מלונות סביב התעלה הגדולה - מידע כללי

התעלה הגדולה (Canal Grande) או כפי שהמקומיים קוראים לה – קנלאצו (Canalazzo) היא התעלה המרכזית בונציה, העוברת במרכז ההיסטורי של העיר. התעלה מתפתלת בצורה של S הפוכה וחוצה את כל חלקי העיר (מלבד קסטלוג׳ודקהאי סן מיקלה ואי סן ג׳ורג׳ו מג׳ורה). אורכה של התעלה כ-3.8 ק״מ, ועומקה הממוצע הוא חמישה מטרים. התעלה מהווה עורק תנועה ראשי בעיר, מלבד הגנדולות המפורסמות עוברות בה גם סירות אוטובוס (ואפורוטו) וסירות פרטיות.

על גדות התעלה אתרים מרכזיים רבים, ביניהם פונדאקו דיי טורקי (Fondaco dei Turchi)קא’ פזארו (Ca’ Pesaro)קא׳ רצוניקו (Ca’ Rezzonico)גלריית האקדמיה (Gallerie dell’Accademia)אוסף פגי גוגנהיים (Peggy Guggenheim Collection) ובזיליקת סנטה מריה דה לה סלוטה (Santa Maria della Salute). את התעלה חוצים שישה גשרים מרכזיים – גשר החירות, גשר מסילת הברזל, גשר ריאלטוגשר האקדמיהגשר החוקה ופונטה דלי סקאלצי.

סביב התעלה הגדולה פועלים בתי מלון רבים בעלי פופולריות גבוהה. תוכלו למצוא בקרבה לתעלה מלונות בכל דרגות הכוכבים, החל מאכסניות פשוטות ועד מלונות חמישה כוכבים, הכל תלוי ברובע בו תבחרו ללון. תוכלו לבחור בין לינה מרכזית על גדות התעלה ברובע סן מרקו המרכזי לבין לינה שקטה ורגועה על גדות התעלה ברובע קאנארג’ו. גם על גדות התעלה, כמו מלונות ברוב האיזורים בונציה, יש ריכוז גבוה של דירות אירוח ומלונות בדירוג של שלושה כוכבים.בין המלונות המומלצים סביב התעלה הגדולה ניתן למנות את מלון ל’אורולוג’יו (Hotel L’Orologio),מלון בסט ווסטרן אולימפיה ונציה (Best Western Hotel Olimpia Venezia)מקום האירוח קורטה בארוצי ונציה סוויטס (Corte Barozzi Venice Suites) ומקום האירוח קה דלה שימיה (Ca’ della Scimmia).

מלונות סביב התעלה הגדולה - המלצות כלליות

  • אמנם לינה על גדות התעלה תהיה לרוב יקרה יותר מלינה בחלקים הפנימיים של העיר, אך בחירת הרובע בו תלונו בהחלט משפיעה על המחיר. מלונות על גדות התעלה בסן מרקוסן פולו ודורסדורו יהיו יקרים בהרבה ממלונות על גדות התעלה בקאנארג’ו וסנטה קרוצ’ה. לכן, למי שמעוניין לחסוך בעלויות הלינה מומלץ לחפש מלונות באיזורים אלו (למידע נוסף על מלונות בקאנארג׳ומלונות בסנטה קרוצ׳ה ומלונות לחופשה זולה בונציה).
  • בחלקים רבים של מלונות על התעלה ממש תוכלו לזכות בלינה בבתי ארמנות שהפכו לבתי מלון – זו באמת חוויה אך יש לקחת בחשבון שיש על כך תוספת מחיר. מתאים מאוד בעיקר ללינה בחופשה רומנטית בונציה.
  • שימו לב כי התעלה הגדולה עמוסה ברוב שעות היום, ולכן המשמעות של לינה על גדות התעלה היא לינה באיזור רועש יחסית. למי שמעוניין חופשה שקטה ורגועה עדיף לשקול לינה בחלקים פנימיים יותר של העיר.
  • הלינה על התעלה הגדולה אידיאלית עבור מי שמעוניין בלינה במרכז העיניינים ומוכן גם לשלם עבור כך. רוב המלונות על התעלה, גם אלו בדירוג כוכבים נמוך, יקרים בהכרח ממלונות המעניקים תמורה זהה אך ממוקמים באזורים פנימיים יותר.
  • מלונות סביב התעלה פחות מומלצים ללינה עבור מי שמטיילים עם ילדים, אמנם סביר כי תמצאו מלון בעל קרבה לתחנות העגינה של סירת האוטובוס, אך סביר גם כי הוא יהיה רועש ויקר – שילוב פחות מומלץ כשנוסעים עם ילדים (למידע נוסף על ונציה עם ילדים ומלונות למשפחות בונציה).
  • למגיעים עם רכב לונציה ו/או המעוניינים ללון בסמוך לתחנות הגעת התחבורה הציבורית אל העיר ומעוניינים ללון בקרבה לתעלה מומלץ לשקול לינה באיזור התעלה בסנטה קרוצ׳ה, כך תוכלו להישאר בקרבה למגרשי החניה של העיר ועדיין ליהנות מהנגישות של התעלה (למידע נוסף על מלונות עם חניה בונציההשכרת רכב בונציה והשכרת רכב באיטליה).
  • מלבד החורף מומלץ מאוד להזמין חדרים למלונות באזור התעלה חדרים זמן רב מראש.

 
סנן על ידי
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)
face

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל