ליפארי, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Lipari

המדריך המקוצר לתייר

ליפארי, הגדול מבין האיים האאוליים של איטליה, ידוע בחופי הצוקים המרשימים שלו, המים הכחולים, האוצרות הארכיאולוגיים במוזיאון הנושא את שמו, ורחוב קורסו ויטוריו עמנואלה התוסס, כל זאת כאשר ברקע מתנשא הר געש פעיל. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר במוזיאון הארכיאולוגי, לטייל אל נקודות התצפית המדהימות של מונטה רוזה, להירגע על החופים הלבנים, לבקר במרכז העיירה ההיסטורי ובקתדרלה היפה שבו, ולצאת לסיורים בסירה אל האיים הסמוכים.
נמל ליפארי

נמל ליפארי

טיולי יום לליפארי

מאחר וליפארי מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ליפארי ממילאצו או טרופאה. טיולי היום לליפארי פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בליפארי בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מדובר בסיורים של יום שלם (בין 12-9 שעות) שלרוב יגיעו גם לאיים נוספים בדרך כלל סטרומבולי, וולקנו או פנראה שהם האיים הקטנים יותר מבין האיים הליפאריים, ויכללו צפייה בהר הגעש הפעיל. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים לליפארי

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לליפארי באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לליפארי כחלק מטיול יום מאורגן ממילאצו או טרופאה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בליפארי, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

מקטניה או פלרמו אפשר לקחת אוטובוס לעיירת הנמל מילאצו. ממילאצו, יש אפשרות של מטוסי ים (Aliscafo) ומעבורות המופעלים על ידי חברות כמו Siremar ו-Liberty Lines שייקחו אתכם לנמל מרינה קורטה של ​​ליפארי. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בסיציליה יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב בסיציליה והשכרת רכב באיטליה.

העיר העתיקה של ליפאיר

רחובות ליפארי העתיקים והמיוחדים

לינה בליפארי

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לליפארי יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לליפארי להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור האיים הליפאריים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב קורסו ויטוריו עמנואלה. כמה ממקומות הלינה המומלצים בליפארי הם Hotel Oriente, Lo Nardo Accommodation ו-La Zagara Hotel. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.