1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. טרפאני, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Trapani

טרפאני, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Trapani

המדריך המקוצר לתייר

טרפאני היא עיירת נמל בצפון מערב סיציליה, לא רחוקה מפלרמו.
היא ייחודית בזכות משטחי המלח (Salt pans) מעוררי ההשתאות שלה והשיטות המסרותיות לקציר המלח. יש בה גם שקיעות עוצרות נשימה, מורשת תרבותית ענפה וקולינריה מצויינת. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל אפשר לטעום את היינות המשובחים של האזור במהלך סיור טעימות יין במרסלה (Marsala),לבקר בחופים האידיליים של סן ויטו לו קאפו (San Vito Lo Capo) ולהתעמק בהיסטוריה העשירה של העיירה מימי הביניים דרך שיטוט ברחובות המרוצפים המקסימים של המרכז ההיסטורי של טראפני.

משטחי מלח באזור טרפאני

משטחי המלח באזור טרפאני בשקיעה

טיולי יום לטרפאני

מאחר וטרפאני מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל טרפאני מפלרמו. טיולי היום לטרפאני פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בטרפאני בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. ברוב המוחלט של הסיורים לטרפאני מדובר בסיורים של יום שלם, בין 10-8 שעות, בהם עוברים בערים ואתרים נוספות כמו סגסטה (Segesta) ואריצ’ה (Erice), הסיורים לרוב מתמקים בביקור באתרים היסטורים כמו מקדשים וכנסיות וכן במשטחי המלח המיוחדים שבטרפאני ולמידה על מסורת כריית המלח. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

אריס, סיציליה

 מגדל טירה עתיקה באריצ’ה הסמוכה לטרפאני, בדרך כלל סיורי היום משלבים בין העיירות

איך מגיעים לטרפאני

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לטרפאני באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לטרפאני כחלק מטיול יום מאורגן מפלרמו (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בטרפאני, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לטרפאני בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

טרפאני מקושרת היטב לערים אחרות בסיציליה ברכבת. אפשר לקחת רכבת לתחנת הרכבת המרכזית של טראפני, שנמצאת במרכז העיר. ישנן רכבות ישירות מערים כמו פלרמו, קטניה ומסינה. ניתן להגיע גם באוטובוס של חברת SEGESTA מערים אלו בסיציליה. תחנת האוטובוס ממוקמת במיקום מרכזי, מה שמקל על הגישה לאטרקציות המרכזיות של העיר. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לטרפאני עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לטרפאני היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפלרמו משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בטרפאני

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לטרפאני יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לטרפאני להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור סיציליה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב ויטוריו עמנואלה (Corso Vittorio Emanuele). כמה ממקומות הלינה המומלצים בטרפאני הם BADIA NUOVA Apart Hotel, Hotel San Michele ו-Central Gallery Rooms- Palazzo D’Ali’ Staiti XIX. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.