1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. הריביירה הצרפתית, צרפת 2024 – המדריך המקיף | French Riviera
  6. »
  7. קניון ורדון, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Gorges du Verdon

קניון ורדון, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Gorges du Verdon

המדריך המקוצר לתייר

קניון ורדון( Gorges du Verdon), הידוע כ”גרנד קניון של אירופה”, מציע טבע נדיר וייחודי בדרום צרפת, עם מימיו בצבע הטורקיז שחותכים דרך צוקי אבן גיר לבנים ותלולים, מה שהופך אותו ליעד שחובה לבקר בו עבור חובבי טבע נלהבים המחפשים פעילויות כמו טיולים רגליים, קיאקים, וטיפוס צוקים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור הריביירה הצרפתית אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לנווט במי הטורקיז באמצעות קיאק או גלשן משוטים, לטייל בשבילים הרבים המציעים נופים פנורמיים של הערוץ, ולנסות את כוחכם בטיפוס צוקים על צוקי אבן הגיר שזכו לאזור מוניטין של יעדי הטיפוס המובילים באירופה.

מי הטורקיז של קניון ורדון חותרים דרך אבן הגיר, הגרנד קניון של אירופה

טיולי יום לקניון ורדון

מאחר וקניון ורדון מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל קניון ורדון מניס. טיולי היום לקניון ורדון פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בקניון ורדון בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מעבר לקניון המרשים ומימי הטורקיז שלו, מרבית סיורי היום ישלבו גם ביקור בשדות הלבנדר הנפלאים הפזורים סביב הקניון, ולעיתים גם ביקור בכפרים קטנים ועיירות מקומיות שבאזור. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

לבנדר בורדון

רבים מסיורי היום יעברו גם בשדות הלבנדר באזור (בעונה כמובן)

איך מגיעים לקניון ורדון

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לקניון ורדון באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לקניון ורדון כחלק מטיול יום מאורגן מניס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בקניון ורדון, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לקניון ורדון בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ההגעה ל- Gorges du Verdon באמצעות תחבורה ציבורית היא כמעט בלתי אפשרית בשל המיקום המאתגר שלה. ישנה אפשרות לקחת רכבת לעיירות הגדולות הקרובות ביותר כמו מנסק (Manosque), או קסטלן (Castellane) ואז משם לתפוס אוטובוס אזורי אךהשירותים מוגבלים וחיוני לבדוק לוחות זמנים מראש. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לקניון ורדון עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לקניון ורדון היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בניס משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בקניון ורדון

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לקניון ורדון יש רבים שבוחרים ללון בכפרים שסמוך לשמורת הטבע, ונהנים ממה שיש לקניון ורדון להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הריביירה הצרפתית. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא בעיירה הסמוכה מוסטייה סנט מארי (Moustiers Sainte Marie) ובמיוחד סמוך לרחוב לה דיאנה (rua de la dian). כמה ממקומות הלינה המומלצים הסמוכים לקניון ורדון הם Camping La Ferme de Castellane, Résidence Lou Cigaloun – ANA LOCATION, La Ferme Rose-Hôtel de Charme. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

קניון ורדון בלב הטבע הבתולי, לא ניתן ללון סמוך לקניון אך ישנם מגוון כפרים ועיירות במרחק נסיעה קצר עם אפשרויות לינה רבות