שדה התעופה באזל מילוז’ פרייבורג | EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg (BSL)

שדה התעופה באזל מילוז’ פרייבורג (EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg), שבשוויץ נמצא במרחק של 6 ק”מ מבאזל, דרכו מגיעים מרבית התיירים שבאים לחופשה באזור. בשדה התעופה יש טרמינל 1, ומגיעות אליו טיסות ישירות מישראל לאורך כל השנה, אך ניתן כמובן גם להגיע באמצעות טיסות קונקשיין עם עצירת ביניים (להזמנת טיסות לבאזל). כדאי לדעת שהשם המקוצר של שדה התעופה הוא BSL, כך הוא יופיע על כרטיס הטיסה.

שילוט למדינות בשדה התעופה באזל
שדה התעופה משרת כמה מדינות, ולכן חשוב לעקוב אחרי השילוט ולצאת ביציאה של המדינה הנכונה

איך מגיעים אל ומשדה התעופה באזל מילוז' פרייבורג

ישנן מספר דרכים בהן ניתן להגיע אל ומשדה התעופה לכל אחת מהערים אותן הוא משרת – מולהאוס בצרפת, פרייבורג בגרמניה וכמובן באזל שבשוויץ – כך שכל אחד יכול לבחור מה היא הדרך המתאימה ביותר עבורו.

תחבורה ציבורית

הגעה לשדה התעופה עם תחבורה ציבורית היא לרוב הדרך הזולה ביותר. מכל אחת מהערים הללו יש אוטובוס או רכבת אשר מגיעים לשדה התעופה, כאשר ישנם שני סוגים של אוטובוסים – אוטובוסים שהינם חלק מהתחבורה הציבורית, ואוטובוסים אשר מופעלים כשאטלים שנוסעים בין שדה התעופה לעיר ללא עצירות בדרך. היתרון המשמעותי של הנסיעה באוטובוס הוא כמובן המחיר (נסיעה בתחבורה הציבורית תהיה זולה יותר מאשר באוטובוסים הישירם) אך החיסרון הוא שזו יכולה להיות הדרך הארוכה ביותר, במיוחד כאשר מדובר באוטובוס שעוצר במספר תחנות בדרך. מה גם שהאוטובוסים אינן מביאים אתכם ממש עד למלון או לדירה ויש להתנייד לאחר מכן גם בתוך העיר עצמה בתחבורה ציבורית או ברגל עם מזוודות עד שמגיעים למקום הלינה שלכם.

הגעה משדה התעופה אל או משוויץ

 • ניתן לקחת אוטובוס שמפעילה חברת BlaBlaCar משדה התעופה למרכז העיר באזל.
  תוכלו לרכוש כרטיסים לתחבורה הציבורית בין שדה התעופה והעיר בקישור הזה
 • ניתן להגיע בין העיר לשדה התעופה (ולהפך) עם אוטובוסים שמפעילה חברת FlixBus, נסיעה שאורכת כ20 דק’ מתחנת Basel Euroairport FR וירידה במרכז העיר באזל.
  תוכלו לרכוש כרטיסי נסיעה דרך חברת פליקסיבאס בקישור זה

הגעה משדה התעופה אל או מצרפת

 • ניתן לסוע בקו 11 שמחבר את שדה התעופה תחנת הרכבת של סן לואי (Saint-Louis)  אשר סמוכה לשדה לשדה התעופה. אל סן לואי ניתן להגיע ברכבת מכל הערים הגדולות של אלזס – קולמר, שטרסבורג ומולהאוס.
  תוכלו לרכוש כרטיסים לתחבורה הציבורית בין שדה התעופה והעיר בקישור הזה
 • ניתן להגיע בין מולהאוס לשדה התעופה (ולהפך) עם חברת FlixBus, נסיעה שאורכת כ25 דק’ מתחנת Basel Euroairport FR וירידה במרכז מולהאוס.
  תוכלו לרכוש כרטיסי נסיעה דרך חברת פליקסיבאס בקישור זה

קולמר

הרבה נוחתים בבאזל כדי לטייל בקולמר וחבל אלזס בכלל, ואפשר להגיע גם עם תחבורה ציבורית

