1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. הריביירה הצרפתית, צרפת 2024 – המדריך המקיף | French Riviera
  6. »
  7. טורט סו לו, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Tourrettes sur Loup

טורט סו לו, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Tourrettes sur Loup

המדריך המקוצר לתייר

טורט סו לו (Tourrettes-sur-Loup), המכונה גם “עיר הסיגליות”, הוא כפר שובה לב מימי הביניים השוכן במורדות הדרומיים של הרי האלפים ומציע חווית שוטטות ייחודית בין בתים בסגנון ימי ביניימי עתיק, מחנויות אומנים מקומיות וטעימה ממסורת גידול הסיגליות של האזור. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור הריביירה הצרפתית אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר בגני הסיגליות הרבים הפזורים באזור, והשתתפות בסדנאות הקשורות למסורת העתיקה של גידול ושימוש בפרחים אלו. בנוסף, אפשר להתהלך בין הרחובות הצרים ומרוצפי האבנים ולחזור לצרפת של ימי הביניים לכמה שעות

טיולי יום לטורט סו לו

מאחר וטורט סו לו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל טורט סו לו מניס. טיולי היום לטורט סו לו פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בטורט סו לו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. הסיורים לטורט סו לו לרוב יהיו חלק מסיור רחב יותר בכפרי הריביירה הצרפתית שלמורדות האלפים, כאשר רובם גם יכללו טעימות יין וסיורים ביקבים וכרמים מסורתיים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

הכפר העתיק טורט סו לו, שוכן למורדות האלפים

איך מגיעים לטורט סו לו

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לטורט סו לו באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לטורט סו לו כחלק מטיול יום מאורגן מניס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בטורט סו לו, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לטורט סו לו בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ההגעה לטורט סו לו באמצעות תחבורה ציבורית היא בעזרת אוטובוס מקומי היוצא מהעיר ונס (vence) שייקח אתכם ישירות לעיירה. תדירות האוטובוסים עלולה להשתנות, תלוי בעונה ולכן חשוב לוודא מראש את הזמנים של האוטובוס. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לטורט סו לו עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לטורט סו לו היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בניס משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בטורט סו לו

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לטורט סו לו יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לטורט סו לו להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הריביירה הצרפתית. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור כנסיית סנט גרגורי (eglise saint-gregoire). כמה ממקומות הלינה המומלצים בטורט סו לו הם Les Belles Terrasses, Carpe Diem, Le Mas de Camassade. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

העיירה המקסימה טורט סו לו, גם הלינה בכפר היא חוויה ימי ביינימית במקצת