1. עמוד הבית
 2. »
 3. הולנד 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. וואליבי הולנד – איזה מתקנים אסור לפספס, איך מגיעים ואיפה ישנים | Walibi Holland

וואליבי הולנד – איזה מתקנים אסור לפספס, איך מגיעים ואיפה ישנים | Walibi Holland

עורכת: שירי בן דוד

המדריך המקוצר לוואליבי הולנד

וואליבי הולנד (Walibi Holland) הוא אחד הפארקים הפופולאריים ביותר בהולנד,לצד פארק אפטלינג, וממוקם בבדינגינגאוזן שבמרחק 80 ק”מ מאמסטרדם, אשר מציע מגוון רחב של מתקנים ואטרקציות המתאימות לכל הגילאים – מרכבות הרים אקסטרימיות ועד למופעים ידידותיים לכל המשפחה. הפארק לא פעיל לאורך כל השנה, אלא רק בחודשים אפריל-ספטמבר והוא אחד הפארקים המבוקשים ביותר בהולנד ולכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש (למשל בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם) וכך להבטיח את כניסתם ולהימנע מהמתנה בכניסה לפארק בתור לקופות רכישת הכרטיסים. הפארק גדול מאוד ומחולק לאזורים שונים שלכל אחד קונספט משלו ויש בו מעל 30 אטרקציות ומתקנים שונים, כאשר הבולטים שבהם הינם רכבת ההרים Goliath – שהיא המהירה ביותר בכל הולנד ומגיעה למעל 100 קמ”ש, ו-Crazy River שהינה רכבת הרים שמדמה שייט בנהר בתוך בולי עץ שלא משאירה אף אחד יבש.

וואליבי הולנד גוליית

רכבת ההרים גוליית – אחת מנקודות השיא לש הפארק לחובבי האדרנלין (צילום: TobiToaster, רישיון)

אפשר להגיע אל הפארק בתחבורה ציבורית על ידי הגעה לעיירה הארדרוויק ומשם לקחת שאטל בתשלום לפארק (קו 247). זוהי הדרך הזולה יותר אך גם הארוכה יותר (תוכלו לבדוק זמני קווים ולהזמין כרטיסי נסיעה בקישור הזה – מומלץ במיוחד בקיץ). אפשרות נוספת היא להגיע עם רכב שכור כחלק מטיול רחב יותר בהולנד (אנו לא ממליצים לשכור רכב לטובת הביקור בפארק בלבד). מאחר והחודשים בהם הפארק פתוח הם חודשים עמוסי תיירים בהולנד הביקוש לרכבים שכורים הוא גבוה, ולכן מומלץ להזמין רכבים מראש (למשל כאן עם אפשרות ביטול בחינם).

מאחר ומדובר בפארק שמבלים בו יום שלם (לפחות) ישנם מבקרים שבוחרים ללון באזור ולא לצאת לנסיעה ארוכה מיד אחריו. אפשר ללון בהארדרוויק משם יוצאים השאטלים, מבין מקומות הלינה המומלצים ניתן למנות את מלון Best Western Hotel Baars ואת דירות Stadsappartementen Harderwijk. בנוסף לאפשרויות ניתן ללון גם בבקתות הפארק אשר סמוכות אליו – Walibi Village. בכל מקרה, אנו ממליצים מאוד להזמין מקום מראש (למשל כאן עם ביטול בחינם), שכן בחודשי הקיץ המקומות הטובים נחטפים במהירות.

כרטיסים לוואליבי הולנד

את כרטיסי הכניסה לפארק וואליבי הולנד ניתן לקנות במספר מקומות. ניתן לרכוש את הכרטיסים באתר הרשמי של הפארק או בקופות בכניסה לפארק עצמו. אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש, מדובר בפארק מאוד פופולארי ולכן בחודשי הקיץ ייתכן ותצטרכו להמתין בקופות לרכישת הכרטיס (וכדאי לשמור את הסבלנות להמתנה לפני העלייה למתקנים השונים). תוכלו לרכוש כרטיסים הניתנים לביטול כמו בקישור הזה וכך לשמור על גמישות במידה והתוכניות של הטיול בהולנד משתנות תוך כדי תנועה.

