כל מה שצריך לדעת לפני שמבקרים בצ'ארבו | Tsarevo

ריזורט קטן ושקט על חופי הים השחור.

מידע כללי על צ'ארבו

צ’ארבו היא אחת העיירות הדרומיות יותר במחוז בורגס, העיירה נמצאת יחסית קרוב לגבול התורכי ובמרחק 70 ק”מ מבורגס עצמה. ניתן לחלק את העיר לשניים העיר העתיקה והעיר החדשה – אשר בניגוד לערים עתיקות אחרות על חופי הים השחור, סוזופול או נסבר למשל, כאשר מדובר על העיר העתיקה מדובר על עיר שמרביתה נבנתה ב150 השנים האחרונות. בשנת 1882 פרצה בעיר שרפה אשר גרמה לנזק רב והובילה להרס של מרבית המבנים, ותושבי המקום נאלצו להתחיל את בנייתה מחדש ושיקומה לאחר מחר. בשל מיקומה המרוחק יחסית ממרכזי התיירות הגדולים – כמו סאני ביץ’ – היא מתאימה בעיקר למי שמחפש חופשה יחסית רגוע ושקטה.

כנסיה בצ'ארבו (צילום: SpaceControl)כנסיה בצ’ארבו (צילום: SpaceControl, רישיון)

מה עושים בצ'ארבו

בצ’ארבו תוכלו להנות ממסעדות המגישות מארכלי םמקומיים, תפריט מגוון ועשיר אשר מבוסס ברובו מאכלי ים – גם דגים, אבל גם פירות ים. אין בה הרבה אטרקציות ואתרים לראות, כך שהיא פחות מתאימה למי שמחפש חופשה עם לוז צפוף. הלינה בה מתאימה למי שמחפש מקום מרוחק, פחות מוכר ושטק. או לחלופין בעבור מי שרוצה לטייל בשמורת סטרנדזה הסמוכה אבל לא רוצה ללון שטח.

כנסיה בצ'ארבו (צילום: Spiritia)כנסיה בצ’ארבו (צילום: Spiritia, רישיון)

**פרסומת**


המלצות "הכל על" לצ'ארבו

  • דרך ההגעה המומלצת לצ’ארבו הינה ברכב.
  • העיר ממקומת בקצה הדרומי של בולגריה לא רחוק מהגבול הטורקי, הקיץ חם ומזג האוויר בעיירה נוח לביקור בעיקר בין החודשים מאי-ספטמבר. בשאר חודשי השנה מזג האוויר די חורפי והמקום יחיסת שומם. מומלץ לבקר בחודש אוגוסט שכן בעיר מתקיימים מספר פסטיבלים המשלבים את המסורת הבולגרית פגאנית הקדומה.
  • העיר מתאימה למשפחות אשר מחפשות חופשה רגועה ושקטה באזור יפה עם חופים פסטורלים. על יד הנמל יש מגרש מיני גולף שמתאים לילדים.
  • צ’ארבו מיועדת בעיקר לנופש של משפחות וזוגות ופחות לצעירים, בגלל מיעוט האטרקציות והיעדר חיי הלילה.

מידע שימושי על צ'ארבו

התחבורה הציבורית באיזור מוגבלת מאוד ולכן מומלץ להגיע ע”י השכרת רכב פרטי או מונית מהעיר בורגס, אז זמן הנסיעה הוא כ-50 דק’. מוברגס יוצאים עם כביש 9 לכיוון דרום וממנו יורדים להתחברות עם כביש 99 לכיוון דרום.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב