אריצ’ה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Erice

המדריך המקוצר לתייר

אריצ’ה היא עיירה השוכנת על ראש גבעה ציורית במערב סיצילה. יש בה בקסם מימי הביניים והיא מציעה נופים עוצרי נשימה של האזור הכפרי שמסביבה ואווירה שובת לב ספוגה בהיסטוריה. סמלי העיירה הם טירת העיר ומגדליה והמרציפן המיוחד המיוצר בה. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר בטירת ונוס או לעלות ברכבל להר קופאנו הסמוך.

אריס, סיציליה

מגדלי טירת אריצ’ה

טיולי יום לאריצ’ה

מאחר ואריצ’ה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אריצ’ה מפלרמו. טיולי היום לאריצ’ה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באריצ’ה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית הסיורים יוצאים מפלרמו ומשלבים ביקור גם בעיירות סמכות כמו מרסלה (Marsala) וסגסטה (segesta). חלק מהסיורים גם משלבים טעימות יין מקומי. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.
גפנים באזור מרסלה, סיציליה

גפנים באזור מרסלה

איך מגיעים לאריצ’ה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאריצ’ה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאריצ’ה כחלק מטיול יום מאורגן מפלרמו (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באריצ’ה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאריצ’ה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לאריצ’ה בסיציליה באמצעות תחבורה ציבורית, ניתן לקחת אוטובוס מטרפאני. חברת האוטובוסים AST מפעילה קווים תכופים בין טראפאני לאריצ’ה, ומספקת הגעה נוחה לעיירה מקסימה זו בראש גבעה. הנסיעה באוטובוס אורכת כ-30 דקות. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לאריצ’ה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאריצ’ה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפלרמו משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

כביש בעמק סגסטה, סיציליה

נסיעה בין נופים יפייפים באזור אריצ’ה וסגסטה

לינה באריצ’ה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאריצ’ה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאריצ’ה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור סיציליה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב ויטוריו עמנואלה (Via Vittorio Emanuele). כמה ממקומות הלינה המומלצים באריצ’ה הם Hotel Elimo, Appartamenti Libertyו-Bella Vista b&b. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.