1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. וולקנו, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Vulcano

וולקנו, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Vulcano

המדריך המקוצר לתייר

וולקנו (Vulcano) הוא אי געשי בארכיפלג האייאולי של איטליה המציע למבקרים הזדמנות לראות פלאים גיאולוגיים כמו מכתשים פעילים והר געש פעיל, ולהירגע במרחצאות בוץ טיפוליים, מה שהופך אותו ליעד חובה עבור חובבי הרפתקאות וחובבי טבע כאחד. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר במכתש פוסה די וולקנו (Fossa di Vulcano) לתצפית פנורמית מדהימה, להירגע במרחצאות הבוץ הטיפוליים הידועים בסגולות הריפוי שלהם או להינות במים הצלולים של הים הטירני בשחייה, צלילה או שנורקלינג.

המתכשים הפעילים של אי הגעשי וולקנומבט על המכתשים הפעילים של אי הגעשי וולקנו

טיולי יום לוולקנו

מאחר ווולקנו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל האי ממילאצו (Milazzo) וטרופאה (Tropea). טיולי היום לוולקנו פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בוולקנו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מדובר בסיורים באורך של יום שלם (8 שעות ומעלה) הכוללים שיט כמובן ובהם מבקרים באי וולקנו ובאיים נוספים כמו ליפארי (Lipari) או סטרומבולי (Stromboli). בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מכתש פעיל געשית, אחד מיני רבים בהם ניתן לבקר בטיולי יום באימכתש פעיל געשית, אחד מיני רבים בהם ניתן לבקר בטיולי יום באי

איך מגיעים לוולקנו

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לוולקנו באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לוולקנו כחלק מטיול יום מאורגן ממילאצו (Milazzo) וטרופאה (Tropea) (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בוולקנו, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

בכדי להגיע לאי וולקנו בתחבורה ציבורית, יש להגיע לעיר הנמל מילאצו (Milazzo) בעזרת רכבת או אוטובוס מקטניה (Catania) או פלרמו (Palermo). ממילאצו, ניתן לקחת מעבורת לאי. שירותי המעבורת הרגילים המופעלים על ידי חברות כמו Liberty Lines ו-Siremar. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בסיציליה יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב בסיציליה והשכרת באיטליה.

הנמל של האי וולקנו, שער הכניסה ומוקד הלינה הראשי של האיהנמל של האי וולקנו, שער הכניסה ומוקד הלינה הראשי של האי

לינה בוולקנו

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לוולקנו יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לוולקנו להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור האיים הליפאריים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור אזור הנמל (Vulcano Porto). כמה ממקומות הלינה המומלצים בוולקנו הם מלון שלושה כוכבים Hotel Orsa Maggiore, מלון ארבעה כוכבים Hotel Eros ודירת Villa Crimi. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.