הצצה למתקן Crazy River הפופולארי, הזמנת כרטיסים מראש תאפשר לכם להגיע אליו ולמתקנים האחרים מהר יותר

7 מתקנים שאסור לפספס בוואליבי הולנד

Goliath
רכבת הרים שמגיעה למהירויות של עד 106 קמ”ש, הרכבת המהירה ביותר בהולנד!
מגבלת גובה: 1.40 מטר

Lost Gravity
רכבת שתגרום לכם לדעת איך זה מרגיש להפר את חוקי הכבידה
מגבלת גובה: 1.40 מטר

וואליבי הולנד Lost Gravity Lost Gravity – מהמתקנים הפופולאריים ביותר בפארק (צילום: Rémih, רישיון)

Xpress
אחת רכבת ההרים החדשות שבפארק, שמאיצה ל-90 קמ”ש תוך 3 שניות בלבד למסלול מלא בלופים, סיבובים והיפוכים
מגבלת גובה: 1.20 מטר

Untamed
זוהי רכבת ההרים ההיברידית הראשונה מסוגה באירופה בה תעברו היפוכים וסיבובים
מגבלת גובה: 1.20 מטר

וואליבי הולנד Untamed

Untamed – הרכבת ההיברידית שתסחרר אתכם (צילום: Laurensvanheerde, רישיון)

Condor
רכבת הרים בה המושבים תלויים מהמסילה שתטלטל אתכם בסיבובים והיפוכים
מגבלת גובה: 1.40 מטר

Speed of Sound
רכב הרים בה הנסיעה, הלופים, הירידות ושאר הפיתולים מלווים במוזיקה
מגבלת גובה: 1.20 מטר

וואליבי הולנד Speed Of Sound

Speed of Sound – רכבת הרים שלא רק מעוצבת בנושא מוזיקה, אלא גם שומעים בה מוזיקה תוך כדי הנסיעה (צילום: Christophe95, רישיון)

The Tomahawk
הגרסה המשודרגת של הפארק לספינת הפיראטים בה עולים מצד לצד אבל גם מסתובבים
מגבלת גובה: 1.20 מטר

מתקנים לקטנטנים

מרבית הפארק מיועד לבני נוער ומבוגרים שאוהבים רכבות הרים אקסטרימיות, אבל יש גם כמה מתקנים שמתאימים למי שמגיע עם ילדים קטנים לפארק – אם כי לא היינו ממליצים להגיע לפארק רק עם ילדים מתחת לגיל 10. כמה מהמתקנים שמתאימים גם לילדים הם קרוסלת Fun Recorder, מתקן Squad’s Stunt Flight בו הילדים יתעופפו במטוסים, קרוסלת כוסות התה pavillon de thé והרכבת המסתובבת בפארק Walibi Express.

וואליבי הולנד Squad's Stunt Flight

Squad’s Stunt Flight – מהמתקנים שמתאימים גם לקטנטנים (צילום: Wvdp, רישיון)

איך מדלגים על התור למתקנים בוואליבי הולנד?

יש שתי אפשרויות לדילוג על התור למתקנים בפארק כרטיס דילוג על התור וכניסה כנוסע בודד.

כרטיס דילוג על התור – Fast Lane

למעשה מדובר במספר כרטיסים אשר מאפשרים לדלג על התור למתקנים המבוקשים ביותר בפארק. הכרטיסים תקפים למתקנים הבאים: UNTAMED, Lost Gravity, Speed of Sound, Xpress: Platform 13, Condor, Goliath, Crazy River, Space Shot and El Rio Grande.
אפשר לרכוש כרטיס לדילוג על התור בעבור מתקן אחת לשימוש חד פעמים (SINGLE SHOT), כרטיס שמאפשר דילוג על התור 4 פעמים בו אפשר להשתמש או לאותו מתקן בעבור 4 אנשים או בעבור 4 מתקנים שונים לאותו אם (4SHOTS), וכרטיסי דילוג על התור שמאפשרים כניסה מוגלת ללא תור (GOLD) או עם תור מקוצר (SILVER) למתקנים הפופולאריים.

כניסה לנוסע בודד – Single riders waiting line

אם אתם עולים לבד על מתקן, או שלא אכפת לכם לא לשבת זה ליד זה תוכלו לקצר את התור ולחכות בתור של נוסעים בודדים – כך שיושיבו אתכם במקומות הפנויים שנותרים. יש תורים שכאלו במתקנים הבאים:
Space Shot, Goliath, UNTAMED, Lost Gravity, Speed of Sound ו- Condor.

איך מגיעים לוואליבי הולנד?

הפארק נמצא בסמוך לעיירה בדינגינגאוזן אשר נמצאת במרחק של שעה נסיעה מאמסטרדם, ניתן להגיע לפארק בתחבורה ציבורית או ברכב שכור.

הגעה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

אין תחבורה ציבורית אשר מגיעה ישירות עד לפארק, אלא יש להגיע באמצעות רכבת או אוטובוס את התחנה המרכזית של הארדרוויק (Harderwijk), עיירה סמוכה לפארק, ומשם לעלות על שאטל שמפעיל הפארק שיוצא מרציף D אחת לחצי שעה החל משעה 9:22 ועד ל-20:15 (מלבד ימי רביעי בהם הפארק פועל עד מאוחר ואז הקו האחרון מהפארק יוצא בשעה 20:45). מספר הקו הוא 247, והנסיעה בו היא בעלות נוספת על מחיר הכניסה לפארק. אפשרות זו היא הזולה יותר, אך כדאי לקחת בחשבון שמדובר בנסיעה בה לרוב לפחות 2 החלפות ושמשך הנסיעה בו הוא מעל שעה וחצי. אם זו הדרך האופטימלית עבורכם, עם היתרונות והחסרונות שלה, תוכלו לבדוק זמני קווים ולהזמין מקום לרכבת או לאוטובוס בקישור הזה.

