האם לקחת GPS מחברת ההשכרה

האם לקחת GPS מחברת ההשכרה

חופשה בחו”ל עם רכב יכולה להיות מהנה ומענגת אך לפעמים קורות תקלות מצערות שהופכות את החוויה הנעימה לסבל. הזמנה נכונה של רכב בחו”ל תמנע הרבה מאוד מקרים לא נעימים!

מטרתו של דף זה היא לעזור לגולשי אתר הכלעל, ולהעניק להם את המידע עליו צריך להקפיד לפני השכרת רכב בחו”ל.

 

מידע כללי

באופן כללי למי שלוקח רכב ליום עד שלושה – זה יכול לצאת כדאי. לכל האחרים, פשוט לא! GPS מחברת ההשכרה הוא דבר יקר ללא הצדקה. למשל בכל האמור להשכרת רכב בלונדון או השכרת רכב בברטיניה בכלל (כולל סקוטלנד וווילס), תוכלו להיפרד עבור מכשיר זה מ8 – 11 פאונד ליום (תלוי בחברה). בהשכרת רכב בברצלונה או השכרת רכב בספרד המחירים יהיו שפויים יותר וינעו בין 8-11 אירו ליום עבור המכשיר, כך גם בהשכרת רכב בצ’כיה. כאשר בהשכרת רכב ברומא והשכרת רכב באיטליה המחירים יהיו דומים, אך קצת יותר נמוכים (בערך 7-9 אירו ליום).

בקיצור, בכל צורה שהיא למי שלוקח רכב ליותר מארבע ימים ולא משנה לאיזה יעד מדובר בסכום לא קטן בו אתם יכולים לקנות מכשיר GPS משלכם ורק להוריד לו את העדכון הרלוונטי. דבר זה מקבל משנה תוקף במי שנוסע פעם בשנה או יותר.

אפשרות אחרת היא להשכיר מכשיר מחברות ישראליות – כך גם תקבלו גם מכשירים דוברי עברית ומעודכנים. רק שאז משלמים על כל ימי הטיול גם אילו בהם לא השכרנו רכב – לא מתאים לכולם.

לפעמים אפילו חבילת גלישה טובה עם חיבור לוויז או לגוגל נוויגייטור יהיו עדיפים על פני התשלום המאוד מנופח על מכשיר הGPS – בוודאי במכשירים החדשים ו/או אפליקציות בהם ניתן לבצע ניווט ללא הורדה של מפות (כלומר במחיר גלישה סבירים).