הגעה משדה התעופה לפריז

שימו לב! כדאי להישאר מעודכנים בנוגע להנחיות והגבלות הקורונה בפריז, ההנחיות ליוצאים מישראל לצרפת וההנחיות לחוזרים לישראל מצרפת. תוכלו לקרוא על כך בעמוד הנחיות הקורונה בפריז.

מידע על אפשרויות ההגעה השונות למרכז פריז משדה התעופה

מידע כללי

ליד פריז ישנם שני שדות תעופה מרכזיים- שארל דה גול (Charles-de-Gaulle) הממוקם 27 ק”מ צפון-מזרחית לעיר ואורלי (Orly) הממוקם 14 ק”מ דרום מזרחית לעיר. יש מגוון רחב של אפשרויות תחבורה משדות התעופה אל העיר ובחזרה:

משדה התעופה שארל דה גול לפריז:

 1. רכבת ה-RER – קו B יוצא משדה התעופה ומגיע עד למרכז פריז. הרכבת יוצאת לכיוון פריז מטרמינל 2 ועוצרת לאחר מכן גם בטרמינל 3. למגיעים לטרמינל 1 או לטרמינל 2G יש לקחת שאטל חינמי לתחנות ה-RER, נסיעה של 5 דקות מטרמינל 1 ושל 20 דקות מטרמינל 2G. כרטיס לרכבת עולה כיום 9.95 יורו למבוגר, וניתן להשתמש באותו הכרטיס לנסיעת המשך בתוך העיר, באמצעות המטרו. קו B חוצה את פריז מצפון לדרום ועובר במספר תחנות מרכזיות כמו Chatelet, ו-Gare du Nord, בהן עוברים קווי מטרו רבים ותוכלו להחליף רכבת בהתאם ליעד המבוקש (ראו תחבורה בפריז). יתרונות– מחיר זול, תדירות גבוהה והרכבת מאפשרת דילוג עם פקקים בשעות העומס כך שנסיעה תארוך כ-45 דקות. חסרונות– מי שלא נוחת בטרמינל 2 או 3, יצטרך להחליף בין שאטל, רכבת ה-RER וכנראה גם מטרו כדי להגיע למקום הלינה בתוך העיר. לא לכולם מתאימה ההתרוצצות הזו עם מזוודות (מרבית תחנות הרכבת יש מדרגות וצריך לסחוב את המזוודות), בעיקר לא כשיש ילדים קטנים.
 2. Roissy Bus – אוטובוס ישיר בין כל הטרמינלים לתחנת ה-Opera. הנסיעה אורכת כשעה ועלותה כיום היא 11 יורו. האוטובוס נוסע לשדה התעופה בין השעות 5:15 עד 00:30, ולכיוון פריז מ-6:00 עד 00:30 בתדירות של כל 15-20 דקות. יתרונות– אין צורך בהחלפת רכבות או בסחיבת המזוודות יותר מדי והמחיר לא יקר. חסרונות– כדי לבדוק מה המרחק של תחנת האופרה ממקום הלינה המתוכנן שלכם, כי רוב הסיכויים שתצטרכו לקחת משם מטרו או מונית, כך שהתשלום לא יסתכם ב-11 יורו. להרשמה.
 3. אוטובוס מספר 350/351 – אוטובוס מספר 350 עובר בין תחנת Gare de l’Est לשארל דה-גול בנסיעה האורכת כשעה ועשרים, ועלותה כיום 6 יורו. לכיוון השד”ת הקו פועל בין השעות 5:33-21:30 ולכיוון פריז בין השעות 6:05-22:00. במהלך היום בתדירות של 15-20 דקות ובמהלך הערב בתדירות של 30-35 דקות. קו נוסף המגיע לשדה הוא 351 מכיכר ה-Nation וגם מחירו הוא 6 יורו, לכיוון השד”ת בין השעות 5:35-20:20 ולכיוון פריז בין 7:00-21:37 כל 30 דקות. יתרונות– מחיר והנסיעה הישירה. חסרונות– נסיעה ארוכה יותר ויעילותה תלויה במקום הלינה שלכם (Nation בין הרבעים ה-11, 12 ו-4; Gare du l’Est ברובע ה-10). פרטים נוספים על שעות האוטובוסים, שימו לב שקניית הכרטיסים היא במקום.
 4. מונית – אופציה היקרה ביותר אך עשויה להיות שימושית במקרה של נחיתה לילית או של משפחה שמעדיפה להימנע מכניסה לרכבת עם מזוודות וילדים. נסיעה ברכבת אולי זולה יותר אך כאשר מדובר במספר אנשים ההבדל בין המחירים נעשה זניח ושווה את הכניסה הרגועה יותר לעיר. בדרך כלל עולה סביב 45 יורו לנסיעה למרכז העיר. יתרונות– הגעה נוחה בנסיעה ישירה. חסרונות– מחיר גבוה.
 5. הסעות – מחוץ לשדה תעופה מחכים הרבה פעמים נהגי ואן יהודים מקומיים שמחפשים קבוצות ישראלים המעוניינים להגיע לעיר. המחירים בדרך כלל מעט יותר זולים ממונית אישית, אך יכול להיות שהעברית והאווירה הביתית יגרמו לכם להרגיש בנוח לנסוע דווקא איתם.

