תוכנות ניווט לרכב ברומא

מידע כללי

ישנם מספר לא מבוטל של תוכנות ניווט המבוססות GPS. כשאנו בודקים את תקינותם באזור מסוים אנו בוחנים גם אם יש קליטה של לוויינים וגם אם המפות מעודכנות (כולל שמות הרחובות). כמובן שיש הבדל בין תוכנות המבוססות GPS שבהן אין צורך בתשלום על גלישה לבין תוכנות שידרשו ממכם גלישה באינטרנט עבור השימוש בהן.

האם זה עובד?

באופן כללי המצב ברומא עצמה מאוד טוב, גם בשכונות הקרובות אליה ובעיירות הקרובות אליה בחבל לאציו. תוכנות הניווט השונות (למשל IGO יחסית מעודכנות וודאי שהאפליקציות הפופולאריות כמו וויז וגוגל נוויגייטור. בעיה מסויימת יכולה להיות לכם כשיוצאים מרומא וסביבתה לאזורים פריפריאליים יותר באיטליה. במקרים אלו תוכנות הניווט המבוססות על מכשיר GPS כמו IGO מפספסות כבישים מסויימים ונקודות חשובות מסויימות (כמו אתרי טבע שאינם מופיעים, מלונות קטנים המבוססים על בתי חווה שהוסבו לבתי אירוח וכדומה).

מבחינת קליטת לווינים ורשת סלולרית – קליטת לווינים היא מושלמת בכל נקודה שבדקנו ברחבי איטליה כמובן ברומא וסביבתה. וגם הרשת הסלולרית מאוד מפותחת באיטליה ולמעט מקרים פרטניים אין בעיה של קליטה סלולרית.
לכן אנו ממליצים אם אתם מטיילים באזור רומא עם רכב (למשל נסיעה לפומפי, גני טיוולי וכדומה) אפשר להסתפק באפליקציה טובה (למשל וויז או גוגל נוויגייטור) אם אתם יוצאים מאזור רומא כדאי לקחת גם אפליקציה טובה וגם מכשיר GPS עם מפות מעודכנות למערב אירופה ואיטליה. כך רוב הזמן תעשו שימוש במכשיר הGPS (לרוב התיירים מומלץ לקנות מכשיר בישראל ולהתקין בו את המידע על מערב אירופה לפני הנסיעה ולא לקחת מחברת ההשכרה כמפורט למטה), וגם להשתמש באפליקציית ניווט כמו וויז או גוגל נוויגייטור (שמעודכנים הרבה יותר) במקרים פרטניים של שינוי כביש או חיפוש שמכשיר הGPS אינו מכיר.

מאיפה מזמינים?

ניתן לקנות בארץ מכשיר GPS ולהוריד לתוכו את המפות של אירופה, אפשר להזמין GPS בחברת הרכב (עלות נוספת ולרוב לא משתלמת לדעתינו, בוודאי אם אתם נוסעים לחמישה ימים ומעלה או שאתם ובני משפחתכם נוסעים לטיולים למעלה מפעם בשנתיים המחיר של החברות השונות נע בין 7-10 אירו ליום והמכשירים שלהם כמובן אינם דוברים עברית בניגוד למכשיר שנקנה בארץ), אפשר להוריד את אחת מתוכנות הניווט המוזכרות כאן לכל טלפון נייד (לא לשכוח חבילת גלישה! אפשרי ומומלץ לחשוב על לקיחה של SIM איטלקי).

מידע נוסף:

מפת תחנות השכרת רכב ברומא