ספורט באגם גארדה

מידע כללי

אגם גארדה וסביבתו הוא יעד מצויין לחובבי ספורט. המקום מציע מגוון נרחב של סוגי ספורט בהם ניתן לעסוק בזמן החופשה. בכללי ניתן להגיד כי החלק הצפוני של האגם לרוב מכיל יותר אפשרויות ספורט, ואם אתם חובבי ספורט אנחנו מציעים לכם ללון בחלק זה של האגם עם גיחות לאתרים החשובים שבחלק הדרומי (באמצעות מעבורת לדוגמא).

משטר הרוחות שבאגם מציע אפשרויות נהדרות ליהנות בכל הקשור לספורט הקשור ברוח, עם מגוון אפשרויות לכל טווחי הרמות: החל ממתחילים שרק לומדים עכשיו ועד למקצוענים. אזורים שונים באגם מציעים אפשרויות שונות, וכמו כן בזמנים שונים ביום נושבות רוחות מכיוונים ואל כיוונים שונים.
סוגי ספורט באזור אגם גארדה

 • שיט – אגם גארדה ידוע כאחד מאתרי מירוצי השיט הטובים בעולם, בשל משטר הרוחות ששורר בו. הרוחות משתנות מאתר לאתר באגם, ויש גם הבדלים בין הבוקר לבין אחר הצהריים, מה שגורם לכך שאפשר למצוא תנאים מתאימים לכל סוגי השטים: מתחילים שעוד לומדים את השיט, מתקדמים ומקצוענים. יש בית ספר לשיט במלצ׳סינה– (מידע נוסף על בית הספר באתר החיצוני הזה באנגלית).
 • גלישת רוח (ווינדסארפ) – בדומה לתנאי השיט, אלו אותן רוחות באגם שמתאימות גם לווינסארפינג, ואתלטים מכל העולם מגיעים לאגם גארדה להתאמן בעונה. רוח הפלר (Peler) נושבת מצפון לדרום בזריחה ובבוקר, ואתר מתאים לגלישה איתה הוא מלצ׳סינה, וטורבולהבבוקר מתאימה יותר למתחילים. רוח האורה (Ora) נושבת מדרום לצפון אחר הצהריים, ובזמן זה מלצ׳סינה מתאימה למתחילים, וככל שמתקדמים צפונה הרוח מתחזקת ומתאימה למתקדמים יותר. כמו כן ריבה דל גארדה וטורבולה פופולריות לספורט זה.

גולשי רוח באגם גארדה (תמונת מקור)

 • קייטסארפינג – האתרים המתאימים ביותר לקייטסארפינג הם מלצ׳סינהברנזונה סול גארדה וקמפיונה דל גארדה.
 • גלישת סאפ וקאיאק
 • אופניים – פרט לספורט המים, אגם גארדה הוא אתר מצויין לרכיבה על אופניים, ההרים, שבילים הפרדים, היערות והעיירות מציעות אפשרויות נהדרות לרכיבה.
 • טרקים וטיולי יום – באיזור אגם גארדה ניתן לצאת לטרקים- טיולי הליכה של יום או יותר. ניתן לצאת לטרקים מטוסקולנו מדרנו, מהר מונטה באלדוגרניאנוטרמוסינה וטורבולה.
 • קניונינג – הקניונינג הוא כמו סנפלינג, אבל בתוך נחל. ניתן לעשות זאת בעיירות מסוימות בטרמוסינה.
 • מסלולי הליכה והליכה נורדית – הליכה נורדית פותחה כאמצעי לאנשי סקי לתרגל ולשמור על הכושר הגופני שלהם גם מחוץ לעונת הסקי. זוהי הליכה מהירה עם שתי מקלות, אחד בכל יד, אשר במקום לתמוך בגוף הם משמשים לדחיפת הגוף קדימה.
 • ויה פראטה – ויה פראטה הם מסלולים בהרים האלפינים בהם ניתן לטפס על ההרים ולעבור בנתיבים בעזרת סולמות מדרגות ומעקות ברזל המקובעים אל הסלע, ומאפשרים מעבר במסלולים שאחרת אינם עבירים. לנתיבים אלו שורשים היסטוריים עתיקים כאשר שימשו את תושבי העיירות האלפיניות, פותחו לחקר ההרים האלפים למטרות תיירות במהלך אמצע המאה ה-19 ושימשו למטרות צבאיות במהלך מלחמת העולם הראשונה. באגם גארדה ניתן למצוא שבילים כאלה במגוון רמות, החל מכאלה שמתאימים למשפחות עם ילדים ועד כאלה למקצוענים בלבד. ניתן לצאת למסלול ויה פראטה מריבה דל גארדה וממונטה באלדו.

סרטון המציג מסלול ויה פראטה באזור אגם גארדה

 • טיפוס הרים – באיזור אגם גארדה יותר מ-2,000 נתיבים לטיפוס הרים, כ-500 מהם מפוקחים על ידי פרובינציית טרנטו והמועצה האדמיניסטרטיבית של אגם אלטו גארדה.
 • רחיפה (פאראגליידינג) – זוהי המראה אל האוויר מהאדמה באמצעות מצנח רחיפה (ללא מנוע) ודאייה על זרמי אוויר חמים. רחיפה ניתן לבצע מהר באלדו ואורכה כחצי שעה, במהלכה תוכלו לראות נופים יפים עד כדי צמרמורת של האגם, ההרים וכל האזור ממבט הציפור- תרתי משמע.

עיירות המתאימות לספורט באגם גארדה

 • טוסקולנו (Toscolano) ומדרנו (Maderno‏) – האזור וההרים סביב מציעים טיולי יום, טרקים ואופני הרים. כמו כן הוא מקום טוב לאוהבי הגולף (מגרש הגולף העתיק ביותר באגם גארדה- בוליאקו Bogliaco Golf Club נמצא באיזור). העיירה אהודה בקרב חובבי שיט ואתלטים. למידע נוסף עלמלונות בטוסקולנו מדרנו ועל העייירות טוסקולנו מדרנו.
 • בוליאקו (Bogliaco‏) – לאוהבי השיט- בחודש ספטמבר מתקיים בעיירה אירוע הצ׳מטומיליה (Centomiglia)- זוהי תחרות שיט בת 100 מיילים, למידע נוסף על מלונות בבוליאקו ועל עיירת בוליאקו.
 • גרניאנו (Gargnano) – האזור מציע מגוון רחב של פעילויות ספורט- שיט, גלישת רוח, צלילה, אופני הרים, טיולי יום ורכיבה על סוסים. למידע נוסף על מלונות בגרניאנו ועל עיירת גרניאנו.
 • קמפיונה דל גארדה (Campione del Garda) – המיקום הייחודי של הכפר בתוך אזור בו יש רוחות תמידיות מעל האגם בכל עונות השנה מאפשר ספורט הקשור בים וברוח- גלישת רוח, קייטסארפינג, שיט ועוד (זאת בלי לשכוח על אוניברסיטת השייט שבכפר). למידע נוסף על מלונות בקמפיונה דל גארדה ועל העיירה קמפיונה דל גארדה.
 • טרמוסינה (Tremosine) – העיירות במועצה זו מציעות מגוון נרחב של טבע פראי, החל מסוג ים תיכוני ועד לסביבה אלפינית גבוהה- ובה אגמים, עמקים, גבעות המכוסות במטעי זיתים והרים אלפיניים. באזור זה תוכלו לטייל במגוון שבילים ששימשו פרדות בעבר ומעפילים אל ההרים- מה שמאפשר גם פעילויות ספורט כגון אופני הרים, טרקים וטיולי יום רגליים. כמו כן תוכלו באיזור ליהנות מאטרקציות כגון סנפלינג, קניונינג (סנפלינג בתוך נחלים), שיט, רכיבה על סוסים ועוד. תחרות טרמאלזו (Tremalzo) לרוכבי הרים מקצועיים מתקיימת לאורך מסלול של 51 ק״מ בכל שנה, בגובה 2 ק״מ בחודש ספטמבר / אוקטובר. המסלול מתחיל בעיירה פיאווה די טרמוסינה (Pieve di Tremosine) שבמועצת טרמוסינה ומוכר על ידי מגזינים שונים כדרך היפה ביותר בעולם, עובר דרך הנמל, ערוץ נחל, הישר מעלה אל הרמה ומציע נופים עוצרי נשימה של האגם. לאתר האינטרנט (באיטלקית) של התחרות – https://tremalzobike.com/. למידע נוסף על מלונות בטרמוסינה.
 • ריבה דל גארדה (Riva del Garda) – בעיירה שני נמלים והיא אהובה בשל אטרקציות הספורט הימי שניתן לבצע בה- בעיקר גלישת רוח (בחלק זה של האגם רוחות טובות במיוחד לכך) ושיט. כמו כן בשנים האחרונות הצטרפו אל אלה גם טיפוס הרים ואופני הרים, ובשל פסטיבל האופניים העונתי שמתקיים בה היא יעד פופולרי וטוב לחובבי אופניים. למידע נוסף על מלונות בריבה דל גארדה ועל עיירת ריבה דל גארדה.
 • טורבולה (Torbole) – העיירה פופולרית ללינה בקרבה משפחות, חובבי אופניים ואוהבי גלישת רוח- בשל תנאי הרוח הטובים בחלק צפוני זה של האגם וכך שתנועת סירות מנועיות אסורה בחלק זה של האגם. בשל כך הוא גם ידוע בעולם כאתר פופולרי ומועדף על חובבי גלישת הרוח. כמו כן העיירה מציעה אטרקציות נוספות כגון אופני הרים, קניונינג או טיולי יום לאגם טנו, למידע נוסף על מלונות בטורבולה ועל עיירת טורבולה.
 • אסנצה (Assenza) – מול העיירה נמצא בתוך האגם אי טרימלונה (Trimelone)- זהו אי קטנטן ביותר, והחוף של אסנצה הנמצא מול האי הוא נקודה מצוינת לגלישת רוח. למידע נוסף על מלונות באסנצה ועל עיירת אסנצה.

קרוב מאוד למנרבה דל גארדה נמצא פארקו דלה רוקה די מנרבה אליו ניתן לצאת לטיול של חצי יום.

אגם גארדה מהחלל עם כיווני הרוחות שבו
(צילום: NASAרשיון ציבורי)

ספורט לילדים באגם גארדה

הילדים הספורטיביים האוהבים אתגרים יוכלו ליהנות, בנוסף לכל האטרקציות שפורטו למעלה, גם מהפארק הייעודי לילדים- ‏פארק ג׳ונגל אדוונצ׳ר שבאזור טורי דל בנאקו. בפארק חבלים זה, הם יוכלו לרחף על אומגה בין צמרות עצים, ולהתרוצץ במסלולים אתגריים הכוללים טיפוס על חבלים, מדרגות, מעבר על גשרים ועוד. למידע נוסף על ‏פארק ג׳ונגל אדוונצ׳ר ומלונות ליד פארק ג׳ונגל אדוונצ׳ר, וכמו כן תוכלו למצוא מידע מורחב על אגם גארדה עם ילדים ולמשפחות.
המלצות הכל על

 • מידע מורחב על ספורט באגם גארדה תוכלו למצוא באתר החיצוני הזה (באנגלית).
 • המלצה חשובה למשתתפי פעילות אקסטרים בגארדה. הרבה פעמים התיירים המבצעים פעילו אקסטרים באגם אינם אנשים מקצועיים או בעלי ניסיון. לעיתים מדובר בהתנסות חד פעמית של שיט בסירת מפרש, סנפלינג או נסיעה באופני שטח. חשוב לדעת שביטוח הנסיעות הרגיל שעושים תיירים הנוסעים לחופשה רגילה – לרוב אינו מכסה פעולות אלו! חשוב לבדוק לפני שאתם נוסעים שיש לכם ביטוח תקף לפעילות אותה אתם מתכנננים לבצע, אחרת לא תהיו מבוטחים. יש צורך להוסיף ביטוח על פעילויות אקסטרים.

מפה