פאלאצו וקיו, פירנצה | Palazzo Vecchio

מידע על ארמון העירייה המפורסם של פירנצה

מידע כללי

פאלאצו וקיו (Palazzo Vecchio), ״הארמון הישן״ הוא מבין המוזיאונים החשובים ביותר בפירנצהאיטליה, היושב בתוך בניין העיריה. הארמון נקרא בעבר ארמון הסיניורה (פאלאצו דלה סיניורה) על שם המועצה השולטת על רפובליקת פירנצה שהתקיימה במאות ה-11 עד ה-16. כיכר הסיניורה, שהארמון נמצא על אחת מצלעותיה והיא מבין אתרי המאסט של העיר, נקראת בעצם על שם הארמון. בשל סיבה היסטורית זו וחשיבותו הגדולה לעיר הארמון נקרא בעבר גם פאלאצו דל פופולו (ארמון העם), פאלאצו די פריורי ופאלאצו דוקאלה (אין לבלבל עם פאלאצו דוקאלה- ארמון הדוג׳ה שהוא מאתרי המאסט של ונציה).
מה רואים?

הבניין נבנה בסוף המאה ה-13 ותחילת ה-14, על ידי האדריכל ארנולפו די קמביו (שהיה גם האדריכל הראשון של הדואמו של פירנצה ותכנן גם את בזיליקת סנטה קרוצ׳ה של פירנצה). הארמון תוכנן כך שיהיה בטוח ויגן על המחוקקים שבו בימים של אי סדר והפרעות, הוא בנוי בצורת קוביה ובראשו חומה מבוצרת בעלת חרכי ירי, הוא נראה מוצק ומסיבי ונוכחותו רבה. לארמון מגדל שעון מפורסם, שלושה חצרות ובהן מזרקה, פסלים וצירי קיר. בתוך הארמון שתי קומות ועוד קומת ביניים, ובהם חדרים ואולמות רבים, בהם תוכלו לראות ציורי קיר יקרים, פסלים ואומנות.

סרטון המציג תמונות מתוך פאלאצו וקיו

אם עומדים בפינתו הדרומית-מערבית של המבנה, עם הפנים לכיוון חזית הארמון, כשהכניסה אליו משמאלכם, גלריית אופיצי משמאלכם ולוג׳ה דלה לאנזי, ניתן לראות חלק ממסדרון וזארי (בתמונה למטה). חלק זה הוא גשר קטן מכורה העובר באוויר מעל הרחוב ומחבר בין גלריית אופיצי לבין פאלאצו וקיו.

מסדרון וזארי

המסדרון תוכנן על ידי האדריכל ג’ורג’ו וזארי (ומכאן שמו) בהוראת דוכס טוסקנה- קוזימו לבית משפחת מדיצ׳י (לכבודו פוסל פסל הפרש שבכיכר הסיניוריה). הדוכס הצליח לצבור אויבים רבים בתקופת כהונתו ובשל כך הוא חשש לצאת אל הפומבי ברחובות העיר. מסדרון זה נבנה בעבורו על מנת שיוכל לעבור בפרטיות בין ארמונותיו ומשרדי העיר (פאלאצו וקיו הוא הארמון של משרדי העיר פירנצה). המסדרון יוצא מארמון המשפחה- פאלאצו פיטי, אשר נמצא בגדה הדרומית של העיר, חוצה את נהר ארנו על גבי הגשר הישן (הוא למעשה הקומה השניה של הגשר), מגיע אל העיר העתיקה, עובר בגלריית אופיצי ולבסוף מתחבר אל פאלאצו וקיו.

