1. עמוד הבית
  2. »
  3. סין 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. השכרת רכב בסין (2024) – המידע שיחסוך לכם כסף וטעויות

השכרת רכב בסין (2024) – המידע שיחסוך לכם כסף וטעויות

בעמוד זה נפרט תשובות לשאלות כמו: האם כדאי להשכיר רכב בסין? איך למצוא עבורו את המחיר המשתלם ביותר? וכל המידע החשוב לפני שמתחילים לנסוע ברכב במהלך טיול בסין.

 

אמנם השכרת רכב לסיור בסין היא דבר מתבקש למי שמחפש נסיעה לאזורים הכפריים ולעיירות הקטנות של המדינה, אך לפחות בשנים אלו מדובר בפרוצדרה לא פשוטה. מי שרוצה לנהוג ברכב שכור במדינה חייב להחזיק ברישיון לנהיגה מטעם סין. כדי להשיג רישיון זה יש צורך בויזת עבודה (ויזה מסוג Z) ומעבר של שלל מבחנים (מבחנים רפואיים, מבחני תיאוריה וכדומה – הדרישה משתנה מעיר לעיר וממחוז למחוז).

בנוסף הנהיגה בסין שונה במקצת מהנהיגה באירופה, ולזרים קשה להתרגל לתרבות הנהיגה הסינית. השוני איננו רק תרבותי (הנהג הסיני אינו תמיד מובן לתייר המערבי), אלא גם חוקי – למשל- חוקי זכות הקדימה בסין שונים מאלו הנהוגים באירופה. כל הגורמים האלה והבירוקרטיה הנדרשת גורמים לרוב התיירים את להחליט שכדאי לחפש פתרונות אחרים (למשל נסיעה בתחבורה ציבורית וטיולים מאורגנים).
למי שכן מצליח לסדר אישורים מתאימים, ישנן הצעות מחיר מעולות לרכבים בסין. המחירים טובים יחסית ובערים הגדולות קל להשיג רכב להשכרה במחיר סביר. שימו לב, בחלק גדול מהחברות יש הגבלה על מעבר עם הרכב המושכר עצמו בין המחוזות בתוך המדינה. כמו כן נרדשים תשלומים נוספים, לעיתים גבוהים במיוחד, בלקיחה של רכב בתחנה אחת והחזרתו בתחנה אחרת. בדקו את כל הפרטים הנ”ל לפני הזמנת הרכב!

כמו בכל מדינה, אופי השכרת הרכב בסין תלויה מאוד באופי הביקור שלכם. לא דומה רכב שנועד לנסיעה עירונית ברחובות בייג’ינג או מקאו, לרכב שאומר לנסוע בשטח בדרך המשי. יש לקחת בחשבון שכאשר נוהגים בחורף, כדאי לדאוג להצטייד בפרטי לבוש חמים כאשר נוסעים לאזורים הקרים יותר של סין.

מפת תחנות השכרת רכב בסין