1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. הריביירה הצרפתית, צרפת 2024 – המדריך המקיף | French Riviera
  6. »
  7. גורדון, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Gourdon

גורדון, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Gourdon

המדריך המקוצר לתייר

עם הנופים הפנורמיים המדהימים של הריביירה הצרפתית ומבוך רחובות שנשמר מתקופ מימי הביניים, גורדון הוא כפר בראש גבעה המשמש מקום מפלט מההמולה של רצועת החוף הצרפתית, המציע למבקרים הצצה לאורח החיים הכפרי שנשמר במשך מאות שנים באזור. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור הריביירה הצרפתית אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לחקור את הארכיטקטורה הימי-ביניימית השמורה היטב ואת הרחובות הצרים של הכפר, להתענג על קולינריה מקומית ומסורתית בבתי קפה מקסימים המשקיפים על נופים עוצרי נשימה, ולצאת אל האזור שמסביב לפעילויות אקסטרים כמו מצנחי רחיפה או טיולי הליכה בטבע המקיף את הכפר.

טיולי יום לגורדון

מאחר וגורדון מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל גורדון מניס. טיולי היום לגורדון פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בגורדון בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. הסיורים לגורדון לרוב יהיו חלק מסיור רחב יותר בכפרי הריביירה הצרפתית שלמורדות האלפים, כאשר רובם גם יכללו טעימות יין וסיורים ביקבים, כרמים וכפרים מסורתיים שנשמרו בצורה מעוררת השתאות מימי הביניים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

רחובות העיירה הימי ביניימית, הצצה להיסטוריה הצרפתית

איך מגיעים לגורדון

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לגורדון באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לגורדון כחלק מטיול יום מאורגן מניס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בגורדון, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לגורדון בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לגורדון באמצעות תחבורה ציבורית, ניתן לקחת רכבת לעיירה סמוכה בשם גראס (grasse) מאחת מהערים הגדולות ניס או קאן. לאחר מכן ניתן לתפוס אוטובוס מקומי שעולה עד לגורדון. אך חשוב לבדוק את לוח הזמנים של האוטובוס מראש מכיוון שהשירותים עשויים להיות מוגבלים. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לגורדון עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לגורדון היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בניס משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בגורדון

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמאי לגורדון רבים שבוחרים ללון בכפרים הסמוכים לגורדון, ולא בכפר גורדון עצמו, ונהנים ממה שיש לאזור להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הריביירה הצרפתית. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא בכפר פונט דו לו (pont do loup) הסמוך . כמה ממקומות הלינה המומלצים בגורדון הם Auberge Les Gorges du Loup וCamping Hotel Les Rives du Loup. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.