1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. מקדש סגסטה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Temple of Segesta

מקדש סגסטה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Temple of Segesta

המדריך המקוצר לתייר

מקדש סג’סטה באיטליה הוא מקדש יווני עתיק מפואר ושמור להפליא, על רקע ציורי של גבעות מתגלגלות, מה שהופך אותו לפנינה ארכיאולוגית שחובה לבקר בה עבור חובבי היסטוריה וחובבי טבע כאחד. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל טיולים רגליים בטבע הכפרי שסובב את אזור המקדש, ביקורים בכפרים ועיירות מקומיות (כגון טרפאני או אריצ’ה) או ביקור בחוף הים היפהפה של צפון סיציליה.

מקדש סגסטה בסיציליה, מוקף בטבע כפרי ויפהפה שנעים לטייל בו

טיולי יום למקדש סגסטה

מאחר ומקדש סגסטה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל מקדש סגסטה מפלרמו. טיולי היום למקדש סגסטה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו במקדש סגסטה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. סיורי היום ליעד הם לרוב סיורים האורכים יום שלם, כאשר רובם משלבים גם ביקור באזור חוף הים של סיציליה, וביקור בעיירות המקסימות טרפאני ואריצ’ה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים למקדש סגסטה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע למקדש סגסטה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע למקדש סגסטה כחלק מטיול יום מאורגן מפאלרמו (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים במקדש סגסטה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים למקדש סגסטה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע למקדש סגסטה, הדרך המועדפת ביותר היא באמצעות רכב שכור או סיור מודרך היוצא מפלרמו, אך במידת הצורך ניתן גם לקחת אוטובוס מקומי היוצא מפלרמו. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים למקדש סגסטה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

השכרת רכב כאמור היא הדרך המומלצת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי , כאשר את הרכב לרוב שוכרים בפלרמו,  משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה במקדש סגסטה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי למקדש סגסטה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש למקדש סגסטה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור סיציליה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא בעיירה קסטלמר דה גולפו, שנמצאת כחצי שעה נסיעה ממקדש סגסטה וצמוד לחוף הים הצפוני של סיציליה, יש מבחר רב של אפשרויות לינה שונות עבור אלו הבוחרים לבקר באתר. כמה ממקומות הלינה המומלצים סמוך למקדש הם האכסניות La Suite Di Segesta וHelimos Bed&Breakfast Segesta Temple-Castellammare. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.