אז, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Èze

המדריך המקוצר לתייר

אז (Èze) הוא כפר שליו מימי הביניים בריביירה הצרפתית, הידוע בנופים הפנורמיים המדהימים שלו וברחובות המקסימים שלו, שאפשר להנות בו משילוב מושלם של יופי טבעי וקסם היסטורי. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור הריביירה הצרפתית אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להסתובב ברחובות המקסימים מימי הביניים ולבקר בגן הבוטני Jardin Exotique.

הרחובות המקסימים של אזהרחובות המקסימים של אז

טיולי יום לאז

מאחר ואז מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אז מניס. טיולי היום לאז פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באז בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. הסיורים היומיים לאז לרוב יגיעו גם למונקו ולמונטה קארלו הסמוכות, כאשר ישנם סיורים של חצי יום – בערך 4 שעות, וישנם סיורים של יום שלך – בערך 8 שעות – שכמובן יקרים יותר מאשר הסיורים הקצרים יותר, אבל מתאימים למי שרוצה למצות את יום הטיול עד סופו. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מונקו הריביירה הצרפתית

מרבית טיולי היום לאז מגיעים גם למונקו

איך מגיעים לאז

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאז באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאז כחלק מטיול יום מאורגן מניס (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באז, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאז בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

מניס, אפשר לקחת את אוטובוס Lignes d’Azur מספר 82 או 112 אשר נוסע ישירות לכפר Èze. אם מגיעים ממונקו או מנטון, אוטובוס מספר 100 ייקח אתכם ל-Èze-sur-Mer, משם תוכלו לתפוס את אוטובוס מספר 83 של Niçois עד לכפר או ליהנות מהליכה עם נוף מקסים לאורך השביל על שם ניטשה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

הליכה רגלית במסלול על שם ניטשה תפשר לכם להנות מהנוף המדהים של הריביירההליכה רגלית במסלול על שם ניטשה תאפשר לכם להנות מהנוף המדהים של הריביירה

איך מגיעים לאז עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאז היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בניס משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באז

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאז יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאז להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הריביירה הצרפתית. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור מרכז העיירה. כמה ממקומות הלינה המומלצים באז הם La Chèvre d’Or, Chateau Eza ו-Hotel Arc En Ciel. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.