הגעה משדה התעופה אל או מגרמניה

 • ניתן להגיע בין פרייבורג לשדה התעופה (ולהפך) רק באמצעות חברות שאטל כמו חברת FlixBus, הנסיעה אורכת כשעה מתחנת Basel Euroairport FR ועד למרכז פרייבורג. יש ערים ועיירות בגרמניה אשר קרובות יותר לשדה התעופה, אבל ההגעה מהן מסורבלת וכוללת החלפה של מספר קווים ואמצעי תחבורה שונים.
  תוכלו לרכוש כרטיסי נסיעה דרך חברת פליקסיבאס בקישור זה

פרייבורג

אפשר להגיע בקלות משדה התעופה לפרייבורג שבפאתי היער השחור עם שאטלים

מונית

ניתן להגיע גם עם מוניות לשדה התעופה משלושת המדינות, כדאי לקחת בחשבון שאופציה זו יקרה יותר באופן משעמותי (במיוחד כאשר מדובר על הגעה מפרייבורג שבגרמניה), אך זו אופציה נוחה מאוד שלוקחת אתכם מפתח מקום הלינה שלכם ועד לשדה התעופה באופן המהיר ביותר. הנסיעה מבאזל קצרה מאוד (בערך רבע שעה) וכך גם מסן לואי בצרפת הסמוכה לשדה, אולם ממולהאוס מדובר בנסיעה של חצי שעה ומפרייבורג מדובר בנסיעה של 50 דקות. אפשרות זו כדאית כאשר מדובר בקבוצה של אנשים או אם אתם נוחתים או ממריאים בשעות מאוחרות בהן אין אפשרויות להגיע עם תחבורה ציבורית. החסרונות של אפשרות זו הם המחיר הגבוה בהשוואה לתחבורה ציבורית וזמינות נמוכה יחסית של מוניות בשעות מאוחרות – יכול להיות קשה להשיג מונית אם אתם נוחתים ב-3 לפנות בוקר (אך אפשרי בניגוד לקווי תחבורה שאינם פועלים כלל). במקרים של כאלו מומלץ מאוד להזמין מונית מראש, תוכלו לעשות זאת בקישור הזה.

הסעות

אפשרות נוספת ופופולארית היא שירותי הסעות – פרטיות או משותפות. ישנן מספר חברות שמפעילות שירותי הסעות בין נמל התעופה לערים המרכזיות סביבו, כך שתוכלו לבחור את האפשרות המתאימה לכם ביותר. הסעות פרטיות מספקות אופציה נוחה מאוד ובדומה למונית יביאו אתכם הישר אל פתח בית המלון או הדירה (או יאספו אתכם משם לשדה התעופה). חלק מההסעות המשותפות יביאו אתם אל פתח המלון ולחלק יש נקודות איסוף והורדה קבועות – כדאי לברר זאת לפני ההזמנה.
הסעות אל ומשדה התעופה הינה אפשרות יעילה במיוחד לקבוצות או משפחות שמגיעות לעיר ולא רוצות להתעסק בלוגיסטיקה של תחבורה ציבורית מיד עם הנחיתה.
מומלץ להזמין מראש כדי להבטיח זמינות, במיוחד בקיץ, תוכלו לעשות זאת בלינק זה.

לינה ליד שדה התעופה באזל מילוז' פרייבורג

במקרים בהם הטיסה ממריאה או נוחתת בשעה מאוחרת מאוד יש המעדיפים ללון ליד שדה התעופה, וכך להפוך את ההגעה בין שדה התעופה למלון לנוחה ביותר, במיוחד כאשר מיד עם הנחיתה מתחילים טיול עם רכב שכור ומעדיפים לנוח ולישון לפני שמתחילים לנהוג. זו אופציה טובה גם למי שמגיע לטיסה לא מהעיר עצמה, ולמי שרוצה לשכור או להחזיר רכב מעבר לשעות הפעילות של חברות ההשכרה – כך ניתן להמתין בנוחות במלון עד שתחנת ההשכרה נפתחת.

בין מקומות הלינה המומלצים הסמוכים לשדה התעופה ניתן למנות את Hôtel et Spa La Villa K – Basel Airport ,Mercure Bale Mulhouse Aeroport ,Aparthotel Adagio Bâle Mulhouse Aeroport ו-Airport Hotel Basel – Convenient & Friendly. בגלל שמספר המלונות הסמוכים לשדה נמוך בהשוואה למלונות בערים עצמן כדאי להזמין חדרים מראש, אפשר לעשות זאת עם ביטול בחינם בקישור הזה, וכך למנוע מצב בו החוויה הראשונה שלכם אחרי הנחיתה היא של חיפוש מייאש אחר מקום לינה.
שימו לב כי אומנם הלינה ליד שדה התעופה נוחה מבחינת ההגעה, אבל האזור יהיה רועש בגלל תנועת המטוסים הערה וכדאי לבדוק שהמלון מציע חלונות אטומים לרעש, כמו כן לרוב מדובר במלונות ברמה נמוכה יותר מאשר בערים עצמן, שכן הם פונקציונאלים במהותם. בנוסף, במרבית המקרים מלונות אשר נמצאים באזור שדה התעופה מציעים שאטלים בחינם בין המלון לשדה, כדאי לבדוק זאת גם בעבור המלון בו אתם מעוניינים – גם כאשר מדובר בהליכה קצרה יחסית כאשר עושים אותה עם מזוודות או עם ילדים קטנים היא יכולה להיות מאתגרת.

השכרת רכב בשדה התעופה באזל מילוז' פרייבורג

למי שרוצה להתחיל טיול רחב יותר בשוויץ עם רכב שכור ולא מתכנן לישון לילה אחד או יותר בבאזל כדאי לשכור את הרכב כבר בשדה התעופה. רבים עושים זאת כאשר מיד אחרי הנחיתה הם יוצאים לכיוון היער השחור למשל. יש בשדה התעופה באזל מילוז’ פרייבורג מספר תחנות השכרה, שימו לב שחלקן נמצאות בשדה עצמו וחלקן מחוץ לשדה (אליהן ההגעה מעט יותר מסורבלת, אבל מחיר ההשכרה בהן לרוב יהיה נמוך יותר), בין חברות ההשכרה בשדה עצמו ובסמוך אליו ניתן למנות את Avis ו-Eurocars. שימו לב כי במידה ואתם צריכים לשכור או להחזיר את הרכב בשעות מאוחרות או מוקדמות יש לתאם זאת מראש אל מול חברות ההשכרה (אם מדובר במועד מעבר לשעות הפתיחה קחו בחשבון שהדבר יהיה כרוך בתשלום נוסף על מחיר ההשכרה).

כמה המלצות לשוכרים רכב בשדה התעופה של באזל:

 • הביקוש לרכב בבאזל בכלל ובשדה התעופה בפרט גבוהה לכן כדאי להזמין רכבים מספר שבועות מראש, במיוחד כשמגיעים בשיא עונת התיירות, כל שכן שמדובר ברכבים מבוקשים – כמו רכבים אוטומטיים , רכבים משפחתיים גדולים, ואנים, קראוונים או ג’יפים. אם אתם חוששים מהתחייבות אנו ממליצים להזמין רכבים אם אפשרות ביטול (לחצו כאן להזמנת רכבים בבאזל עם אפשרות ביטול).
 • המחירים לרכבים בשדה התעופה באזל מילוז’ פרייבורג יכולים להיות גבוהים, אפשרות אחת לחסוך בעלות היא להזמין רכבי לואו קואסט. אפשרות זו מתאימה למי שלא הולך לעשות נסיעות בהרים ומגיע לקחת או להחזיר את הרכב בשעות היום ולא מחוץ לשעות הפעילות (לחצו כאן למגוון רכבי לואו קוסט בשדה התעופה של באזל). לאילו שזקוקים ליותר שירות באיסוף ולקיחת הרכב (למשל אילו הנוחתים וטסים אחרי השעה 22:00), מתכננים לסוע מחוץ לשוויץ וחשוב להם לאסוף את הרכב מאזורים קרובים לטרמינל אנו ממליצים לא להזמין לואו קוסט ולחפש הנחות ספציפיות לרכבים בשדה התעופה של באזל (לחצו כאן להזמנת רכבים בבאזל עם 10% הנחה לגולשי הכל על).
 • ישנם היבטים רבים שכדאי לקחת בחשבון בנסיעה בבאזל, ושוויץ בכלל. מהיבטים של חניה ועד היבטים של הימנעות מקנסות אנו ממליצים לקרוא על כך בעמודים המקיפים שלנו:
  השכרת רכב בחו”ל.