1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. הריביירה הצרפתית, צרפת 2024 – המדריך המקיף | French Riviera
  6. »
  7. סנט מרגיט, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Ile Sainte Marguerite

סנט מרגיט, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Ile Sainte Marguerite

המדריך המקוצר לתייר

סנט מרגריט הוא אי קטן מול חופי העיירה קאן בריברייה הצרפתית. עם נופיו השופעים הוא מספר על תככים היסטוריים והאגדה הכובשת של האיש במסכת הברזל. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור הריביירה הצרפתית אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר משעה או שעתיים, למשל לחקור את תעלומת פורט רויאל והאיש במסכת הברזל בין חומותיו של מבצר פורט רויאל (Fort Royal), שהיה פעם בית כלא וביתו של האיש החידתי במסכת הברזל. לשחות בחופים הבתוליים של האי, לצאת לטייל בשבילים ציוריים המתפתלים בין צמחייה ים תיכונית עבותה, המובילים אתכם למפרצונים נסתרים ומציעים הזדמנויות לצפייה בציפורים ולפנורמה מרהיבה של קו החוף.

טיולי יום לסנט מרגיט

מאחר וסנט מרגיט מהווה מוקד משיכה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל סנט מרגיט מקאן. טיולי היום לסנט מרגיט פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בסנט מרגיט בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית הסיורים כוללים כרטיסים למעבורת מאחד הנמלים בריבייה אל האי וחזרה, כאשר באי ישנו זמן חופשי להנות מהחופים והנופים הייחודיים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

הגעה לסנט מרגיט

כך נראה רציף ההגעה לאי סנט מרגיט

איך מגיעים לסנט מרגיט

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לסנט מרגיט באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לסנט מרגיט כחלק מטיול יום מאורגן מקאן (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בסנט מרגיט, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

מכיוון שסנט מרגיט הוא אי ואין בו שדה תעופה דרך התחבורה העיקרית אליו היא מעבורות. כדי לקחת מעבורת לאי יש להגיע לעיירה קאן, שאליה ניתן להגיע ברכבת מניס או ערים שכנות אחרות, קאן מקושרת היטב ברכבת לערים שונות באזור. לאחר מכן הגיעו לאזור נמל קאן, במיוחד ל-Quai Laubeuf, ושם ניתן לתפוס מעבורת לסנט מרגיט. הנסיעה במעבורת קצרה יחסית ומציעה נופים ציוריים של החוף. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בהריביירה הצרפתית יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד.

תחנת הרכבת בקאן

תחנת הרכבת בקאן

לינה בסנט מרגיט

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לסנט מרגיט יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לסנט מרגיט להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הריביירה הצרפתית. באי עצמו אין היצע של מקומות לינה לכן רוב התיירים שבוחרים לטייל באזור לנים בקאן, ממנה ניתן להגיע סנט מרגיט במעבורת. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה בקאן הוא אזור שדרת קרוזט (Croisette). כמה ממקומות הלינה המומלצים בקאן הם מלון Hotel Martinez, מלון דירות Néméa Appart’Hôtel Cannes Palais, ומלון Hotel Abrial.

. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם. מומלץ גם לקרוא עוד בעמוד שלנו על מלונות ודירות בקאן.
קאן הריביירה הצרפתית

קאן- שם ניתן למצוא היצע של מקומות לינה עם גישה לסנט מרגיט