כל מה שצריך לדעת לפני שמבקרים בראבדה | Ravda

עיירת נופש שקטה, מרגיעה ונקייה עם מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות לכל המשפחה.

מידע כללי על ראבדה

ראבדה (Ravda) נמצאת בצמוד ליעדי התיירות הגדולים נסבר וסאני ביץ’, על מנת להגיע אליה ניתן לקחת מונית או לשכור רכב משדה התעופה של בורגס (מרחק של 30 ק”מ) ולנסוע במשך 20 דקות, כמו כן ניתן לקחת אוטובוסים מבורגס, סאני ביץ’ ונסבר. בעיר ישנם בתי מלון במגוון מחירים ורמות יוקרה וגם אטרקציות לכל המשפחה. ראבדה היא עיירת נופש קטנה ושקטה בהרבה מסאני ביץ’ השכנה, ומתאימה יותר למשפחות למי שמחפש להתרחת מההמולה וחיי הלילה של סאני ביץ’. אבל עדיין להנות מהקרבה לנסבר ובורגס. ישנן כמה אגדות בנוגע לשם העיירה, לפי אחת מהן בעבר המקום היה מיושב על ידי רועי צאן, והעיירה נקראה על שם אחד מרועי הצאן – ראבאדין. לפי אגדה אחרת, “אגדתית” יותר, נפטון אל הים התאהב בבחורה יפיפיה לה קראו ראבדאלינה ורצה לקחת אותה עימו אל מצולות הים, אך היא סרבה לו. נפטון זעם על סירובה ושלח סופת מים אימתנית כדי להחריב את העיירה, אבל האלים האחרים התערבו ומנעו את האסון, ובשל הגלים הגדולים שיצר נפטון נוצרו המפרצים סביב ראבדה.

החופים הדרומיים של ראבדה (צילום: Izvora)החופים הדרומיים של ראבדה (צילום: Izvora, רישיון)

מה עושים בראבדה

בעיירה ניתן למצוא שתי רצועות חוף אשר מופרדות על ידי כף ראבדה – לשון יבשה הנכנסת לתוך הים. רצועת החוף הצפונית היא שקטה ורגועה יותר ומתאימה למי שרוצה להגיע לחופש “בטן גב” קלאסית, ואילו רצועת החוף הדרומית היא המקום להגיע אליו כדי לאטרקציות המים כמו צלילה, אופנועי ים, קיאקים, שיט וגלישת רוח ועוד. מומלץ לבקר בכנסיית סנט פרקבסקי שבעיר, אשר הוקמה בשנת 1884 ושופצה ושוקמה בסוף שנות התשעים. כמו כן ישנן בעיר מסעדות רבות אשר מגישות מאכלים עם פירות ים מעולים המביאות אליהן תיירים רבים. המיקום של ראבדה מאפשר הגעה קלה ונוחה לאתרים הפופולאים באזור כמו העיר העתיקה נסבר, סאני ביץ’ על כל האטרקציות שהיא מציעה ופארקי המים אקשן אקווה פארק ואקווה פארק נסבר שאהובים מאוד על משפחות המבקרות באזור. אין צורך לשכור רכב בעבור נסיעות אלו שכן בין ראבדה לנסבר וסאני ביץ’ ישנם שאטלים, ועלות המוניות היא זולה יחסית כך שגם זו יכולה להיות דרך התניידות אפשרית.

חופי הרחצה בראבדה (צילום: Liilia Moroz)חופי הרחצה בראבדה (צילום: Liilia Moroz, רישיון)

**פרסומת**


המלצות "הכל על" לראבדה

  • מומלץ להגיע לראבדה באמצעות רכב שכור או מונית משדה התעופה של בורגס.
  • מומלץ להגיע לראבדה בחודשי הקיץ בין מאי לספטמבר.
  • ראבדה מומלצת מאוד למשפחות מחפשות חופשה שהיא גם שקטה וגם מאפשרת פעילויות למשפחה בעיירה עצמה ובעיירות הסמוכות לה.

מידע שימושי על ראבדה

דרך ההגעה לראבדה היא דרך כביש 9 מבורגס.
למי שמעדיף להגיע עם תחבורה ציבורית ישנם אוטובוסים היוצאים לראבדה מבורגס כל חצי שעה ואוטובוסים כל עשרים דקות מנאסבר וסאני ביץ’ הסמוכות.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב