צ’ארבו, בולגריה 2024 | Tsarevo

צ'ארבו בכמה מילים

צ’ארבו היא אחת העיירות הדרומיות יותר במחוז בורגס, העיירה נמצאת יחסית קרוב לגבול התורכי ובמרחק 70 ק”מ מבורגס עצמה. ניתן לחלק את העיר לשניים העיר העתיקה והעיר החדשה – אשר בניגוד לערים עתיקות אחרות על חופי הים השחור, סוזופול או נסבר למשל, כאשר מדובר על העיר העתיקה מדובר על עיר שמרביתה נבנתה ב150 השנים האחרונות. בשנת 1882 פרצה בעיר שרפה אשר גרמה לנזק רב והובילה להרס של מרבית המבנים, ותושבי המקום נאלצו להתחיל את בנייתה מחדש ושיקומה לאחר מחר. בשל מיקומה המרוחק יחסית ממרכזי התיירות הגדולים – כמו סאני ביץ’ – היא מתאימה בעיקר למי שמחפש חופשה יחסית רגוע ושקטה.

כנסיה בצ'ארבו (צילום: SpaceControl)כנסיה בצ’ארבו (צילום: SpaceControl, רישיון)

מה עושים בצ’ארבו

בצ’ארבו תוכלו להנות ממסעדות המגישות מארכלי םמקומיים, תפריט מגוון ועשיר אשר מבוסס ברובו מאכלי ים – גם דגים, אבל גם פירות ים. אין בה הרבה אטרקציות ואתרים לראות, כך שהיא פחות מתאימה למי שמחפש חופשה עם לוז צפוף. הלינה בה מתאימה למי שמחפש מקום מרוחק, פחות מוכר ושטק. או לחלופין בעבור מי שרוצה לטייל בשמורת סטרנדזה הסמוכה אבל לא רוצה ללון שטח.

כנסיה בצ'ארבו (צילום: Spiritia)כנסיה בצ’ארבו (צילום: Spiritia, רישיון)

לינה בצ’ארבו

הלינה בצ’ארבו מתאימה למי שמחפש מקום מרוחק, ופחות מוכר או לחלופין בעבור מי שרוצה לטייל בשמורת סטרנדזה הסמוכה אבל לא רוצה ללון שטח.  בין המלונות המומלצים ניתן למצוא את מלון Hermes Club Hotel – Ultra All Inclusive הנחשב יוקרתי ביחס למלונות האחרים באזור. במידה ואתם מעוניינים במלון עם תמורה טובה לכספכם אנו ממליצים על Family Hotel Four Seasons Tsarevo. אופציה נוספת היא ללון בדירה מרווחת כמו Villa Viktoria Studios. כדאי לקחת בחשבון שמכיוון שזהו אזור פופולרי ללינה המלונות עמוסים במיוחד בקיץ ולכן מומלץ להזמין מקום מראש במידה ואתם נוסעים בחודשים אלו. אפשר למצוא בקישור הזה מקומות לינה רבים בצ’ארבו להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם. לעוד מידע על לינה בצ’ארבו כדאי להיכנס לעמוד מלונות מומלצים בצ’ארבו. 

המלצות הכל על למבקרים בצ'ארבו

  • דרך ההגעה המומלצת לצ’ארבו הינה ברכב. התחבורה הציבורית באיזור מוגבלת מאוד ולכן מומלץ להגיע ע”י השכרת רכב פרטי או מונית מהעיר בורגס, אז זמן הנסיעה הוא כ-50 דק’. מוברגס יוצאים עם כביש 9 לכיוון דרום וממנו יורדים להתחברות עם כביש 99 לכיוון דרום.
  • העיר ממקומת בקצה הדרומי של בולגריה לא רחוק מהגבול הטורקי, הקיץ חם ומזג האוויר בעיירה נוח לביקור בעיקר בין החודשים מאי-ספטמבר. בשאר חודשי השנה מזג האוויר די חורפי והמקום יחיסת שומם. מומלץ לבקר בחודש אוגוסט שכן בעיר מתקיימים מספר פסטיבלים המשלבים את המסורת הבולגרית פגאנית הקדומה.
  • צ’ארבו מיועדת בעיקר לנופש של משפחות וזוגות ופחות לצעירים, בגלל מיעוט האטרקציות והיעדר חיי הלילה.
  • העיר מתאימה למשפחות אשר מחפשות חופשה רגועה ושקטה באזור יפה עם חופים פסטורלים. על יד הנמל יש מגרש מיני גולף שמתאים לילדים.