 

הסעות מנמל תעופה אורלי לפריז

משדה התעופה אורלי לפריז:

 1. OrlyBus – שירות אוטובוסים בין שדה התעופה לתחנת Denfert-Rochereau של RER קו B ושל מטרו קו 4 וקו 6. עלות הנסיעה היא 7.70 יורו נכון להיום, והיא אורכת כחצי שעה. לכיוון אורלי הקו פועל בין השעות 5:35 ל-00:00 ולכיוון פריז בין השעות 6:00-00:30, בתדירות של בין 8-15 דקות. ניתן לרכוש את הכרטיס מראש באתר. יתרונות– נסיעה ישירה לתחנת רכבת מרכזית בדרום העיר. חסרונות– ניתן להיקלע לפקקים בשעות העומס.
 2. Orlyval – שירות מהיר יותר על ידי מטרו מיוחד הנוסע בין אורלי לתחנת Antony של ה-RER קו B. הנסיעה עולה כיום 12.05 יורו ואורכה בין 25-35 דקות. לפרטים וקניית כרטיסים מראש. יתרונות– נסיעת רכבת מהירה. חסרונות– מתחנת Antony תצטרכו לעלות על RER B, שחוצה את העיר מדרום לצפון וייתכן שגם להחליף למטרו בתוך העיר כדי להגיע למקום הלינה שלכם. בכל מקרה, המחיר היקר בכל מקרה לא נגמר ב-12 יורו.
 3. טראם מספר T7 – קו בין תחנת Villejuif-Louis Aragon של מטרו 7 לשדה התעופה. מדובר בנסיעה של כ-45 דקות ונכון להיום במחיר של 3.40 יורו. הקו פועל בין השעות 5:30-00:30 ובתדירות של 8-15 דקות. רכישת הכרטיסים במקום. יתרונות– מחיר זול. חסרונות– נסיעה ארוכה יותר המובילה אתכם לקצה של קו 7, ולפי מקום הלינה המתוכנן ניתן לקבוע את מידת היעילות של הגעה בדרך זו.
 4. מונית – אופציה היקרה ביותר אך עשויה להיות שימושית במקרה של נחיתה לילית או של משפחה שמעדיפה להימנע מכניסה לרכבת עם מזוודות וילדים. נסיעה ברכבת אולי זולה יותר אך כאשר מדובר במספר אנשים ההבדל בין המחירים נעשה זניח ושווה את הכניסה הרגועה יותר לעיר. בדרך כלל עולה סביב 45 יורו לנסיעה למרכז העיר. יתרונות– הגעה נוחה בנסיעה ישירה. חסרונות– מחיר גבוה.

 

**פרסומת**


המלצות "הכל על"

 • ההגעה בתחבורה הציבורית לעיר אינה מורכבת ואינה אורכת יותר מדי זמן, אך קחו בחשבון שברוב המקרים יהיה עליכם להחליף בין 2 ל-3 רכבות/אוטובוסים כדי להגיע ליעד הרצוי, מה שיאלץ אתכם לסחוב את המזוודות לאורכם ולרוחבם של תחנות המטרו.
 • השגיחו היטב על החפצים שלכם במהלך הנסיעה.
 • למשפחות עם ילדים – מומלץ לקחת מונית ולא לטרטר את הילדים בתחבורה הציבורית.
 • בחלק מהמלונות מציעים אופציה של שירות הגעה מהשדה ובחזרה אליו במחירים משתלמים. ניתן לבדוק זאת מול המלון עצמו.
 • לאחר הטיסה לפריז, ניתן ואף נוח להשכיר רכב ולאסוף אותו מהשדה: למגיעים משדה התעופה שארל דה גול– בכדי להגיע לעיר יש לעלות על כביש A1 שבמרחק של כ-23 ק”מ צפונית מזרחית לפריז. למגיעים משדה התעופה אורלי– יש לעלות על כביש A6 שבמרחק של כ-14 ק”מ דרומית לפריז. למטיילים המשתכנים במקומות ללא חנייה, מומלץ להשאיר את הרכב מחוץ למרכז העיר ואז להתחבר באמצעות התחבורה הציבורית.

תגובות והמלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – פריז למטיילים – Paris For Travelers:

 • נסיעה משארל דה גול ב- RER B עד לתחנת chattlet-les halles ושם החלפה לקו A בכיוון marne la valle עד לתחנה Val d’Europe. האם צריך לשלם פעמיים?
  • לא. כל עוד לא יצאת מהתחנה אין צורך בכרטיס חדש.
   • אבל צריך לקנות בשארל דה גול כרטיס שהיעד שלו הוא val d’eurooe, כן?
    • כן אבל לדעתי זה אותו מחיר, כי זה עדיין זון חמש.
  • אין צורך לשלם עבור פעמיים, כי את לא יוצאת מהתחנה. את צריכה לקנות כרטיס עם יעד לתחנה האחרונה. מה שכן, שימו לב שזו נסיעה ארוכה מאוד של שעה וחצי.
  • נקודה נוספת לדגש, יש במטרו הרבה מדרגות. תתכוננו להרים את המזוודות…
 • האם יש כרטיס חופשי שמשלב גם נסיעה ב-RER וגם ב-M לכל היום?
  • כן, הכרטיס השבועי- משני עד ראשון.
  • כל כרטיס מטרו הוא גם כרטיס rer אבל בפריז. אם אתה רוצה שזה יכלול גם rer מחוץ לפריז, שדה תעופה או דיסני, יש לקנות כרטיס מטרו לתחנה המיועדת וכך הוא יכלול גם את המטרו.
 • לנוחתים בשדה התעופה אורלי – שימו לב שהמשרד של האורליבאס (אוטובוס שיוצא מהשדה לכיוון תחנת מטרו קרובה בפריז) נסגר ב- 17:30-18:30 ואי אפשר לקנות שם את ה Navigo, אלא רק כרטיס רגיל לאוטובוס מהמכונות. אם אתם זוג או יותר והמשרד סגור, עדיף לכם לנסוע במונית מאשר באורליבאס (אורלי באס 8-9 יורו לאדם, מונית מחיר קבוע של 30 – 35 יורו).

 

מפה

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל