גלריית אופיצי | Galleria degli Uffizi

מידע על אחד מהמוזיאונים המפורסמים בעולם לאומנות יפה

מידע כללי

גלריית אופיצי (Galleria degli Uffizi) היא אחד מהמוזיאונים המפורסמים בעולם לאומנות יפה וגלריה לאומנות רנסאנסית מבין החשובות באירופה. למי שכבר היה במוזיאון הותיקן ברומא– היא לא ברת השוואה והרבה יותר קטנה יותר ממנו, אבל ספציפית מבחינת אומנות הרנסאנס, הציורים בה הם מאוד משמעותיים וחשובים. הגלריה נמצאת בעיר העתיקה של פירנצה, קרובה מאוד לגשר הנקרא פונטה וקיו, וקרובה גם לכיכר הסניורה ופאלאצו וקיו.

**פרסומת**תקרה בתוך גלריית אופיצי (צילום: Mariamichelle,  תחת CC0)

השם אופיצי באיטלקית משמעותו משרדים, משום שהבניין נבנה באמצע המאה ה-16 על מנת לאכלס את משרדי שופטי השלום של פירנצה. בבניין ישבו המשרדים האדמיניסטרטיביים וארכיון המדינה, בתחילה הקומה העליונה שלו שימשה כגלריה למשפחה ואורחיה. במשך השנים יותר ויותר חלקים של הארמון שימשו להצגת תמונות ופסלים, עד שכ-40-50 חדרים החזיקו יצירות אומנות מהמאות ה-13 עד ה-18. כיום הגלריה הפכה למוזיאון מבין החשובים באיטליה ומציגה בכ-100 חדרים לציבור את היצירות.

מה רואים בגלריית האופיצ'י?

הגלריה מחולקת ליצירות לפי שלבים בתקופות השונות: אומנות גותית, רנסאנס מוקדם, רנסאנס מאוחר ולאחר מכן יצירות מאוחרות יותר.
מבין הציורים החשובים (ויש הרבה)- היא ״הולדת ונוס״ המפורסמת של בוטיצ’לי, ״המשפחה הקדושה״ (שנקראת גם דוני טונדו) של מיכלאנג׳לו ו״בכחוס״ של קאראווג’ו.
כמו כן תוכלו לראות במוזיאון יצירות של לאונדרדו דה וינצ׳י, רפאל, טיציאן ואפילו רמברנדט.
The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

סרטון המציג את היצירות בגלריית אופיצי

רכישת כרטיסי כניסה, דילוג על התור וסיורים מודרכים בגלריית אופיצי

המלצות "הכל על"

**פרסומת** • גלריית אופיצי היא מאתרי התיירות הפופלריים ביותר של פירנצה ומומלצת ביותר לביקור. חובה (כלומר כדאי מאוד!) להזמין כרטיסים מראש, הגלריה מפוצצת באנשים. אם לא הספקתם להזמין מראש, אפשר להגיע אל הגלריה בבוקר ולקנות כרטיס למאוחר יותר בערב, מכיוון שהגלריה סמוכה לאתרי תיירות נוספים, ניתן לקנות את הכרטיס בבוקר, להמשיך לטייל באתרים אחרים קרובים, ואז לחזור בשעה של הכרטיס ולהכנס. המלצה זו לא תקפה לקיץ (שיא עונת התיירות)- אז סביר להניח שלא תוכלו להשיג כרטיסים מהיום להיום.
 • למי שהזמין כרטיס מראש כדאי להגיע לפחות רבע שעה לפני הזמן הנקוב בכרטיס על מנת להבטיח שלא תפספסו את שעת הכניסה, כי אם תפספסו אותה יכול להיות שלא יכניסו אתכם.
 • ישנו כרטיס קומבו המשלב כניסה לגלריה ולפאלאצו וקיו.
 • ישנה אפשרות לרכישת כרטיס משולב הכולל את האופיצי, פאלאצו פיטי וגני בובולי, כולם עם דילוג על התור. הכרטיס המשולב הינו בשם חסכון בכסף למי שמתכנן להגיע לשלושת אתרים אלו, מחירו הוא פחות או יותר מחירם של שניים מהאתרים, ובסכום זה מקבלים כניסה לשלושה. לפרטים נוספים על הכרטיס המשולב לאופיצי, פאלאצו פיטי וגני בובולי כולל המלצות ודיוקים.
 • יש אפשרות לסיור מודרך בגלריה (על ידי מדריך) שיוסיף פרטים ומידע מעניין על היצירות, בנוסף בגלריה מציעים הדרכה קולית (Audio Guide) באנגלית ובשפות שונות, היא נהדרת ולטעמנו ניתן להסתפק בה. כמו כן יש וייפיי בכל הגלריה ולכן ניתן לקרוא על היצירות מהסמארטפון שלכם באינטרנט, על חלקן ניתן אפילו לקרוא בעברית, יש מידע רב ברשת על היצירות החשובות של המקום (במינימום בויקיפדיה).
 • מאוד נוח לשלב את הביקור עם מוזיאון גלילאו הצמוד והאתרים התיירותיים הקרובים- פונטה וקיו ממש קרוב מדרום, וצפונה: כיכר הסניורה ופאלאצו וקיוהדואומו של פירנצה ובהמשך גלריית האקדמיה. כל האתרים האלה נמצאים בתוך חלק מיוחד של פירנצה מתקופת ימי הביניים- העיר העתיקה, זהו לב לבה של העיר מבחינה היסטורית, החלק התיירותי של העיר.
 • כמו כן מכיוון שהגלריה נמצאת ממש בקצה הגדה הצפונית, אפשר לשלב את הביקור בה עם האתרים בגדה הדרומית (דרומה לגשר וקיו)- גני בובולי וכו.
 • למי שמעוניין להכיר את האזור לעומק אנו ממליצים על סיור מודרך בעברית. למידע נוסף ראו להכיר את פירנצה בראש צעיר וקליל: סיור בעברית וסיורים מודרכים בפירנצה בעברית.
 • במסעדת הגלריה (שהיא לא זולה) יש מרפסת ממנה ניתן לראות את כיכר הסיניורה מלמעלה ונוף יפה אל פאלאצו וקיו.
 • אם אתם מגיעים אל גלריית אופיצי מאתר אחר בעיר העתיקה, מומלץ להגיע ברגל- המרחק בין אתרי העיר העתיקה הוא קטן ויש בעייתיות בהכנסת כלי רכב לאזור (בפירנצה אין מטרו, ורק קו אחד של טראם שלא מגיע לכאן). למידע נוסף בנושא ראו- השכרת רכב בפירנצה והשכרת רכב באיטליה.
 • כמו בהרבה גלריות בפירנצה, ביום ראשון הראשון של כל חודש הכניסה למוזיאון חינם. יש לקחת בחשבון שמשום כך הגלריה תהיה אפילו עמוסה מהרגיל (שהוא די עמוס) בימים אלה. ביום האישה הבנלאומי, הכניסה למוזיאונים לאומיים לנשים חינם.
 • בקיץ כדאי להגיע אל הגלריה בשעות הבוקר המוקדמות אז היא פחות עמוסה. אופציה נוספת (אם פחות חשוב לכם מה דרגת העומס האנושי בפנים) היא לבלות את שעות הצהריים החמות בגלריה ואת שעות הבוקר ואחר הצהריים הפחות חמות לשמור לאתרים בחוץ- כמו כיכרות (כיכר הסניורהפיאצלה מיכלאנג’לו, הדואומו– אם החלטתם לראות אותו רק מבחוץ) והליכה בין רחובות העיר העתיקה.
 • הגלריה נגישה לבעלי מוגבלות בתנועה ולכסאות גלגלים, ומאפשרת להם כניסה חינם. למידע נוסף- מלונות נגישים בפירנצה.
 • אזור כיכר הסיניורה, שגלריית אופיצי נמצאת בה, הוא מבין המבוקשים ביותר ללינה, ובכלל בתוך העיר העתיקה שכולה פופלרית ביותר ללינה. דבר זה גורם לכך שהמחירים גם נראים בהתאם- למידע נוסף על מלונות ליד האופיצי.
 • להמלצות כלליות על פירנצה- ראו פירנצה מידע כללי – המלצות.