הגעה עם רכב שכור – הדרך הנוחה

האפשרות הנוחה יותר להגעה היא באמצעות רכב שכור, אך לא נמלית לשכור רכב רק לטובת הנסיעה לפארק מאמסטרדם וחזרה לעיר באותו היום. ההגעה לפארק עם רכב נוח, ומכל כיוון (בין אם אתם מגיעים מכיוון אמסטרדם או מכיוון אוטרכט) יש שילוט לפארק “Walibi”. ישנה חנייה מסודרת למבקרי הפארק, אך שימו לב כי היא בתשלום (בערך 11 אירו לכל היום). אפשרות זו מתאימה בעיקר למי שעושה טיול רחב יותר בהולנד עם רכב שכור וכחלק מהטיול מגיע גם לפארק. מומלץ מאוד להזמין רכב אפילו מספר שבועות מראש בעונה בה הפארק פתוח, שכן הביקוש לרבים גבוה מאוד בעונת הקיץ. מי שחושש מהתחייבות יוכל להזמין כאן עם אפשרות ביטול בחינם, ומי שמחפש כיצד להוזיל את עלות הרכב יכול להזמין בקישור הזה עם הנחה ייחודית לגולשי הכל על.

עוד על השכרת רכב בהולנד תוכלו לקרוא בעמוד הזה, עוד על השכרת רכב באמסטרדם תוכלו לקרוא בעמוד הזה.

איפה ישנים ליד וואליבי הולנד?

מאחר והביקור בפארק הוא לרוב יום שלם שיכול להיות מעייף, ישנם מבקרים שבוחרים ללון באזור הפארק ולמחרת להמשיך בשאר הטיול בהולנד. האפשרות הקרובה ביותר היא ללון בבקתות של הפארק, Walibi Village, אולם אופציה זו מקבל ביקורות מעורבות. האפשרות ההפופולארית והנוחה היא ללון בעיירה הסמוכה הארדרוויק ממנה גם יוצאים השאטלים לפארק. בין אפשרויות הלינה המומלצות בעיירה אפשר למנות את B&B Het Vogeltje,Restaurant & Hotel Monopole Harderwijk, Hotel Bella Ciao ומלון Best Western Hotel Baars. אפשרות נוספת היא ללון באחד מהערים שנמצאות באזור זה של הולנד ולשלב את הביקור בפארק גם עם ביקור בהן. למשל אפלדורן שלא רחוקה מהפארק במלון Hotel et le Cafe de Paris או מקום ההארחה Het Oude Kantongerecht, או באוטרכט הגדולה היותר במלון Crowne Plaza Utrecht – Central Station, מלון Logement Petit Beijers או מלון Hotel Beijers.

תוכלו לקרוא עוד על הלינה בערים עלו בעמודים:

הארדרוויק

הארדרוויק הסמוכה לפארק – האפשרות הנוחה והקרוב ביותר ללינה

בכל מקרה אנו ממליצים מאוד להזמין מקום לינה מראש, אפילו מספר שבועות לפני החופשה. הפארק פתוח רק בקיץ, וזוהי עונה עמוסה בתיירים בהולנד, ולכן המקומות הטובים מתפסים מהר. תוכלו להזמין מראש עם אפשרות ביטול בחינם בקישור הזה אם אתם חוששים מההתחייבות או רוצים להשאיר לכם פתח לשינויים וגמישות, או לנסות ולהוזיל את עלות הלינה ולחפש מבצעים והנחות רלוונטיים עבורכם בקישור הזה.
מידע שימושי

 • הפארק לא פתוח לאורך כל השנה, אלא רק בחודשים אפריל-ספטמבר, וגם בחודשים אלו הימים בהם הפארק פתוח משתנים וכך גם שעות הפתיחה.
  בחודשים אפריל-יוני הפארק לרוב לא פעיל בימים שני ושלישי (למעט שבועות אחדים), במהלך השבוע הפארק עובד בשעות 17:00-10:00 ובימי שבת וראשון בשעות 18:00-10:00.
  בחודשים יולי ואוגוסט הפארק פועל כל יום בשעות משתנות, אך לרוב עובד בשעות 20:00-10:00 ובימי רביעי בשעות 23:00-10:00.
  בחודש ספטמבר הוא עובד רק בימים שישי-ראשון בשעות 10:00-18:00.
  מאחר והשעות משתנות כדאי לבדוק זאת לפני הביקור ולתכנן את היום בהתאם.
 • האתר הרשמי של הפארק: https://www.walibi.nl/en
 • כתובת: Walibi Holland Spijkweg 30 8256 RJ Biddinghuizen