תחנת הרכבת ונציה סנטה לוצ׳יה (Venezia Santa Lucia)

כל המידע על רכבות לונציה

מידע כללי

ונציה סנטה לוצ׳יה (Venezia Santa Lucia) הינה תחנת הרכבת המרכזית של ונציה, הנמצאת ממש בכניסה לעיר, ברובע קאנארג’ו. רכבת היא אחת הדרכים הנוחות להגיע בתחבורה לונציה, קווים רבים מגיעים הנה מרחבי איטליה ואירופה, מה שמאפשר הגעה נוחה בלי דאגות, למעשה ונציה היא אחד היעדים המבוקשים לרכבות באיטליה.

תחנת הרכבת הוקמה באמצע המאה ה-19, אך המבנה הנוכחי שלה נפתח רק באמצע המאה ה-20. בתחנה 23 רציפים, 15 מתוכם מקורים, והשמונה הנוספים נמצאים מחוץ למבנה. בכל יום עוברות בתחנה כ-450 רכבות מרחבי אירופה, המובילות מ/אל ונציה כ-80 אלף נוסעים.
לתחנה מגיעים שני קווים מהירים, האחד מכיוון דרום – בולוניה, פאדובה, פרארה, פירנצהרומא ונאפולי. והשני מכיוון מערב – פאדובה, ורונה, ברשה, מילאנו וטורינו.

תחנת הרכבת ונציה סנטה לוצ׳יה
(צילום: Marc Ryckaertרישיון)

רכישת כרטיסים לתחבורה ציבורית ACTV בונציה ואוטובסים מנמלי התעופה לעיר
המלצות "הכל על" לרכבות לונציה

 • שימו לב כי חלק מהקווים מגיעים רק עד לתחנה בעיר הסמוכה ביבשה, מסטרה (Venezia-Mestre). אך משם תוכלו להמשיך עם עוד מספר קווים החוצים את הלגונה ונכנסים לתוך ונציה. לעושים זאת מומלץ מאוד לוודא שהם מוסכרנים עם זמני מעבר הרכבת (למשל באתר זה www.trainline.eu).
 • כדאי לקחת בחשבון שבין אותם יעדים ישנן לא פעם רכבות שונות הנבדלות ביניהן באורך המסלול, מספר התחנות ומהירות הרכבת. מובן שרכבות מהירות יעלו יותר (ההפרשים הם בעשרות אחוזים ולעיתים ממש פי 2 או פי 3 במחיר), מצד שני ההבדל בין הזמנים יכול להיות משמעותי.
 • אחת השאלות המרכזיות היא מתי להשכיר רכב בונציה, מתי לקחת טיסה לעיר, ומתי לקחת רכבת. לכל תייר מתאימה אופציה אחרת. בגדול כלל אצבע לטיולים בין ערים שהדגש בהן הוא על העיר עצמה אנו ממליצים על הרכבת – כך לא מסתבכים עם רכב פרטי (בעיה בכל הערים הגדולות של איטליה ובמיוחד בונציה – למידע נוסף על השכרת רכב באיטליה וכבישים וחניה בונציה). בנוסף שיטה זו גם נוחה יותר כי מגיעים למרכזי הערים ולא לפרברים שלהן כמו במקרה של טיסות פנימיות הנוחתות מחוץ למרכזי הערים – 99% משדות התעופה באיטליה, אינם נמצאים במרכז העיר (כולל גם שדה התעופה של ונציה).
 • כדי להגיע לאתרים המרכזיים של העיר מתחנת סנטה לוצ׳יה – עלו על ואפורטו בתחנת Ferrovia, קו מספר  2  ותגיעו תוך דקות ספורות אל גשר ריאלטו (Ponte di Rialto) וכיכר סן מרקו (Piazza San Marco).
 • במידה ואתם קונים כרטיסים בתחנה – שימו לב שאתם עומדים בתור הנכון. מעל כל קופה יש סימון המצביע על ייעודה. ES – רכבות יורוסטאר. IC – רכבות בין עירוניות. EC – רכבות בין אירופאיות (כולל מעבר גבול בין מדינות).
 • יש אפשרות להזמנת מקומות ברכבות הבין עירוניות והבין אירופאיות, תמורת תשלום נוסף כמובן. מומלץ לעשות זאת בעיקר בתקופת ההיי סיזן.
 • טרם העלייה לרכבת יש להחתים את הכרטיסים במכונות הצהובות (ממוקמות ברציפים) כדי להכניס אותם לתוקף. אם שכחתם או לא הספקתם – חפשו את הכרטיסן על הרכבת ובקשו ממנו שיחתים לכם את הכרטיס, אחרת אתם עלולים לשלם קנס.
 • ללו״ח זמנים ומידע על הרכבות השונות מומלץ לבקר באתר הרשמי.
 • להמלצות כלליות על ונציה.

תגובות והמלצות אילו עלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – ונציה למטיילים – Venice for travelers:

 • תזמיני באתר טרניטליה מבעוד מועד, אחרת את עלולה למצוא את עצמך בלי כרטיס, או נוסעת ברכבת איטית ומייבשת
  • הרכבות הבינעירוניות בשתי החברות הן רכבות מהירות המגיעות ל-300 קמ”ש
  • יש גם פרווריות, יאוש. זה משהו אחר לגמרי..אבל אם לא מזמינים מראש יכול ליווצר מצב שאין מקום, תלוי בעונה
 • היי חברים.למישהו יצא לנסוע ברכבת מרומא לונציה ויכול לתת כמה טיפים? כמה זמן מראש להגיע לתחנה? האם מוסרים את המזוודה? וכו.. תודה
  • להזמין כרטיסים מראש
   לא מוסרים מזוודות
   להגיע לפחות 15 שעה קודם, כי השילוט באיטלקית, והתחנה גדולה מאוד.
  • 1. כמה טיפים נוספים שלנו (לא רק לוונציה-רומא, אלא בכלל לרכבות בין עירוניות באיטליה): מזוודות אתכם, לא מוסרים אותם – אין צ’ק אין כמו בטיסה.
   2. מאוד משמעותי איזה רכבת אתם לוקחים – לדעתנו לרוב התיירים עדיף לשלם קצת יותר ולקבל רכבת מהירה (אלא אם אתם באים להרבה זמן ואתם רוצים לחסוך).
   3. להזמין מראש, לא תמיד זה הכרחי לפעמים כן. במיוחד שזה כולל הזמנה של מקומות מראש ואתם רוצים לשבת ביחד.
   4. אם הזמנתם רכבת ללא מקומות מסומנים – בואו מוקדם כדי לתפוס מקום.
   5. במידה ואתם קונים כרטיסים בתחנה – שימו לב שאתם עומדים בתור הנכון. מעל כל קופה יש סימון המצביע על ייעודה (משהו שממש לא מוכר ברכבת ישראל). ES – רכבות יורוסטאר. IC – רכבות בין עירוניות. EC – רכבות בין אירופאיות (כולל מעבר גבול בין מדינות).
   6. ממליצים מאוד לקרוא עמוד זה בו האתר השותף שלנו מהכל על מרכז את המידע בנושא (כולל טיפים שעלו בקבוצה): https://www.hakolal.co.il/רכבות-לונציה.html
 • היי מגיעה בינואר למילאנו עם חברה הייתי מעוניינת לדעת מה הדרך הקלה והנוחה להגיע לונציה להמשך טיול?
  • רכבת ועדיף לרכוש מראש באתר של חברת trenitalia.
 • הנסיעה מונציה לורונה ברכבת המהירה עולה 27.9 יורו ומגיעים תוך שעה ועשר דקות. ניתן לנסוע ברכבת איטית יותר, בעלות של 9.9 יורו, שעתיים ורבע נסיעה.

מפה