הכל על - קניות ברומא
 

 


דף הבית >> הכל על רומא >> קניות ברומא

הכל על רומא

עוד תחת קניות ברומא:


עוד תחת הכל על רומא:

פרסומות
 
 

 
בניית חופשה ברומא:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל| השכרת רכב
Booking.com

הצעות חמות למלונות 

קניות ברומא

מידע על קניות, קניונים וחנויות בסבתא של אירופה

קנייות ברומא - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
מחירים
החזר מיסים
סיילים ברומא
המלצות כלליות לקניות בעיר
מפת חנויות מומלצות
רשימת החנויות המומלצות
עזרה בתכנון חופשה ברומא

מידע כללי:

אומנם רומא היא לא אחת מבירות האופנה של אירופה (בהשוואה לשכנה מצפון מילאנו לדוגמא) אך היא בכל זאת עיר חשובה באיטליה ולכן רבים ממסעות הקניות (בעיקר בגדים) של תיירים מתמקדים בה. היא מאפשרת לתייר לשלב בטיול בין עתיקות העיר במיוחד באזורי רומא הרנסאנסית (רחוב הויה דל קורסו, פיאצה דל פופלו, פיאצה נבונה, פונטנה די טרווי וכמובן אזור המדרגות הספרדיות) יחד עם קניות והוצאת כספים על אופנה איטלקית ובינ"ל משובחת.

SAM_1700 SAM_1699
חנויות לדוגמא בויה דל קורסו (צילום מקורי)


קידום השופינג בבירה האיטלקית הוא רציני. העיר משקיעה רבות ברחובות הקניות המרכזיים, מעודדת מבצעים לתיירים, ומפעילה תחבורה ציבורית (ראה תחבורה ברומא) היוצאת אל האווטלטים עם אוטובוסים ייחודיים (לדוגמא אוטובוס האופנה שיוצא מהטירמני). העיר בנויה כך שמרכזי הקניות המרכזיים לתיירים (כמו ויה דל קורסו, ויה דל בובינו וויה די ריפטה - הרחובות היוצאים מכיכר דל פופלו לכיוון דרום) נמצאים בתוך האזור הרנסנסי של העיר. המצב יוצר חנויות רבות הנמצאות בתוך מבני רנסאנס משוחזרים – חוויה מרנינה לעיניים ומאפשרת לשלב טיול "אדריכלי" עם מסעות שופינג.

מחירים:

מחירי הקניות ברומא במיוחד ברחובות המרכזיים והמפורסמים יקרים מאוד. כדי להוזיל את המחיר אפשר לפנות לשווקים הקטנים, להגיע בתקופה של סיילים או לנסוע לאווטלטים מחוץ לרומא.

טיפים חשובים:

 • חנויות רבות סגורות בחלק גדול מהחגים כמו חג המולד.
 • יש חנויות שסגורות ביום ב' בבוקר (לא במרכזי התיירות הגדולים).
 • באופן שמפתיע תיירים רבים, חנויות רבות סגורות במהלך חלקים של אוגוסט כאשר בעלי החנויות בחופשה השנתית שלהם. הדברים לא אמורים בחנויות המרכזיות של אזורי התיירות המובהקים, אלא באזורים הפחות תיירותיים של רומא.
 • מרבית החנויות המפורסמות באזור הקניות המרכזי של הויה דל קורסו נסגרות ב19:00-20:00, חשוב לקחת זאת בחשבון.
 • האווטלטים והקניות בזול נמצאים כאמור במרחק נסיעה מהעיר. אפשר להגיע אליהם עם האוטובוס המיוחד או להשתמש ברכב שכור (בעיקר מי שנוסע ליעדים אחרים באיטליה מחוץ לרומא).

החזר מיסים:
לתיירים שאינם אזרחים אירופים (יענו אנחנו מישראל) מגיע החזר מע"מ על קניות של מעל ל-155 יורו באותה חנות. הדברים נכונים לרומא ובכל איטליה וזה יכול להיות משמעותי כי המע"מ באיטליה אינו אחיד ונע בין 15-35% ממחיר המוצר – כך שהמיסים הללו משמעותיים למי שיוצא לשופינג.

אלא מה? היות והרשויות האיטלקיות בדיוק כמו אלו של מדינות אחרות בעולם - אוהבות כסף - הן אינן רוצות שתקבלו את ההחזר שלכם בקלות וההליך מסובך.

איך תקבלו החזר בצורה הפשוטה ביותר? (עדיין מורכב - אבל הכל יחסי):


1. השתדלו לקנות רק בחנויות עליהן יש שילוט של חברות התומכות בהקלה במתן החזר מיסים כמו Euro Free Tax ולבקש מהם צ'ק שלGlobal Refund Italy. חברות אלו הופכות את ההחזר להרבה יותר פשוט. 
2. כשאתם משלמים בקופת החנות בקשו מהמוכר את שובר TAX FREE – לפעמים הם יציעו זאת בעצמם, אך לפעמים צריך לבקש זאת מהם. במידה והחנות אינה עובדת עם אחת מהחברות הנ"ל בקשו מהם חשבונית (קבלה זה לא מספיק).
3. כשאתם מגיעים לשדה התעופה בדרך 
חזרה לארץ, אחרי הצ'ק אין ורגע לפני מסירת המזוודות, חפשו את השילוט של הדלפק להחזרי המס. אם לא מצאתם שאלו את הדיילים, הם ידעו להפנות אתכם למקום הנכון.
4. מסרו לפקידי הדלפק את שוברי ה-TAX FREE או את הצ'ק אותו קבלתם ובקשו ממנו לחתום. קחו בחשבון שלפעמים תתבקשו להראות את הפריטים שקניתם, לכן יש להביא זאת בחשבון כשאתם אורזים את המזוודות לפני החזרה. מומלץ לארוז את כל המוצרים עליהם אתם מבקשים החזרי מס ביחד בשקית שיהיה קל להוציא בשלוף מן המזוודות.
5. בדלפק ייתנו לכם שובר על אישור הזכאות להחזר המס.
6. בצעו צ'ק אין לטיסה.
7. לאחר הצ'ק אין באזור הדיוטי פרי לכו לאחד מהדלפקים של החברות העוסקות בהחזר כסף זה (CASH REFUND) שנותנות שירות בחנויות בהן קניתן. קבלו את ההחזר שמגיע לכם. אומנם תצטרכו לשלם על כך עמלה – אך זה יותר פשוט. האופציה המסובכת יותר (וללא עמלה) היא לשלוח
 את הקבלה החתומה לחנות שחתמה לכם עליה (במידה והחנות לא חתומה על הסכם עם אחת מהחברות הנ"ל). במקרה זה תקבלו את ההחזר בצ'ק אחרי מספר שבועות בדואר הביתה.
 

חברות לדוגמא הנותנות אפשרות לעזרה במתן החזר מיסים
tax free, tax refund
http://www.taxrefund.it/ http://www.globalblue.com/
כמה הערות והמלצות כלליות להחזר מיסים ברומא
 • לפעמים כשמגיעים לשדה התעופה בלילה חלק מהדלפקים סגורים וקשה למצוא פקיד שיטפל בכם כמו שצריך. במקרה כזה לפעמים תצטרכו להתחיל לנסוע בתוך הטרמינל לפקיד שכן עובד באותה שעה. עשו את החישוב שלכם האם המאמץ משתלם.
 • אין החזרי מע"מ על שירותי תיירות כגון בתי מלון, מסעדות או שרותי תיירות אחרים.
 • בהקשר זה השירות של חברת גלובל בלו - globalblue הוא מאוד נוח.
סיילים ברומא: 
 
מכירות סוף העונה מתקיימות לאחר חג המולד (סוף דצמבר) ובקיץ, החל מחודש יולי. האיטלקים קוראים למכירת סוף העונה 'סאלדי' - Saldi אם להיות מדויקים הן מתחילות בחורף ב-5 בינואר ונגמרות ב15 בפברואר. ובקיץ מתחילות ב-7 ביולי למשך חודשיים.

המלצות כלליות לקניות ברומא:
 • למרות מה שהיה נהוג בעבר באזור חנויות היוקרה, היום חנויות יוקרתיות מאפשרות לכל אחד להיכנס, גם אם אין בכוונתו לקנות, ללא תשלום על עצם הכניסה.
 • חשוב לדעת שהסיילים באיטליה מחוץ לרומא (למשל במילאנו או פירנצה), אינם קבועים אלא משתנים (יום לפה ויום לשם) מעונה לעונה ומעיר לעיר.
 • מזכרות – במילה אחת לא לקנות באתרים הגדולים והמוצפים (קולוסיאום / פורום), קנו במקומות הפחות הומים.
 • ברומא כמו בכל אירופה יש תופעה של רוכלים המוכרים זיופים או מוצרי מקור גנובים במחירים נמוכים. אפשר לקנות, כדאי להתמקח. תמצאו אותם בכל השדרות והרחובות הגדולים – במידה והמשטרה לא רודפת אחריהם.
 • כדאי לנסות לפנות למעצבים צעירים ורעבים – הם ינסו לשרת אתכם ביותר אדיבות ויבקשו פחות כסף מהוותיקים.
​המלצות לקריאה נוספת בנושא:
 

 

 
 
צריך עזרה בתכנון החופשה ברומא? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדוןמדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


               
                                     
                                     
                                      
 
 

 
 

Go Back  Print  Send Page

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica