1. עמוד הבית
  2. »
  3. בולגריה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. מחוז בורגס
  6. »
  7. סבטי ולאס, בולגריה – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sevti vlas

סבטי ולאס, בולגריה – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sevti vlas

עיירת נופש ההרית לחופי הים השחור.

מידע כללי על סבטי ולאס

סבטי ואלס היא עיירה הנמצאת בחלקו הצפוני של המפרץ הסמוך לבורגס ונמצאת במרחק 45 דקות נסיעה ממנה, היא נקראת על שמו של הקדוש הנוצרי בלזיוס. בחלקו הדרומי של המפרץ נמצאת נסבר, בחלקו האמצעי סאני ביץ’ ובקצהו הצפוני שוכנת סבטי ואלס. בדומה לשתי הערים איתה חולקת סבטי ואלס את המפרץ גם בה יש מספר תושבי קבע של המקום, אבל בקיץ היא מתמלאת תיירים אשר מגיעים אליה לחופשה על חופי הים השחור. בעבר מרבית התיירים שהגיעו לסבטי ואלס היו תיירים מקומיים מאזורים שונים בבולגריה, אך בשנים האחרונות כמות התיירים מרחבי העולם בה עולה, במיוחד מרומניה, רוסיה ומדינות סקנדינביה. הלינה בסבטי ואלס מתאימה למי שלא רוצה להתרחק יותר מידי מהמרכז התיירותי על כל האטרקציות שלו, אבל רוצה ללון במקום מעט יותר שקט, עם נוף הררי ומלונות ברמה גבוהה יחסית.

האמפי תיאטרון של סבי ואלס והכנסייה על שם הקדוש בלזיוס (צילום: www.bdmundo.com)האמפי תיאטרון של סבי ואלס והכנסייה על שם הקדוש בלזיוס (צילום: www.bdmundo.com, רישיון)

מה עושים בסבטי ולאס

בסבטי ואלס בנו בשנים האחרונות את המרינה הגדולה ביותר בבולגריה אשר יכולה להכיל 300 יאכטות (לצורך השוואה מדובר בחצי מכמות היאכטות שמרינה הרצליה יכולה להכיל). כמובן שהאטרקציה המרכזית בסבטי ואלס הינה חוף הים המטופח והנקי. יש במקום גם מוזיאון אופנועים, ולחובבי הרכב בינכם כדי להגיע למרינה, שם חונים הרכבים המפוארים של בעלי היאכטות. למגיעים עם ילדים יש הפלגות חוויתיות בספינת פיראטים היוצאות מהמרינה.
מעבר לכך אפשר להנות מכל מה שיש לסאני ביץ’ ונסבר להציע. בין אן מדובר על האטרקציות הימיות הרבות בחופי סאני ביץ’, טיול בעיר העתיקה של נסבר או בילוי באחד מפארקי המים אקשן אקווה פארק ואקווה פארק נסבר.

המרינה החדשה של סבטי ואלס (צילום: www.bdmundo.com)המרינה החדשה של סבטי ואלס (צילום: www.bdmundo.com, רישיון)

העיר העתיקה של נסבר, במרחק דקות נסיעה אחדות מסבטי ואלס (צילום: צילום מקורי)העיר העתיקה של נסבר, במרחק דקות נסיעה אחדות מסבטי ואלס (צילום: צילום מקורי, רישיון)

לינה בסבטי ולאס

הלינה בסבטי ואלס מתאימה מאוד למשפחות אשר רוצות ללון במקום קרוב לסאני ביץ’ כדי להנות מהאטרקציות הרבות שהיא מציעה אבל רוצות ללון במקום קצת יותר שקט, עם מלונות ברמה גבוהה יחסית וחיי לילה פחות פעילים. אנו ממליצים על Garden of Eden Complex למעוניינים במלון יוקרתי ביחס לאזור. לעומת זאת, מבקרים המחפשים לינה זולה יותר יכולים לבחור ב Hotel Diveda . אופציה נוספת היא ללון בדירה מרווחת כמו Oxygen Apartments . תקופת הקיץ היא התקופה העמוסה ביותר בסבטי ולאס ולכן אם אתם מגיעים בחודשים אלו מומלץ להזמין מראש מקום לינה. למתלבטים, ניתן למצוא בקישור הזה מקומות לינה עם אפשרות ביטול. לעוד מידע על לינה בסבטי ולאס כדאי להיכנס לעמוד מלונות מומלצים בסבטי ולאס. המלצות "הכל על" לסבטי ולאס

  • דרך ההגעה המומלצת הינה עם רכב פרטי או שאטל שחקל מהמלונות מציעים משדה התעופה.
  • ביקור בסבטי ואלס, ובעיירות השונות לחופי הים השחור בכלל, מומלץ בעיקר בחודשי הקיץ. בחודשים מאי עד ספטמבר גם מזג האוויר נעים יחסית והמקום מתעורר לחיים עם כמויות תיירים המגיעים אליו, גם תיירים בולגרים וגם תיירים ממדינות נוספות. בשאר עונות השנה המקום דיי שומם ואין כל כך מה לעשות בו חוץ מלסבול ממזג האוויר החורפי.
  • הלינה בסבטי ואלס מאתימה מאוד למפשחות אשר רוצות ללון במקום קרוב לסאני ביץ’ כדי להנות מהאטרקציות הרבות שהיא מציעה אבל רוצות ללון במקום קצת יותר שקט עם חיי לילה פחות פעילים.

מידע שימושי על סבטי ולאס

ניתן להגיע לסבטי ולאס עם רכב פרטי בכביש מספר 0 מבורגס לכיוון צפון.
אפשרות נוספת היא להגיע לסבטי ואלס באמצעות שייט קצר מנסבר הסמוכה. כמו כן ניתן להגיע באמצעות תחבורה ציבורית, אולם לרוב היא מסורבלת ופחות נוחה באופן משמעותי, מה גם שפער המחירים לרוב לא מצדיק את הטרחה שבתחבורה ציבורית.

[wpgmza id="25" cat="4" marker="4383" zoom=15"]