1. עמוד הבית
 2. »
 3. ארצות הברית 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. ניו יורק, 2024 – כל מה שצריך לדעת לפני שמבקרים בעיר | New York
 6. »
 7. אטרקציות ואתרים בניו יורק
 8. »
 9. מצפה וואן וורלד, ניו יורק – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף בעברית | One World Observatory

מצפה וואן וורלד, ניו יורק – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף בעברית | One World Observatory

עדכון יולי, 2024

אנו נמצאים בעיצומו של הקיץ בניו יורק וכמות התיירים שמגיעים אל מצפה וואן וורלד גבוהה מאוד. משמעות הדבר תורים ארוכים עד ייאוש בכניסה ולרכישת הכרטיסים במקום. בחופשה הזמן הוא יקר (מה גם שלא נעים להמתין זמן כה רב בחוץ בקיץ) ולכן אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש ולדלג על התור לרכישת הכרטיסים לזרז את הכניסה שלכם. מעבר לקיצור זמני ההמתנה, כדאי לקחת בחשבון שישנם ימים (במיוחד בסופי שבוע, אבל לא רק) בהם לא נותרים כרטיסים כלל - הזמנת כרטיס מראש תבטיח את כניסתכם בשעה שמתאימה לכם. להזמנת כרטיסים מראש למצפה וואן וורלד: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

מצפה וואן וורלד בכמה מילים

מצפה העולם האחד (one world observatory) הוא מוזיאון ומצפה בן שלוש קומות המשקיף מעלות על העיר ניו יורק מקומות 100-102 של בניין מספר אחד במרכז הסחר העולמי. הבניין, שנקרא גם מגדל החירות, מתנשא לגובה של 1776 רגל ולא במקרה: הבניין תוכנן כך שגובהו יהיה זהה לשנת הכרזת העצמאות של ארצות הברית. מגדל החירות ממקום ברובע הפיננסי של ניו יורק במנהטן תחתית, בסמוך למקום בו היו מגדלי התאומים. הרעיון להקמת המגדל נהגה בשנת 2002 כחלק מתוכניות השיקום של מתחם הסחר העולמי לאחר אסון התאומים, ועבר מספר גלגולים ושינויים עד לבחירת העיצוב הסופי. בנייתו של המגדל החלה ב-2009 והוא נחנך בסתיו 2014.
מגדל החירות הינו מגדל מרשים ביופיו מבחינה אדריכלית מבפנים ומבחוץ. המצפה, שבקומות הגבוהות של המגדל, נחשב לאחת האטרקציות הכי פופולריות בניו יורק, בשנים האחרונות, בו תוכלו להשקיף על העיר ב360 מעלות ולהנות ממגוון תצוגות מולטימדיה אינטראקטיביות, המספרות את סיפורה של ניו יורק במפות ובתמונות.

רובע הפיננסי של ניו יורק
הרובע הפיננסי של ניו יורק בו ממוקם המצפה וואן וורלד (צילום: David Jones, רישיון)

מה רואים ממצפה העולם האחד

כבר במעלית למצפה וואן וורלד תוכלו לצפות בתצוגה שמדגימה את היסטוריית הבנייה של ניו יורק. מהמעלית תצאו אל מיצג אור-קולי בקומת המצפה, הבנוי משלושה מפלסים, וממחיש את הקצב של העיר. כמו כן, תוכלו להשקיף על הקו הרקיע האייקוני של העיר ניו יורק ב-360 מעלות, מתוך מתחם סגור וממוזג, במגדל הגבוה ביותר במדינה. בנוסף לכך, תוכלו להנות ממגוון תצוגות טכנולוגיות ואינטראקטיביות שונות, בניהם הגריד האופקי שמציע תצוגה של מקומות מפורסמים בעיר, דרך 145 מסכים. המצפה מציע גם הדרכה דיגיטלית באמצעות אייפד שתוכלו להשכיר במקום ויאפשר לכם להכיר לעומק את קו הרקיע של העיר ניו יורק. במקום ישנן גם תצוגות שונות עם “שגרירי סיור” מקומיים שיסבירו על ההיסטוריה, התרבות, השכונות והמקומות המעניינים ביותר בעיר. כמו כן, במצפה לא תישארו רעבים, ותוכלו להנות ממסעדת גורמה עם תפריט עונתי ובר בסגנון מקומי, בקומה ה101, וכן מבית קפה איטלקי אותנטי, בקומה ה102.  מצפה וואן וורלד הינה חוויה יוצאת דופן לאלו המעוניינים להביט על העיר המפורסמת ממבט עליון ולראות את העיר הגדולה מזווית אחרת.

הנוף הפנורמי הנשקף ממעלה המצפה וואן וורלדהנוף הפנורמי הנשקף ממעלה המצפה וואן וורלד

כרטיסים למצפה וואן וורלד

למעוניינים ברכישת כרטיסים למצפה וואן וורלד, בניו יורק, המספק חוויה יוצאת דופן לאלו המעוניינים להביט על העיר המפורסמת ממבט עליון ולראות את העיר הגדולה מזווית אחרת. אנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש על מנת לחסוך בזמן, ברכישת כרטיס הכולל דילוג על התור, וכן לחסוך בכסף, ברכישת כרטיסים משולבים.

לאלו המעוניינים בכרטיסי כניסה מהירים:

 • כרטיס כניסה בסיסי, אנו ממליצים על כרטיס המציע כניסה למצפה וואן וורלד וכולל דילוג על תור הכרטיסים, בעלות של כ180 שקלים (53 דולר) לאדם. לרכישת הכרטיסים, וקבלת קוד 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) היכנסו לקישור הזהלהזמנה עם אפשרות ביטול בחינם היכנסו לקישור הזה
 • כרטיס כניסה מהירה, אנו ממליצים על כרטיס המציע כניסה למצפה וואן וורלד וכולל דילוג על כל התורים, בעלות של כ220 שקלים (65 דולר) לאדם. לרכישת הכרטיסים, וקבלת קוד 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) היכנסו לקישור הזהלהזמנה עם אפשרות ביטול בחינם היכנסו לקישור הזה (יש לבחור אפשרות כניסה חופשית). כרטיס זה מתאים לאלו המעוניינים לשלם מחיר מעט יותר גבוהה המקנה כניסה מהירה למצפה וואן וורלד.

לאלו המעוניינים בסיורים מודרכים:

 • סיור מודרך באנגלית, באורך של כשעתיים, במרכז הסחר העולמי, בו תוכלו להיזכר באירועי ה11/9 ולבקר במספר אתרים קשורים, בניהם מצפה וואן וורלד, בעלות של כ279 שקלים (82 דולר) לאדם. לרכישת הכרטיסים, עם אפשרות ביטול בחינם, היכנסו לקישור הזה. סיור זה מומלץ לאלו המעוניינים בסקירה אודות אירועי ה11/9 ובהליכה קלה. 
 • סיור מודרך באנגלית, באורך של כ5 שעות, במרכז הסחר העולמי, בו תוכלו להיזכר באירועי ה11/9 ולבקר במספר אתרים קשורים, בניהם מצפה וואן וורלד, בעלות של כ386 שקלים (113 דולר) לאדם. לרכישת הכרטיסים, עם אפשרות ביטול בחינם, היכנסו לקישור הזה. סיור זה מומלץ לאלו המעוניינים בסקירה מעמיקה בהיסטוריה של ניו יורק ובהליכה מרובה. 
 • טיול יום, באורך של כ7 שעות, במרכז העיר ניו יורק, בו תוכלו להכיר את העיר מקרוב בעזרת מדריך, באנגלית, וכן להנות מכניסה למצפה הוואן וורלד, בעלות של כ315 שקלים (92 דולר) לאדם. לרכישת הכרטיסים, עם אפשרות ביטול בחינם, היכנסו לקישור הזה. סיור זה מומלץ לאלו המעוניינים להכיר את העיר לעומק ולחקור ולחוות אותה בצורה מיטבית. 

לאלו המעוניינים בכרטיסי עיר הכוללים אטרקציות נוספות:

 • כרטיס עיר, המציע כניסה לכ2-12 אטרקציות (לבחירה) מתוך כ100 אטרקציות מובילות בעיר, בעלות התחלתית של כ262 שקלים (77 דולר) לאדם. לרכישת הכרטיסים, עם אפשרות ביטול בחינם, היכנסו לקישור הזה. כרטיס זה מומלץ לאלו המעוניינים לחוות שלל אטרקציות בעיר ולהנות מהמגוון שיש לעיר להציע.
 • כרטיס עיר, המציע כניסה לכ100 אטרקציות מובילות בעיר במשך כ1-10 ימים, בעלות התחלתית של כ545 שקלים (160 דולר) לאדם. לרכישת הכרטיסים, עם אפשרות ביטול בחינם, היכנסו לקישור הזה

 

הזמנת כרטיסים למצפה וואן וורלד - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על"

 • הביקור מומלץ לכל מי שרוצה לראות את העיר ניו יורק מזוית אחרת ולהתרשם מהאדריכלות המרשימה של העיר ומהיסטוריה והתרבות שלה באמצעות תצוגות מולטימדיה חדשניות וייחודיות, לילדים ומבוגרים כאחד.
 • המצפה סגור וממוזג כך שהוא מתאים לביקור בכל מזג אוויר, אבל אם יש לכם אפשרות לבחור ביום בהיר ולא גשום אתם תוכלו להנות מראות טובה יותר. בנוסף, בשעות הבוקר המאוחרות כאשר השמש גבוהה יחסית יש פחות השתקפויות מהחלונות והנוף מצטלם טוב יותר.
 • משך הביקור המומלץ הוא כ-45 דקות עד שעה, אך חשוב לקחת בחשבון שישנם תורים ארוכים בכניסה ולהיערך בהתאם מבחינת הזמנים או לרכוש כרטיס המאפשר דילוג על התור.
 • כדאי לשלב את הביקור במצפה עם ביקור באנדרטת הזכרון לאירועי התאומים בגאונד זירו ועם מוזיאון ה9/11. שני האתרים נמצאים במרחק הליכה קצר ממגדל החירות, והביקור בשלושתם יחד משלים את הסיפור ההיסטורי והפוליטי של ניו יורק ושל ארה”ב.
 • הדרך הנוחה ביותר להתנייד במנהטן בכלל ולהגיע למצפה וואן וורלד בפרט היא באמצעות הרכבת התחתית, בשילוב עם מעט הליכה ברגל.
 • הביקור במצפה וואן וורלד מתאים למבוגרים ולילדים, וישנן פעילויות מגוונות המתאימות במיוחד לילדים. אך חשוב לשים לב שהעלייה המהירה במעלית והתצפית הגבוהה עלולות לעורר חששות ופחד גבהים. מומלץ לשוחח עם הילדים מראש, להראות להם את המגדל גם מבחוץ ולהסביר להם מה הם הולכים לראות ולחוות.
 • בשביל להוזיל את הביקור מומלץ לרכוש כרטיס משולב המקנה כניסה למספר אתרים. למשל כרטיס המשלב כניסה למצפה וואן וורלד עם כניסה לאנדרטת הגראונד זירו ולמוזיאון ה9/11.
 • המקום סגור ומאובטח, אך יחד עם זאת חשוב לשמור על חפציכם האישיים קרוב אליכם.
 • באופן כללי כדאי להימנע משימוש ברכב פרטי בניו יורק בכלל ובמיוחד במנהטן, מאחר והעיר עמוסה ופקוקה מאוד.

שאלות ותשובות

הביקור במצפה מומלץ לכולם, ובמיוחד לחובבי אדריכלות ולמי שמתעניין בהיסטוריה ובתרבות של העיר ניו יורק.

הביקור במצפה אפשרי בכל מזג אוויר מכיוון שהוא סגור וממוזג, אך מומלץ להגיע בימים בהירים ולא גשומים כדי להינות מהנוף במיטבו.

מומלץ להקדיש לביקור במצפה כשעה, לא כולל עמידה בתורים עד הכניסה.

מידע שימושי

 • שעות הפתיחה: בינואר 2023 המצפה יהיה פתוח בין מ10:00 עד 20:00 בכל ימי השבוע. השעות משתנות במהלך השנה ומומלץ לברר באתר הרשמי לפני ההגעה.
 • עלות הכרטיסים: עלות כרטיס בסיסי מתחילה מ-44 דולר, כרטיס זה מאפשר כניסה לתצפית בלבד. מחירי הכרטיסים המשודרגים מתחילים מ-54 דולר והם כוללים דילוג על התור, הדרכה דיגיטלית והנחה בחנות המזכרות.
 • כתובת: 117 West St, New York, NY 10006, ארצות הברית
 • המגדל ממוקם במרחק שתי דקות הליכה מתחנת הרכבת התחתית WTC Cortlandt, שבה עובר קו מספר 1 (האדום). אפשר גם להגיע לתחנת Cortlandt St, באחד מהקווים W, R ו-N (הצהובים) וללכת כארבע דקות ברגל, או לתחנת World Trade Center בקו E וללכת כחמש דקות ברגל.
 • האתר הרשמי: https://www.oneworldobservatory.com/