השכרת רכב ברומא והחזרה בצרפת

שאלה שנשאלנו במייל

שאלה:

שאלה: שלום, אנחנו משפחה של 6. מחפשים רכב לשבועיים וחצי – איסוף ברומא והחזרה בפריז
האם יש חברה שלא לוקחת “קנס גדול” להחזרה במדינה אחרת? תודה
תשובה:

לצערי לא. הבעיה היא כפולה גם לוקחים עמלה גבוהה על החזרה במדינה אחרת וגם על ביטוח של הרכב על מעבר בין מדינות – זה לא מוצדק אבל זו אחת הדרכים (הפסולות בעייני) של חברות השכרת הרכב למקסם רווחים.  שימי לב גם כי בצרפת ישנם תקנות שונות לרכבים.

באופן כללי צריך לשים לב לכמה דברים:

א. יש תקנות שונות בין המדינות וחוקים שונים במקרה דנן – בצרפת יש היום דרישה חדשה למשאף אלכוהול בכל רכב (ראו גם: השכרת רכב בצרפת). איך שאתם עוברים את הגבול בין איטליה לצרפת יש תחנות דלק עם חנויות גדולות שמוכרות את המשאף הזה (אני לא יודע אם אתם הולכים לנסוע דרך האלפים ו/או דרך הים, זה תלוי במסלול שלכם) אך בשני המעברים קיימות חנויות כאלה. תבקשו מהמוכרים אלכוהול טסטר והם יביאו לכם את המוצר (זה עולה כמה אירו בודדים).

ב. צריך חברות עם סניפים בשני היעדים מה שמצמצם את האפשרויות -בכל הנוגע לאיטליה ולצרפת אם טווח הימים מספיק גדול ישנם חברות שלא ייקחו עלות נוספת על החזרה בתחנה אחרת – אם טווח הימים קטן זה יותר בעייתי (המחיר אמור להיות באזור ה70-100 אירו תוספת).

ג. בנסיעה כזו שהיא ארוכה, מומלץ להזמין רכב שאין עליו הגבלת קילומטרז’ – חברות הלאו באדג’ט שמציעות מחיר נמוך מלכתחילה לרוב משיטות תוספות תשלום משמעותיות בנסיעות ארוכות – החברות הגדולות כוללות את הקילומטרז’ במחיר.

ד. בגלל המרחק הרב, מאוד כדאי לשלם על נהג נוסף. שוב החברות הקטנות יקחו על כך סכום גדול. החברות הגדולות שמחירם יקר יותר בבסיס יקחו על כך סכום קטן ו/או יכללו זאת בתשלום הבסיסי.

בכל מקרה, שלחי לי את התארכים שלכם אני מקווה שאמצא לך את המחיר המשתלם ביותר.

מאוד ממליץ לקרוא את העמודים הבאים:

 
מתנצל על שגיאות הכתיב,
לכל שאלה, התייעצות ובקשה אפשר לפנות אליי במייל זה

Ohad Shaked  אוהד שקד
https://www.hakolal.co.il
עמוד הפייסבוק של הכל עלקבוצת הפייסבוק של הכל על

מפת תחנות השכרת רכב ברומא