חלק ממסדרון וזארי המחבר את גלריית אופיצי שמימין אל פאלאצו וקיו שמשמאל (צילום מערכת האתר)

הזמנת כרטיסי כניסה והדרכות בפאלאצו וקיו
המלצות "הכל על"

 • פאלאצו וקיו הוא לא מאתרי החובה של פירנצה ואם אתם מגיעים לזמן קצר בעיר ממש לא חובה להכנס אליו. יש תיירים (לדעתנו- מדובר ברוב) שמסתפקים בלראות את המבנה מבחוץ ולשמוע את הסיפור שלו.
 • אם נכנסים אל הארמון- כדאי לקחת הדרכה קולית, סיור מודרך או הדרכת וידאו, אחרת תפספסו את כל העומק של המקום החשוב הזה. כאן לדוגמא תמצאו כרטיס דילוג על התור שכולל הדרכת וידאו על טאבלט שמסופק במקום.
 • למרות שזהו לא האתר המרכזי ביותר של פירנצה, בקיץ יש תור ארוך ולכן אם אתם מתכננים לבקר בתוכו- מומלץ מאוד להזמין מקומות מראש. ישנם כרטיסים הכוללים הדרכות בנוסף לכניסה, ואת הכרטיסים הזולים ביותר שכוללים כניסה בלבד (בנוסף לשילובים שונים עם הדרכות או כניסות למגדל) ניתן למצוא באתר האינטרנט של הארמון– כרטיסים כאלה טובים למשך חצי שנה מרגע הרכישה ולא מחויבים בתאריך מסוים.
 • אם אתם מגיעים אל פאלאצו וקיו מאתר אחר בעיר העתיקה, מומלץ להגיע ברגל- המרחק בין אתרי העיר העתיקה הוא קטן ויש בעייתיות בהכנסת כלי רכב לאזור (בפירנצה אין מטרו, ורק קו אחד של טראם שלא מגיע לכאן). למידע נוסף בנושא ראו- השכרת רכב בפירנצה והשכרת רכב באיטליה.
 • עדיף לבקר באתר בשעות… [לדוגמא- הבוקר המוקדמות משום שמאוחר יותר יהיה חם מדי וכ׳ו]
 • את הביקור בפאלאצו וקיו הכי קל לשלב, כמובן, עם האתרים הצמודים אליו ממש- כיכר הסניורה, והבניינים שסביבה– אם מצאתם בהם עניין מיוחד. מעט דרומה ממש קרוב נמצאים גלריית אופיצימוזיאון גלילאו וגשר וקיו ובמרחק הליכה לכיוון צפון ניתן לבקר בשאר אתרי העיר העתיקה- הדואמו של פירנצהבזיליקת סן לורנצו וקפלת מדיצ׳י ובהמשך הלאה גלריית האקדמיה.
 • למי שמעוניין להכיר את האזור לעומק אנו ממליצים על סיור מודרך בעברית. למידע נוסף ראו להכיר את פירנצה בראש צעיר וקליל: סיור בעברית וסיורים מודרכים בפירנצה בעברית.
 • המקום לא ממש מתאים לילדים.
 • כדאי לתכנן את הטיול כך שמבלים את שעות הצהריים החמות בארמון ואת שעות הבוקר ואחר הצהריים הפחות חמות לשמור לאתרים בחוץ- כמו כיכרות (כיכר הסניורהפיאצלה מיכלאנג’לו, הדואומו– אם החלטתם לראות אותו רק מבחוץ) והליכה בין רחובות העיר העתיקה.
 • יש לשים לב שבימי חמישי המוזיאון נסגר מוקדם יותר מבשאר הימים. המוזיאון פתוח בימי שני ולכן הוא אופציה טובה ליום זה בשבוע בו מוזיאונים רבים אחרים (כמו גלריית האקדמיה והאופיצי) סגורים.
 • אלה שמחפשים לינה בעיר העתיקה מתמקדים בעיקר סביב אזור כיכר הסיניורה ופאלאצו וקיו, וזהו אזור מבוקש ביותר בלינה ובשל כך גם יקר יותר, למידע נוסף ראו מלונות ליד פאלאצו וקיו.
 • להמלצות כלליות על פירנצה- ראו פירנצה מידע כללי – המלצות.

מידע שימושי על פאלאצו וקיו

שעות פתיחה

מאפריל עד ספטמבר: שישי-רביעי 9:00-23:00, חמישי 9:00-14:00. מאוקטובר עד מרץ: שישי-רביעי 9:00-19:00, חמישי 9:00-14:00.

כתובת

Piazza della Signoria, 50122 Firenze.

הגעה
directions_bus
אוטובוס

קו C2 לתחנת Condotta, קו C1 לתחנת Galleria Degli Uffizi.