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו פירנצה למטיילים – Florence for Travelers:

 • אשמח להתייעצות. מחר עוברים לפירנצה אחרי 3.5 ימים נהדרים ברומא. הזמנו כרטיסים לאקדמיה. מתלבטים לגבי גלריית אופיצי. האם יש בה דברים ייחודיים וידועים ששווה לראות בה מעבר למה שיש באקדמיה בפירנצה ובמוזיאוני הוותיקן ובגלריה בורגזה ברומא? בנוסף, אשמח לדעת למה עוד בפירנצה כדאי להזמין מקום מראש. גם עצות אוכל יתקבלו בברכה. תודה!
  • אל תתלבטי לגבי אופיצי, סכיות החמדה של הרנסנס מרוכזות שם למשל ונוס של בוטיצ’לי, לאונרדו, מיכאלאנג’לו… חובה לבקר!
  • לא הייתי מוותרת על האופיצי. כשהגעתי לחדר של בוטיצ’לי לא רציתי לזוז משם. היצירות שלו (הולדת ונוס, פרימוורה ועוד) הן פשוט שלמות.
 • למי שהיה בפירנצה – מה יותר מומלץ? מוזיאון אופיצי או אקדמיה?
  • מקריאה בלבד- אופיצי.
  • היינו באופיצי. למי שאוהב את התקופה וזה מעניין אותו, מוזיאון מעולה. מצטערים שלא לקחנו הדרכה.
  • אופיצי. מדהים!
  • אופיצי (זה אני אומרת בתור חובבת אמנות), אבל לא ניתן לוותר על פסל דויד והוא נמצא באקדמיה. וממנו גם מי שלא ממש מתעניין באמנות יצא נפעם! לא ראיתי פסל יפה ממנו.
  • שניהם. באקדמיה יש את פסל דוד שאי אפשר לעזוב את פירנצה מבלי לראותו.
 • מוזיאון אופיצי (לאונרדו ומיכאלנג’לו בעיקר) – מוזיאון מרהיב!!! בגלל שלא נשאר זמן כמעט עד הרכבת ממש רצנו את כל המיצגים וניסינו לראות כמה שיותר, מה שהספקנו ב- 40 דק היה ממש שווה את זה. 20 אירו לאדם.

מידע שימושי על גלריית אופיצי

שעות פתיחה

ימי שלישי-ראשון בשעות 8:15-18:50, סגור בימי שני ובתאריכים 1/1, 1/5 ו-25/12.

כתובת

Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze.

הגעה
directions_bus
אוטובוס

קו C1 לתחנת Galleria Degli Uffizi, קווים C3 ו-D לתחנת Ponte Vecchio.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי