השכרת רכב בנאפולי (2024) – הנחה בלעדית ומידע מקיף

עדכון יולי, 2024

אנו נמצאים בעיצומה של חופשת הקיץ, ורמת הביקוש לרכבים בנאפולי היא גבוהה במיוחד, ובמהלך החודש ישנם ימים בהם אין רכבים זמינים העונים על דרישות פחות נפוצות (כמו מספר רב של נוסעים) ואף אין רכבים זמינים בקטגוריות הרווחות יותר - כמו רכבים משפחתיים. לכן, למי שמתכנן טיול עם רכב שכור בחודש יולי או בחודש הבא, מומלץ מאוד לבצע את ההזמנה כמה שיותר מוקדם. לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה בנאפולי.

המדריך המקוצר לשוכרים רכב בנאפולי

רבים מהתיירים שמגיעים לחופשה של מספר ימים בנאפולי בוחרים לשכור רכב כחלק מהחופשה שלהם באיטליה. למי שמתכנן טיול עירוני רכב שכור פחות מתאים ולרוב יהווה נטל, אבל למי שרוצה להנות גם מהמרחבים, הנופים והמקומות הפחות נגישים באזור נאפולי, או אפילו להרחיק ולהגיע לרומא רכב שכור הוא הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת. אפשר למצוא תחנות השכרת רכב בנאפולי אשר מרוכזות בשדה התעופה “Aeroporto Internazionale di Napoli” ובאיזור “Napoli Centrale”. למי שמתכנן לשכור רכב כדאי לקחת בחשבון שלא מומלץ להיכנס לעיר עם רכב מאחר וישנה צפיפות רבה מה שמקשה על התניידות עם רכב, במיוחד במרכז נאפולי. בנוסף יש בעיות חניה ובחודשי הקיץ ובתקופות העומס קשה למצוא חניה וככל שמתקרבים למרכז העיר החניה הופכת יקרה יותר. על כן ההמלצה שלנו היא להגיע לחניות הנמצאות בחלקים הפריפריאלים יותר של העיר ומשם להמשיך את הביקור בתחבורה ציבורית.
שימו לב כי הביקוש לרכבים בנאפולי גבוה, לכן אנו ממליצים לבצע את ההזמנה מראש, אפילו מספר שבועות או חודשים מראש (תלוי בעונה בה אתם מגיעים לנאפולי). במידה ואתם חוששים מההתחייבות תוכלו לבצע הזמנה עם אפשרות ביטול בחינם בקישור הזה. אנו ממליצים על הזמנה זמן רב מראש במיוחד כאשר מדובר על חופשה בקיץ או אם אתם מחפשים רכב מרווח שמתאים למשפחה, ג’יפ, ואן ורכבים אוטומטיים – שכן הביקוש עבורם גבוה וההיצע נמוך. במידה ומספיק לכם רכב ידני וקטן אפשר לעשות הזמנה במועד קרוב יותר לחופשה, אולם גם במקרה זה נמליץ להזמין מראש ולא לעשות את ההזמנה בתחנת ההשכרה בנאפולי. הזמנה מראש תאפשר לכם גם לערוך השוואה בין הרכבים השונים וגם תוכלו להזמין רכבים בהנחה – למשל בקישור הזה עם 10 % הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

האם צריך לשכור רכב בנאפולי?

מרבית התיירים שמגיעים לנאפולי מגיעים לימים מועטים בלבד. כל עוד אתם מטיילים בעיר נאפולי עצמה, אין צורך בהשכרת רכב, אפילו להפך – הרכב יגביל ויעיק. ישנה בעיית חניה לא פעם במיוחד באזור מרכז העיר העתיק והצפוף, מכיוון באזור זה ישנם חלקים תיירותים אליהם לא מורשים להיכנס רכבים פרטיים (חלק מהיופי של נאפולי הוא סמטאות שרכב פרטי היום לא עובר בהם בכלל). עניין זה הופך את ההתניידות עם רכב שכור בנאפולי לבעייתית ולא כדאית. בנוסף הנהיגה בתוך נאפולי עצמה אינה מומלצת, גם בגלל שהתנועה עמוסה ועלולה להיות לא מסודרת ומסוכנת (אומנם זה נכון בכל איטליה, אבל האזור של דרום איטליה בכלל ונאפולי בפרט הוא אזור מועד לפורענות בנושא) וגם בגלל שהעיר מציעה מערכת תחבורה ציבורית עשירה שיכולה להיות נוחה יותר לתיירים: מטרו יעיל (שיכול להיות קצת מעצבן ודחוס), מערכת אוטובוסים לא רעה ומוניות יש בכל מקום שתרצו.

הרובע הספרדי בעיר העתיקה של נאפולי, צבעוני, יפה וסוער – אבל במרבית רחובותיו הכניסה לרכבים פרטיים אסורה לכן הולכים בו ברגל

התחבורה הציבורית בנאפולי – קשוחה, צפופה ומיוחדת כמו העיר נאפולי כולה, אך עדיפה בהחלט בהתניידות בתוך העיר (צילום מקורי).

יחד עם זאת, מרבית התיירים שמגיעים לנאפולי בוחרים לצאת מהעיר לפחות ליום אחד מהעיר ורובם להרבה יותר מזה. ביקור בהר וזוב, פומפאי, סורנטו הם כמעט בגדר חובה למי שמבקר בנאפולי ויכול לבקר בהם או נסיעה בכבישי חצי האי סלרנו אל אמאלפי היא מבין היפות בעולם. במקרים אלו מומלץ מאוד לשכור רכב מהסיבה הפשוטה שליעדים אילו ההגעה עם תחבורה ציבורית אינה נוחה ואידיאלית ורכב שכור הוא הפתרון הטוב והנוח ביותר לעשות זאת.

הדרכים הקסומות של אמאלפי – הנסיעה פה חוויה בפני עצמה  (צילום מקורי)

חברות מומלצות להשכרת רכב בנאפולי

Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב בנאפולי עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Rentalcars
🚗 נמל התעופה הבינלאומי של נאפולי
🚗 נאפלי-אזור הנמל
🚗 ויה נואבה דל קמפו

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת AutoEurope
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 תחנת הרכבת גריבלדי
🚗 מסוף המעבורת של נאפולי

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונותנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Ofran
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 מרכז העיר נאפולי

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים ב בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Economybookings
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 תחנה מרכזית נאפולי
🚗 מרכז העיר נאפולי

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה ב. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Discover Cars
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 תחנת הרכבת נאפולי
🚗 מרכז העיר נאפולי

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים
טיפים להשגת המחיר הטוב ביותר לרכב בנאפולי

  • ההמלצה הטובה ביותר היא להזמין רכב מראש ולא לחכות לדקה ה-90. אם תחכו עם השכרת הרכב עד שתגיעו לנאפולי לא רק שיתכן שלא ישארו רכבים, אלא גם המחירים לא יהיו נמוכים יותר. אפשר להזמין בקישור הזה רכבים עם אפשרות ביטול, ככה שתוכלו להיות בראש שקט אבל גם להשאיר מקום לשינויים במידה ותוכנית הטיול שלכם באיטליה תשתנה או אם תמצאו הצעה טובה יותר לרכב.
  • חפשו הנחות להשכרת רכבים, למשל הנחה בלעדית לגולשי הכל על בקישור הזה של 10%, הנחה שהופכת למשמעותית מאוד כאשר שוכרים את הרכב למספר ימים ועלות ההשכרה גבוהה.
  • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחילופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית “מיני” יכול להספיק לכם). אם אתם מתכננים מסלול שלא כולל טיפוס להרים כמו הר געש וזוב אלא כולל נסיעה בכבישי מתונים יותר בחצי האי סורנטו אין צורך ברכב גדול וחזק מידי. אם אתם יותר מזוג וכו’ אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
  • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה (לרוב בין 150 ל-300 קילומטרים ליום), אם אתם לא מתכננים לעבור את כמות הקילומטרים הזו, כמו רוב התיירים שמטיילים בנאפולי מעולה, רכב לואו קוסט יחסוך לכם משמעותית מעלות הרכב- אפשר לבחור מבין מגוון אפשרויות לואו קוסט בקישור הזה. אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כלל איטליה או מעבר למדינות שכנות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית.
  • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! ישנן מכמונות מהירות, במיוחד בכבישים המחברים בין יעדים מתויירים במיוחד וערים מרכזיות. לא נעים ויכל לבאס מאוד כאשר מקבלים את הדוח הביתה אחרי שחוזרים מהחופשה בנאפולי.

לקיחת רכב בנאפולי והחזרתו במקומות אחרים

לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה לרוב בתוספת תשלום – כאשר הסכום תלוי בהתאם למקרה הספציפי. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) לרוב לא תהיה תוספת תשלום או תוספת נמוכה מאוד. לקיחה והחזרה באותה מדינה, למשל לקיחת רכב בנאפולי והחזרתו ברומא תלווה בתוספת יקרה יותר (גם במקרה זה חלק מהחברות לא דורשות תשלום נוסף בעבור חלק מהמקרים), כאשר התוספת הגדולה ביותר תהיה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות, למשל החזרת הרכב בצרפת. לעיתים עדיף להחזיר את הרכב באיטליה לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול מכמה בחינות – מבחינת התוספת לעלות ההשכרה, מבחינת הגבלות הקילומטרים שישנה לעיתים וגם מאחר וחלק מהחברות גובות תשלום נוסף על עצם מעבר הגבול גם אם מחזירים את הרכב באותה התחנה.

החזרת הרכב בצרפת תהיה כרוכה בעמלה ברוב הפעמים

תחנות איסוף רכבים בנאפולי

ישנם כמה אזורים בהם מרוכזות תחנות השכרת הרכב בנאפולי. אזורי השכרת הרכב המרכזיים אשר אליהם מגיעים מרבית התיירים הם בשדה התעופה “Aeroporto Internazionale di Napoli” ובאיזור “Napoli Centrale”. בין חברות השכרת הרכב אשר מציעות רכבים באזורים אלו ניתן למנות את Europcar ו-Avis. מומלץ לבחור את תחנת השכרת הרכב בהתאם לשעות הפעילות שלה (לתחנות ההשכרה השונות יש לפעמים שעות פעילות שונות) ובהתאם למגוון הרכבים שמציעות. שימו לב כי מרבית תחנות השכרת הרכב בנאפולי אינן פתוחות ביום ראשון, ולכן כדאי לתכנן את זמן לקיחת והחזרת הרכב בהתאם.

התניידות וחניה בנאפולי

אנו לא ממליצים להתנייד בנאפולי עם רכב שכור. מעבר לכך שהדבר מסורבל ומרכז העיר פקוק קחו בחשבון עלויות גבוהות של חנייה (וכמובן אפשרות לקנסות בשל כניסה לאזורים שאסורים לרכבים פרטיים או חנייה במקומות בה לרכבים פרטיים או ללא אישור מתאים אסור לחנות). במידה ואתם בכל זאת מגיעים לנאפולי עם רכב אנו מציעים לבחור מלון המציע גם חניה באזורים פריפריאלים של העיר ומשם להתנייד עם תחבורה ציבורית, אך קחו בחשבון שמלונות אלו לא פעם יקרים יותר ולעיתים גם דורשים תשלום נוסף בעבור החנייה. מבחינת החנייה בעיר עצמה אנו ממליצים על חנייה בחניונים מוסדרים – גם מבחינת שמירה וביטחון על הרכב וגם על מנת להימנע מאפשרויות לקבל כנסות בשל חניה במקומות אסורים. ישנן לא מעט חניות וחניוני רכבים בנאפולי, מרביתן נמצאות במרכז העיר וסביב העיר העתיקה, כך שהמגיעים עם רכב יכולים להחנות את הרכב בחניות אלו ומהן ללכת ברגל אל המרכז התיירותי של העיר. פתרון פשוט ונוח לנושא החניה בנאפולי – חניון תת קרקעי גדול וחדיש ליד תחנת הרכבת הגדולה בכיכר גריבאלדי, תחנת רכבת של Line 1 צמודה לחניה ומאפשרת להגיע בנוחות לכל מקום בעיר או לחזור בסוף היום לאסוף את האוטו. בניגוד ל”גראג’ים” הקטנים – קל להכנס אליו, ויש מקומות מתאימים לרכבים גדולים.

השכרת רכב בשדה התעופה של נאפולי

אפשרות פופולארית היא לשכור רכב כבר בשדה התעופה הבינלאומי נאפולי (NAP) וכך להתחיל מיד את הטיול עם הרכב השכור. מבחינת לקיחת הרכב השכור – הדבר תלוי בשעות הפעילות של תחנות ההשכרה. במידה והטיסה שלכם עתידה לנחות בשעות אחר הצהריים המאוחרות או שעות הערב מומלץ לוודא שחברת ההשכרה תמתין לכם גם במקרה של עיכוב בטיסה. חברות גדולות לרוב יותר מקפידות על כך, אך חברות לואו קוסט עשויות לדרוש מכם להגיע לאסוף את הרכב ביום למחרת (ואז תיאלצו למצוא מקום לינה ליד שדה התעופה ברגע האחרון). מבחינת החזרת הרכב השכור בשדה התעופה מרבית החברות מאפשרות להחזיר את הרכב בכל שעה – מומלץ לצלם אותו בשעת ההחזרה אם אתם מחזירים בלילה, גם אם עשיתם ביטוח הכולל ביטול השתתפות עצמית.
לקיחה של רכב בשדה התעופה תאפשר לכם יותר אופציות של חברות השכרה מאשר לקיחת רכב במרכז העיר, אולם לעיתים השכרת הרכב בעיר עצמה תהיה זולה יותר. לכן מומלץ לערוך השוואת מחירים לפני הזמנת הרכב, תוכלו לעשות זאת כאן. בנוסף, אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה, מומלץ לבחון האם הלקיחה של הרכב היא בשדה עצמו או במגרש מרוחק, זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיכוב, אבל קחו בחשבון שרכב מתוך השדה עצמו יהיה יקר יותר.
שדה התעופה

רבים בוחרים לשכור רכב כבר בשדה התעופה

שאלות נפוצות על השכרת רכב בנאפולי

אין צורך ברכב בנאפולי, התנועה עמוסה ועלולה להיות לא מסודרת.

הנהיגה במכונית בתוך נאפולי עצמה אינה מומלצת, גם בגלל שהתנועה עמוסה ועלולה להיות לא מסודרת ומסוכנת (כמו בכל איטליה) וגם בגלל שיש מערכת תחבורה ציבורית עשירה שיכולה להיות נוחה יותר לתיירים.גם התחבורה הציבורית לפעמים יכולה להיות עמוסה מאוד אז אל תהססו להשתמש במוניות.

אין בעיות חניה בנאפולי,ישנן כ-7 איזורים בהם יש חניות מסודרות.
אך בתקופות העומס יהיה קשה למצא חניה פנויה.

  1. כאשר מתכננים את הטיולים בנאפולי ודרום איטליה, אל תחששו לשכור רכב אם אתם מתכננים להישאר על החוף. נסיעה לסורנטו ואפילו להדרים עד סיציליה לא תהווה לרוב בעיה מיוחדת. אבל אם אתם מחפשים לבקר בהרים המרכזיים של איטליה, במהלך החורף, זה עשוי להציב כמה אתגרים.
  2. יש לשים לב לסגירת כבישים בגלל גשמים או שלגים כאשר עולים להרים. מומלץ להתעדכן במקום הלינה שלכם על מצב הכבישים.
  3. בהשכרת הרכב, מומלץ להצטייד בצמיגי חורף ושרשראות שלג - אלא אם מתכננים להישאר רק באזור החוף ממש.

מפת תחנות השכרת רכב בנאפולי