1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. הריביירה הצרפתית, צרפת 2024 – המדריך המקיף | French Riviera
  6. »
  7. גראס, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Grasse

גראס, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Grasse

המדריך המקוצר לתייר

ידועה כבירת הבשמים של העולם, העיירה גראס קוסמת למבקרים במיוחד בזכות הניחוחות המשכרים שלה, אשר מגיעים מנוכחותם של מפעלי בשמים בני מאות שנים, ועיר עתיקה מדהימה המציעה נופים פנורמיים של הנוף של פרובאנס שמסביב. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור הריביירה הצרפתית אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לטייל ברחובות המבוכיים של העיר העתיקה השמורה היטב של גראס ולחזור לתקופת ימי הביניים הצרפתית, או לצאת לגורז’ דה לו (Gorges du Loup) הסמוך ליום טיול בטבע.

טיולי יום לגראס

מאחר וגראס מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל גראס מניס. טיולי היום לגראס פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בגראס בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית הסיורים משלבים את הביקור בגראס יחד עם ביקור בכפרים ועיירות ימי ביינימיות נוספות באזור, ומשלימות את החוויה של הביקור בדרום צרפת המסורתית בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מרכז העיר גראס, יעד פופולארי לטיולי יום בריביירה הצרפתית

איך מגיעים לגראס

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לגראס באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לגראס כחלק מטיול יום מאורגן מניס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בגראס, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לגראס בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לגראס באמצעות תחבורה ציבורית, ניתן לקחת קו רכבת ישיר שיוצא מניס ( משם לרוב יוצאים המבקרים לגראס) , או לבחור בקו אוטובוס שאמנם יקח יותר זמן, אז עלותו תהיה משמעותית נמוכה יותר . ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לגראס עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לגראס היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בניס משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בגראס

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לגראס יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לגראס להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הריביירה הצרפתית. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור קתדרלת גראס (grasse cathedral). כמה ממקומות הלינה המומלצים בגראס הם les petites terrasses, Lou Candelou, Les Passiflores. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.