המוזיאון הלאומי ברג’לו | Museo Nazionale del Bargello

עדכון קיץ 2024

עם בוא הקיץ מגיע גם שיא התיירות בפירנצה והעומס באתרים והמוזיאונים השונים הולך ועולה. למרות שבמרבית המקרים אין בעיה של זמינות כרטיסים במוזיאון הלאומי ברג’לו (שלא כמו המוזיאונים המרכזיים והמובילים יותר), אבל ישנם ימים בהם התור לרכישת כרטיס בקופות המוזיאון יכול להיות ארוך - במיוחד בסופי שבוע. כדי להבטיח את כניסתכם בשעה שמתאימה לכם, ולדלג על התור לרכישת כרטיסים בכניסה אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש למוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש למוזיאון הלאומי ברג’לו: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

מידע על הארמון ההיסטורי שהיווה השראה לפאלאצו וקיו

מידע כללי

המוזיאון הלאומי ברג’לו (Museo Nazionale del Bargello, Palazzo del Bargello / Popolo) הוא מוזיאון אומנות הנמצא בארמון היסטורי שהיה בעבר בית כלא, בפירנצהאיטליה. המילה ברג’לו מגיעה מבארגי בגותית שמשמעותה מצודה, ולמבנה היסטוריה ארוכה (ומכאן שמותיו הרבים) במהלכה שימש כארמון מועצת העיר, העיריה, מפקדת המשטרה, בית כלא בו בוצעו הוצאות להורג ולבסוף מוזיאון.

 

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.
המבנה מבחוץ (צילום: Ejrrjs, רשיון CC BY-SA 3.0)

מה רואים?

הארמון הוא מהמאה ה-13 והוא המבנה הציבורי העתיק ביותר בעיר. הוא היווה את מודל ההשראה לבניה של פאלאצו וקיו, אשר נמצא במרחק הליכה קצר ממנו ומזכיר אותו בצורתו. לארמון שלוש קומות, כאשר שתי הראשונות הן מקוריות והשלישית, אותה ניתן לזהות על ידי הלבנים הקטנות יותר, נבנתה מאה שנה לאחר מכן לאחר השריפה. במרכזו חצר ובה באר.

במוזיאון נמצא האוסף האיטלקי הגדול ביותר של פסלים מהתקופה הגותית ותקופת הרנסאנס (מאות 14-17). תוכלו למצוא בו יצירות מופת של מיכלאנג’לו, דונטלו, ג’אמבולוניה ואת פסל קוזימו של בנוונוטו צ’ליני (פסל נוסף של הפרסונה קוזימו תוכלו למצוא בכיכר הסיניוריה).

כמו כן תמצאו במוזיאון אוסף מיוליקות (כלי קרמיקה מתקופת הרנסאנס), טקסטילים, מוצרי כסף, שנהב ומטבעות ישנים.

סרטון המציג את המוזיאון

הזמנת כרטיסי כניסה וסיורים מודרכים במוזיאונים בפירנצה
המלצות "הכל על"

מידע שימושי על המוזיאון הלאומי ברג'לו

שעות פתיחה

ימי שני עד ראשון 8:45-13:50. יש לשים לב שבזמן תערוכות ספציפיות המוזיאון פתוח עד שעות מאוחרות יותר. המוזיאון סגור בימי ראשון השניים והרביעיים כל חודש, וכמו כן סגור בימי שני הראשון, השלישי והחמישי כל חודש.

כתובת

Via del Proconsolo, 4, 50122 Firenze FI, Italy.

הגעה
directions_walk
הולך רגל

מומלץ מאוד להגיע ברגל.

directions_bus
אוטובוס

קו C2 לתחנת Ghibellina Bargello (מזהה תחנה: FM0640).