1. עמוד הבית
  2. »
  3. פורטוגל 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. מדיירה, פורטוגל 2024 – המדריך המקיף בעברית | Madeira
  6. »
  7. פורטו מוניז, פורטוגל – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Porto Moniz

פורטו מוניז, פורטוגל – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Porto Moniz

המדריך המקוצר לתייר

פורטו מוניז היא עיירה קטנה ומקסימה הממוקמת בקצה הצפון מערבי של האי מדיירה, פורטוגל, ומפורסמת בזכות בריכות השחייה יוצאות הדופן שלה שנחצבו באופן טבעי בסלע וולקני, ומתמלאות במי הים. הבריכות ידועות במים השקטים והצלולים שלהן המתאימים מאוד למשפחות. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור מדיירה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל האקווריום של מדיירה (להזמנת כרטיסים לאקווריום של מדיירה עם אפשרות ביטול) ויער לאורסליבה.

העיירה פורטו מוניזהעיירה פורטו מוניז

טיולי יום לפורטו מוניז

מאחר ופורטו מוניז מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל פורטו מוניז מפונשל. טיולי היום לפורטו מוניז פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בפורטו מוניז בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות כמו הצוק של קאבו ג׳יראו והעיירה סאו ויסנטה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים לפורטו מוניז

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לפורטו מוניז באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לפורטו מוניז כחלק מטיול יום מאורגן מפונשל (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בפורטו מוניז, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לפורטו מוניז בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לפורטו מוניז בתחבורה ציבורית, ניתן לקחת אוטובוס מספר 139 מהתחנה המרכזית של פונשל. האוטובוס נוסע על קו החוף של האי ואורך הנסיעה הוא כ – 3 וחצי שעות ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לפורטו מוניז עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לפורטו מוניז היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפונשל משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בפורטו מוניז

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לפורטו מוניז יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לפורטו מוניז להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור מדיירה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא האזור סביב הבריכות הטבעיות. כמה ממקומות הלינה המומלצים בפורטו מוניז הם  Aqua Natura BayAqua Natura Madeira, Hotel Euro Moniz. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה, לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.