניתן להיכנס לאחוזת לאלורי עצמה. שכן היא בבעלות פרטית ולא מתפקדת כמוזיאון. ניתן לראות את הבית מבחוץ לבד או במסגרת סיור מודרך.
 • מומץ בהחלט לקרוא על ההיסטורייה של אחוזת לאלורי לפני ההגעה אליה, במידה ולא תראו אותה דרך סיור מודרך כלשהו.

שאלות ותשובות

הביקור באחוזת לאלורי מומלץ לחובבי המיסתורין והמתח, למעריצי הTrue Crime ואמריקן הורור, לחובבי ציד מטמון ולכל הסקרנים באשר הם לגבי ההיסטוריה המשונה של העיר ניו אורלינס.

מומלץ לבקר באחוזת לאלורי בשעות החשיכה כמובן, מסיבות ברורות.

במידה ותהיו מעוניינים לראות את לאלורי ללא סיור, הרי שהדבר יקח כמה דקות בלבד. אורכם של סיורי העל-טבעי בעיר הוא בין שעה לשעתיים.

אחוזת לאלורי אינה פתוחה לציבור ואי אפשר לבקר בתוכה. ניתן להתבונן בה מבחוץ או לראות אותה במסגרת סיור עירוני מודרך העוסק בהיסטורית הפשע והעל טבעיות של ניו אורלינס.

הסיורים עשויים להתאים לילדים אך ממש לא לכולם. חלק מסיורים יכולים להיות מעט מפחידים או מאיימים, ויש לחשוב על התאמתו של הסיור לילדיכם לפני רכישת הכרטיס.

מידע שימושי

 • שעות הסיורים: הסיורים הם כמעט תמיד לאחר רדת החשיכה, בערב המוקדם.
 • מחיר כניסה: 26.49$ לסיור המוצע באתר הרשמי של אחוזת לאלורי/
 • כתובת:
  1140 Royal Street, New Orleans, Louisiana, 70116
 • ניתן להגיע לאחוזת לאלורי בעזרת קווי האוטובוס 8, 55 ו91, ולרדת בתחנת N. Rampart at Ursulines
 • קישור לאתר הרשמי: