חברות לואו קוסט להשכרת רכב

חופשה בחו”ל עם רכב יכולה להיות מהנה ומענגת אך לפעמים קורות תקלות מצערות שהופכות את החוויה הנעימה לסבל. הזמנה נכונה של רכב בחו”ל תמנע הרבה מאוד מקרים לא נעימים!

מטרתו של דף זה היא לעזור לגולשי אתר הכלעל, ולהעניק להם את המידע עליו צריך להקפיד לפני השכרת רכב בחו”ל.

 

מידע כללי

שאלת המחיר של השכרת רכב עולה תמיד, אך חשוב לזכור שאין לה תשובה חד משמעית. עלות ההשכרה תלויה בהרבה מאד פרמטרים, אך גם במדיניות החברה המשכירה. כאן, אפשר להבחין בין שני סוגים עיקריים של חברות: ראשית, יהיו אלה חברות אשר תג המחיר עבור השכרה אצלן גבוה יחסית. לעומתן, יפעלו בשדה המשחק חברות Low Cost, אשר מציעות מעצם ההגדרה שלהן השכרה במחירים שפויים הרבה יותר. הפערים בין החברות הזולות לאלה שהמחיר שהן גובות הם בינוניים ומעלה עשויים לעמוד על עשרות אחוזים, אפילו עבור השכרת רכב בעלת מאפיינים דומים פחות או יותר.
היתרונות

הסיבה הראשונה והעיקרית לפנות לחברות לואו קוסט היא, איך לא, המחיר שהן מציעות עבור ההשכרה. רבים מאיתנו מחפשים אחר ההצעות הזולות בהיבטים שונים של החופשה – הטיסההמלונות וגם השכרת הרכב. כאשר אנחנו רוצים לחסוך גם מהבחינה הזו, פנייה לשירותיה של חברה המציעה השכרה במחירי לואו קוסט תאפשר זאת. בהשכרות ארוכות טווח, של ימים או שבועות, או לחלופין כשבוחרים להשכיר רכב משפחתי גדול ומאובזר היטב.

בנוסף לכך, לא תמיד הפערים בין החברות היקרות לזולות אכן מצדיקים את עצמם, או אפילו מצביעים באופן ישיר על אמינות החברה והשקט הנפשי שתקבלו בעת ההשכרה. כמו בכל תחום אחר בחיים, גם כאן יש חברות שמעלות מחירים רק על פי השם שנוצר להן (לא תמיד בצדק), או כדי לממן מסעות פרסום מאסיביים במיוחד.

החסרונות

האמרה הידועה, הגורסת שמה שזול עלול להיות יקר בפועל, עובדת שעות נוספות במקרה של השכרת רכב. לא פעם יש הצעות שרק נראות משתלמות על הנייר, של חברות שמוגדרות כ-Low Cost, אבל כוללות הרבה מאד מלכודות. חשבו למשל על תנאים לא הגיוניים של ההשכרה, למשל מבחינת סוגיית הנזקים לרכב, תנאי הנסיעה (חוסר האפשרות להגיע לאזורים מסוימים) או קנסות גבוהים.

בחלק מהמקרים המחיר הזול פשוט מצביע על השכרת רכב עם ביטוח שאינו מספק, ולכן לא יוכל להעניק מענה ראוי בשעות הצורך – אפרופו מענה, זה לא מובן מאליו שחברות לואו קוסטי יספקו שירותי דרך, כך שבעת תאונה או תקלה בדרך אתם עלולים להיתקל בבעיה. סכנה נוספת היא חברה שאינה מרושתת מספיק בסניפים, במדינה מסוימת, מה שעלול להביא לכך שיהיה קשה להחזיר את הרכב בנקודות שונות, לדוגמא, או לקבל סיוע ושירותים סביב השעון (למידע נוסף על מעבר עם רכב שכור בין מדינות). מכיוון שפתיחת סניפים בשדות התעופה יקרה יותר מבמקומות אחרים, לרוב חברות הלואו קוסט אין סניפים בשדות התעופה עצמם. קחו זאת בחשבון.

טיפים נוספים

  • שיקול הדעת הצרכני שלכם צריך לעבוד שעות נוספות במקרה של בחירת חברה להשכרת רכב בחו”ל. ראשית, הגדירו לעצמכם את מטרות ההשכרה והדרישות מהרכב, לדוגמא מספר הימים שתצטרכו בהם את הרכב. לאחר מכן מומלץ לבצע השוואת מחירים בין מספר חברות לפחות (אפשר לעשות את זה תוך שניות דרך אתר Rentalcars), מה שיאפשר לכם ללמוד מהם ההבדלים בין החברות, כמו גם להבדיל בין החברות הזולות ליקרות יותר. חיבור בין כל אלה יאפשר לכם לקבל בסופו של יום את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.
  • בתחום של השכרת רכב לחו”ל אין מתנות חינם. חשוב שתוודאו שמאחורי המחיר הזול לא מסתתרים תנאים לא אטרקטיביים של ההשכרה, כפי שראינו מעלה. בחלק מהמקרים ניתן להתמקח על המחיר (פחות דרך האינטרנט).
  • רוב האנשים טוענים כי חברות לואו קוסט מתאימות יותר בטיולים קצרים או בנסיעות קצרות. ככל שנוסעים יותר ברכב, כך נראה שהחשיבות של החברות היקרות יותר יכולה לעלות.