פסטיבל לאס פאייאס - Las Fallas

מידע כללי

פסטיבל לאס פאייאס (Las Fallas) – פסטיבל האש של ולנסיה, מתקיים בכל שנה באמצע מרץ. הפסטיבל מאופיין בתהלוכות רחוב ססגוניות ושמחות בהן מוצגות לראווה בובות ענק מרהיבות דמויות קריקטורות הקרויות “פאייאס”. זהו פסטיבל פופולרי אליו מגיעים המוני תיירים בכל שנה. הוא אורך חמישה ימים ומסתיים ב-19 למרץ שהוא חג הקדוש ג’וסף.

אירוע השיא של הפסטיבל מתרחש ביום האחרון בו שורפים את הבובות במפגן אש מרהיב (בהשגחת מכבי אש כמובן). מהשריפה ניצלות רק הבובות היפות והמושקעות ביותר, אשר נלקחות למוזיאון הלאס פאייאס בעיר.

בובות ענק בפסטיבל לאס פאייאס (צילום: keith ellwoodרישיון)

**פרסומת**מה רואים?

מקור הפסטיבל בימי הביניים והוא נחגג בכדי לסמל את סוף החורף ובוא האביב. הפסטיבל מהווה מעין מסיבת רחוב ענקית והמונית הכוללת מוזיקה חזקה ושמחה ושתייה בשפע. זהו אירוע מסעיר, מיוחד ורועש, אשר לא מומלץ לבעלי לב חלש.

אלמנט מרכזי נוסף בפסטיבל הוא מפגני זיקוקים ופירוטכניקה מרהיבים אשר מתרחשים בכל יום, בעיקר בשעות הערב. בהתאם למסורת, קולות פיצוצים ונפצים נשמעים בכל מקום, גם בשעות הבוקר המוקדמות בהן נעשית “ההשכמה” המסורתית המלווה בניגון מעורר של תזמורת כלי נשיפה ובקולות נפצים.

סרטון הסברה על פסיטבל לאס פאייאס
המלצות "הכל על"

מידע שימושי

 • כתובת: Plaza Ayuntamiento, Valencia, Spain
 • איך מגיעים? 
  • באוטובוס– עולים על אחד מקווי האוטובוס הבאים: 10, 9, 11, 71, 81, 13, 72, N4, N5, N7, N9 ויורדים בתחנת Periodista Azzati – Convent de Sant Francesc או בתחנת Pl. de l’Ajuntament – Font הצמודות לפארק Plaza Ayuntamiento, למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.
  • במטרו– נוסעים בקו 3, 5 או 9 של המטרו, יורדים בתחנת Xàtiva והולכים כ-300 מטרים צפונה, למידע נוסף על מטרו בולנסיה.
  • בטראם– אין תחנות טראם בקרבת פארק Plaza Ayuntamiento, למידע נוסף על טראם בולנסיה.
  • ברכב– ישנם מספר רחובות בהם אפשר לחנות בקרבת פארק Plaza Ayuntamiento. בשל גודל האירוע, מומלץ לשקול מחדש את ההגעה לאזור עם רכב (ולוותר על כך!) ולהתעדכן האם רחובות מסוימים נחסמים לתנועה, למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.
 • אתר רשמי: http://www.lasprovincias.es/fallas-valencia

 

מפה

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל