מרתון ברצלונה - Barcelona Marathon

מידע כללי

מרתון ברצלונה (Barcelona Marathon) הוא מבין המרתונים המפורסמים באירופה, ובין הפופולריים בלוח השנה העולמי של מרתונים. הוא מתקיים מזה 36 שנים ברציפות במרץ של כל שנה, לאורך 42,195 ק”מ בנתיב ציורי דרך החלקים היפים ביותר בברצלונה. מרתון ברצלונה מפורסם בהיותו מסיבה ספורטיבית בינ”ל ומשתתפים בו רצים ממדינות רבות כאשר לישראל ישנה נציגות מכובדת מאוד כמעט בכל שנה.

בשנת 2013 השתתפו בו כ15,000 רצים. את שיא הגברים שבר Jackson Kipkoech Kotut מקניה בשנת 2010 עם 2:07:30, ואת שיא הנשים שברה Emily Samoei גם היא מקניה במרתון של 2012 עם תוצאה של 2:26:53.

רצים במרתון ברצלונה 2009 (Jordi Marsol)

לפני הזינוק במרתון ברצלונה 2011 (צילום מקורי)

אורך נתיב המרתון ניצבות עמדות מים, שירותי מסג’, מקלחות וחדרי הלבשה בקו הפתיחה והסיום. בצהריים יום לפני המרתון, הרצים מוזמנים למסיבת פסטה על מנת לספק להם את הפחמימות הדרושות בכדי להזין אותם למרתון שלמחרת.

השנה המרתון יתקיים בתאריך ה-15/03/2020.

**פרסומת**מה רואים?

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

מרתון ברצלונה 2014

כמו בכל עיר המקיימת מרתון גם ברצלונה מנצלת את האירוע למסיבה עירונית שכל העיר משתתפת בה. המסלול מתחיל סמוך לכיכר אספניה לרגלי הר המונטז’ואיק, עובר דרך אצטדיון הקאמפ נואו ובחזרה לכיכר אספניה, חולף דרך כנסיית הסגרדה פמיליה, ליד חוף הים מצפון מערב, מסביב לעיר העתיקה, בחזרה לחוף הים ולבסוף חזרה לנקודת ההתחלה בכיכר אספניה. בזמן הריצה הכבישים חסומים (קחו זאת בחשבון – האוטובוסים אינם פועלים לעומת זאת המטרו פועל היטב – ראה גם תחבורה בברצלונה).

אוהד במרתון ברצלונה 2011 – הפוזות שלפני וקצת לפני הסוף כשאין כוח לעשות פוזות…(צילום מקורי)

בימים הסמוכים לריצה באזור האקספו של ברצלונה (המקבילה המקומית לגני התערוכה) ישנה תערוכת ספורט מהטובות בעולם – עיקר הדגש בתערוכה זו כמו גם במרתון עצמו הוא בחיבור של טכנולוגיה והדיגיטל לאימון.

השנה יעמדו 41 עמדות אנימציה לאורך המסלול, על מנת להוסיף להנאת הציבור המעודד את הרצים בזמן המרתון.

המלצות "הכל על"

  • מרתון ברצלונה הוא מרתון יפה וכיף – הוא נחשב בינוני ברמת הקושי שלו (מאוד דומה למתווה הגיאוגרפי של מרתון תל אביב- אין הרבה עליות וירידות תלולות – אך יש חלק של עליות וירידות מתונות כאשר רצים לכיוון הים וחוזרים ממנו בחזרה), רמת האירגון שלו גבוהה והוא אומנם גדול ושוקק אך לא המוני מידי כמו המרתונים הגדולים של ניו יורק או פריז – מאוד מומלץ לקחת אותו בחשבון.
  • למי שלא בא לבצע מרתון שלם – אפשר לעשות חצי, או לרוץ מרחקים שפויים של 5 ו/או 10 ק”מ.

כמה המלצות על בחירת מלון וטיסה למרתון בברצלונה:

מידע שימושי

  • כתובת:נקודת הזינוק והסיום ברחוב Avinguda María Cristina ליד כיכר אספניה.
  • איך מגיעים? אל נקודת הזינוק והסיום במטרו: קו מס’ 3 (ירוק) וקו 1 (אדום) – יורדים בתחנת Espanya
  • שעות פתיחה: המרתון השנה יתחיל בשעה 8:30
  • אתרhttps://www.zurichmaratobarcelona.com/index_e.php
בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)