המוזיאון הארכאולוגי הלאומי | Museo Archeologico Nazionale

עדכון קיץ 2024

עם בוא הקיץ מגיע גם שיא התיירות בפירנצה ועומס התיירים מורגש מאוד, בעיקר במוזיאונים המובילים, אבל לא רק. לרוב גם בקיץ אין בעיה חמורה של היעדר זמינות כרטיסים במוזיאון ארכאולוגי לאומי (שלא כמו המוזיאונים המרכזיים והמובילים יותר), אבל ישנם ימים בהם התור לרכישת כרטיס בקופות המוזיאון יכול להיות ארוך - במיוחד בסופי שבוע. כדי להבטיח את כניסתכם בשעה שמתאימה לכם, ולדלג על התור לרכישת כרטיסים בכניסה אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש למוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש למוזיאון ארכאולוגי לאומי: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

מידע על המוזיאון לארכיאולוגיה בו האוסף המצרי השני בגודלו באיטליה

מידע כללי

המוזיאון הארכאולוגי הלאומי (Museo Archeologico Nazionale) הוא מוזיאון ארכיאולוגי הממוקם בפירנצה בסמוך לגלריית האקדמיה, ושוכן בארמון דלה קרוצ’טה שנבנה בתחילת המאה ה-17 לנסיכה מריה ממשפחת מדיצ’י. המוזיאון נחנך בהשתתפותו של המלך ויטוריו אמנואלה השני (מלכה המאחד של איטליה), אשר עשה את ילדותו בעיר.

 

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.
ממצא אטרוסקי מהמאה השניה לפני הספריה במוזיאון הארכיאולוגי הלאומי בפירנצה (צילום: Carole Raddatoזכויות יוצרים CC BY-SA 2.0)

מה רואים?

בדומה למוזיאון לה ספקולה, האוספים הראשונים במוזיאון היו אוספים של משפחות האצולה מדיצ’י ולוריין. במוזיאון תוכלו לראות אוספים מהתקופה האטרוסקית בצפון איטליה (מאה 8 לפני הספירה ועד התקופה הרומית), התקופה הרומאית ואוסף יווני מהתקופה האטרוסקית.

כמו כן באגף משלו שוכן המוזיאון המצרי המציג את האוסף המצרי השני בגודלו באיטליה (אחרי המוזיאון בטורינו). באוסף מעל ל-14 אלף מוצגים הפרושים על פני 9 גלריות וכמו כן בין צוות המוזיאון שני אגיפטולוגים (מומחים למדעי מצרים העתיקה).

בסרטון ניתן לראות את חלק מהמוצגים במוזיאון הארכיאולוגי הלאומי בפירנצה

הזמנת כרטיסי כניסה וסיורים מודרכים במוזיאונים בפירנצה
המלצות "הכל על"

מידע שימושי על המוזיאון הארכאולוגי הלאומי

שעות פתיחה

שבת-שני 8:30-14:00, שלישי-שישי 8:30-19:00. פתוח רק בימי ראשון הראשונים והשלישיים של כל חודש.

כתובת

50121 Florence, Metropolitan City of Florence, Italy.

הגעה
directions_bus
אוטובוס

קווים 6,19 ו-31.