סיורים תרבותיים והיסטוריים

הזמנת כרטיסים לסיור יהודי בפראג

סיורים תרבותיים והיסטוריים בפראג הינם חלק בלתי נפרד מהחוויה בבירה האירופאית המיוחדת. פראג, היהלום של אירופה, העיר שמחברת את אוהבי ההיסטוריה, חובבי האמנות והאדריכלות, יחד עם אלה המתעניינים במסורת ישראל וחובבי התרבות והתיאטרון ואת כל אלו ניתן למצוא בצורה סיורים מודרכים מיוחדים בעיר וכל מה שנותר הוא לבחור את אלה שמתאימים בדיוק לכם ולטיול שאתם מתכננים. שימו לב כי הסיורים נערכים באנגלית.

הזמנת כרטיסים לסיור יהודי בפראג

סיור יהודי בפראג

הזדמנות להכיר לעומק את ההיסטוריה היהודית המקומית בסיור הליכה בחלקים היהודיים המפורסמים של עיר. בין השאר, הרובע היהודי כולל שרידים מהגטו היהודי בעיר. לקהילה היהודית בפראג היסטוריה של יותר מ-1000 שנים וסיור מודרך (באנגלית) עם מדריך מנוסה ומקצועי  הוא הזמדנות מצויינת להתחבר לשורשי היהדות של העיר ולהגיע לבתי הכנסת ובית הקברות היהודי בעיר.

סיור צילום מיוחד באיזור המצודה

הזדמנות לחוות את פראג דרך הרגליים ודרך העיניים של צלם מקומי. פראג היפהפיה מספקת אינספור “פריימים” מיוחדים ויפים לצלמים מנוסים וגם למתחילים, וביניהם קישוטים ארכיטקטוניים, נופים מיוחדים, רבעים עתיקים וכמובן מצודת פראג המדהימה. במהלך הסיור תגיעו לנקודות תצפית/צילום מיוחדות וזכו להסברים מקצועיים על שימוש באור וצל, פיתוח נקודת מבט אישית בצילום וטכניקות חשובות רבות. מומלץ מאוד למי שמעוניין בסיור מעט שונה בעיר ובתמונות המעניינות ביותר מהטיול בפראג.

סיור בוהמי היסטורי ותרבותי

הזדמנות לגלות את התרבות הבוהמית המיוחדת של פראג בסיור היסטורי ותרבותי מיוחד באתרים החשובים ביותר בעיר וביניהם הובע היהודיהעיר העתיקה וגשר קארל. בנוסף תזכו ללגום בירה צ’כית מסורתית ולטעום את ליקר האבסנט המפורסם. הסיור המקצועי מומלץ מאוד למי שמגיע לעיר בפעם הראשונה, הוא אורך כ-4 שעות וכולל שתיה וכיבוד.

סיור במחנה הריכוז טרזינשטאט (Terezin)

בעיר המבצר הצ’כית Terezin הוקם גטו אליו הגיעו יהודים מרחבי מרכז אירופה והוא שהוסווה על ידי הגרמנים כ”יישוב יהודי לדוגמה” וכך הוצג לעולם, על מנת להסוות את מעשי הזוועה. מהגטו גורשו כ-90,000 יהודים למחנות ההשמה ועוד עשרות אלפים מתו בתוך הגטו. הסיור המודרך בשרידי המחנה שנשמרו ובאנדרטאות הינו מקיף מבחינה היסטורית ומספק הצצה לחיי היום-יום במחנה הריכוז.

סיור למפעל הזכוכית ניצבור בוהמיה

חבל בוהמיה ידוע בהתמחות בהכנת זכוכית עוד מהמהאה ה-13. המפעל המפורסם מייצר כיום קריסטלים צ’כיים מפורסמים הידועים כ”קריסטלים בוהמיים”. במהלך הסיור המודרך במפעל, שאורכו כ-4 שעות, תראו כיצד מנופחת הזכוכית ונחתכת ותלמדו על כל תהליך הכנת הקריסטל.

סיור משולב במפעל זכוכית ובמבשלת בירה

הסיור משלב בין שני המוצרים המפורסים של חבל בוהמיה – זכוכית ובירת פילסנר ומאפשר ללמוד על התרבות הצ’כית. במהלך היום תבקרו במפעל הזכוכית המסורתי “ניצבור בוהמיה” ובמבשלת הבירה “פילסנר אורקוול” שקיימת כבר 150 שנה.

סיור רוחות בפראג

הזדמנות לחוות את הצד המפחיד של העיר בסיור לילי מצמרר במיוחד! במהלך הסיור שאורך כ-3 שעות תשמעו סיפורים מצמררים מההיסטוריה של העיר שידעה היסטוריה של שפיכות דמים ורדיפות שונות, בזמן שתעברו באתרים מרכזיים בעיר במהלך השקיעה ושעות הערב.

סיור קומוניסטי בפראג

הסיור באתרים הקומוניסטיים מודרך על ידי מדריך מקצועי שמסביר (באנגלית) באופן מקיף על ההתקופה הקומוניסטית של העיר. תתחילו את הסיור מכיכר ואצלב וממנה תמשיכו לאתרים נוספים הקשורים לשלטון הקומוניסטי וביניהם אי קמפה הממוקם במרכז נהר הוולטובה. את הסיור תשלימו במוזיאון הקומוניזם בעיר. הסיור אורך כ-3 שעות ומומלץ מאוד לחובבי ההיסטוריה.