פאלאצו פיטי | Palazzo Pitti

עדכון קיץ 2024

עם בוא הקיץ מגיע גם שיא התיירות בפירנצה ועומס התיירים מורגש מאוד, בעיקר במוזיאונים המובילים, אבל לא רק. לרוב גם בקיץ אין בעיה חמורה של היעדר זמינות כרטיסים בפאלאצו פיטי (בניגוד למוזיאונים המובילים למשל), ישנם ימים בהם ישנו תור לרכישת הכרטיסים או מקרים בהם לשעות המבוקשות ביום מספר הכרטיסים מצומצם. כדאי להזמין כרטיסים מראש למוזיאון - וכך גם להבטיח את כניסתכם בשעה הנוחה לכם וגם לדלג על התור לרכישות הכרטיסים בקופות המוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש לפאלאצו פיטי: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

אחת מהגלריות לציורים המפורסמות בעולם

מידע כללי

פאלאצו פיטי (Palazzo Pitti) הוא מבין הגלריות המפורסמות ביותר בעולם לציורים. הגלריה שוכנת בארמון מתקופת הרנסאנס, אשר היה בתחילה ביתו של הבנקאי לוקה פיטי (ומשם מגיע שמו של המבנה). המבנה נקנה כ-100 שנה לאחר מכן על ידי משפחת מדיצ׳י, מבין המשפחות המשפיעות ביותר של העיר. הוא שימש כארמון של המשפחה במשך שנים רבות במהלכן נאספו בו אוצרות רבים כגון ציורים בעלי ערך רב, תכשיטים ועוד. כיום זהו קומפלקס המוזיאון הגדול ביותר בעיר.

 

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.
החזית של ארמון פיטי (תמונת מקור)

מה רואים?

הקומפלקס כולל מספר מבנים וביניהם: הגלריה הפלטינית (Galleria Palatina- בה נמצאת גלריית הציורים), דירות השרד המלכותיות, הגלריה לאומנות מודרנית (Galleria d’Arte Moderna), מוזיאון הכסף, גלריית הביגוד, מוזיאון הכרכרות ומוזיאון החרסינה.

אל הארמון צמודים הגנים אשר היו גני משפחת מדיצ’י- גני בובולי, הכניסה אליהם עם כרטיס נפרד או כרטיס משולב לארמון ולגנים.

סרטון המציג את פאלאו פיטי מבחוץ ומבפנים

אופציות שונות לכרטיסים לסיורים מודרכים בפאלאצו פיטי

המלצות "הכל על"

 • אם אתם מגיעים לפירנצה לזמן קצר ביותר- לילה או שניים, קצובים בזמנים, ורוצים לבקר בגלריה או מוזיאון, היינו ממליצים לבחור דווקא בגלריית אופיצי מפני שהיא נמצאת ממש על כיכר הסיניוריה-אתר חשוב בעיר, ובתוך תחומי העיר העתיקה של פירנצה (שאותה לא כדאי לפספס) במרחק הליכה קצר מהדואומו (שהוא אחד מאתרי החובה של העיר), ולא להגיע אל הגדה הדרומית במיוחד בשביל פאלאצו פיטי. אך אם יש לכם קצת יותר זמן בעיר זו גלריה פופלרית ביותר, ואם אתם מתעניינים באומנות אין ספק שהיא אחת מהחשובות בעיר.
 • לפאלאצו פיטי מומלץ להזמין כרטיסים מראש (להזמנת כרטיס לפאלאצו פיטי כולל דילוג על התור) שכן התור בקופה ארוך מאוד בעונת התיירות (יכול להמשך יותר משעה וחצי!). אך אם לא הזמנתם מראש, נסו להגיע אל הקופות שבכניסה האחורית לארמון. הרוב המוחלט של התיירים מגיעים אל הכניסה הראשית ולכן שם התור ארוך, אך בכניסות האחוריות התורים קצרים משמעותית.
 • ישנה אפשרות לרכישת כרטיס משולב הכולל את פאלאצו פיטי יחד עם גני בובולי וגלריית אופיצי כולם עם דילוג על התור. הכרטיס המשולב הינו בשם חסכון בכסף למי שמתכנן להגיע לשלושת אתרים אלו, מחירו הוא פחות או יותר מחירם של שניים מהאתרים, ובסכום זה מקבלים כניסה לשלושה. לפרטים נוספים על הכרטיס המשולב לאופיצי, פאלאצו פיטי וגני בובולי כולל המלצות ודיוקים.
 • כניסה חינם למוזיאון מתאפשרת ביום ראשון הראשון של כל חודש. יש לקחת בחשבון כמובן שמשום שהכניסה חינם ביום זה, יתכנו תורים ארוכים והמקום עלול להיות עמוס. כמו כן כניסה חינם מתאפשרת לילדים מתחת לגיל 18 בהצגת תעודה מזהה ולבעלי מוגבלות בתנועה ומלווה בהצגת תעודה (למידע על- מלונות בפירנצה למוגבלים בתנועה). כמו כן אם רכשתם את הכרטיס במקום לפני השעה 8:59 ונכנסתם לקומפלקס המוזיאון בין השעות 8:15-9:25 תזכו להנחה של 50%.
 • אמנם הגדה הדרומית פחות בעייתית לרכב מהעיר העתיקה, אך עדיין זה לא סיפור פשוט למצוא חניה במחיר סביר או למצוא חניה כלל. איננו ממליצים להגיע לאזור ברכב פרטי. למידע נוסף בנושא ראו- השכרת רכב בפירנצה והשכרת רכב באיטליה.
 • הביקור בארמון לוקח כ-2-4 שעות.
 • אם אתם מגיעים למקום בקיץ אפשר לתכנן את היום כך שבשעות הצהריים החמות בקרו בארמון מפני שהוא יספק הצלה נעימה מהשמש, ושמרו את השוטטות ברחובות העיר העתיקה או בגני בובולי לשעות הבוקר או הערב. זו גם אופציה טובה לביקור בחורף ביום גשום.
 • את הביקור בפאלאצו פיטי כדאי לשלב עם גני בובולי הצמודים. כמו כן במרחק הליכה נמצא הגשר פונטה וקיו.
 • האזור כדאי ללינה למי שרוצה להוזיל קצת עלויות יחסית למחירים היקרים בגיחוך של העיר העתיקה, ונמצא עדיין במרחק הליכה (אם כי לא מאוד קצרה) מהעיר העתיקה. למידע נוסף על- מלונות ליד פאלאצו פיטי ומלונות בגדה הדרומית של פירנצה.
 • יש אפשרות לשמירת חפצים במיקומים ליד פאלאצו פיטי הזמנה דרך האתר bagBnB. אופציה זו נוחה במיוחד למי שעוצר לרגע, קופץ לעיר לראות מספר אתרים, ואז ממשיך הלאה בדרכו. אנחנו השתמשנו בשירות הזה ברומא, והיינו מרוצים מאוד, במיוחד מהנוחות ומכך שלא היינו צריכים להמתין בתור כדי למסור או לאסוף את המזוודה. לכל אתר שמירת חפצים שעות פעילות משלו, ואפשר לבחור באתר שפעיל 24/7.
 • להמלצות כלליות על פירנצה- ראו פירנצה מידע כללי – המלצות.

מידע שימושי על פאלאצו פיטי

שעות פתיחה

ימי שלישי-ראשון שעות 8:15-17:50. סגור בימי שני, ב-1 לינואר וב-25 לדצמבר.

כתובת

Piazza de’ Pitti, 1, 50125 Firenze FI, Italy.

הגעה
directions_walk
הולך רגל

מאוד מומלץ להגיע ברגל.

directions_bus
אוטובוס

קווים 11 ו-FB.