1. עמוד הבית
 2. »
 3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. רון אלפ, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Rhône-Alpes

רון אלפ, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Rhône-Alpes

כמה מילים על רון אלפ

אוברן-רון-אלפ (Auvergne-Rhône-Alpes) הוא חבל ארץ השוכן בחלק המזרחי של מרכז צרפת, וגובל בחלקו המזרחי בשוויץ מצפון ואיטליה מדרום. חבל הארץ הוא מגוון מאוד בנופיו ובצורות ההתיישבות שבו, ומכיל ערים גדולות כמו ליון (Lyon) וגרנובל (Grenoble), עיירות, כפרים וקהילות חקלאיות, שמורות טבע ייחודיות, אגמים רבים, עמקים פוריים מלאי כרמים כמו עמק הרון (vallée du rhône) ורכסי הרים מרשימים כמו רכס האלפים (Alpes), בו שוכנות ערים אלפיניות רבות כמו שאמוני (Chamonix). צבעו של אוברן-רון-אלפ הוא ירוק עד כתוצאה מיערותיו הרבים ומתקיימת בו מערכת אקולוגית ייחודית ומגוונת, הכוללת מינים רבים של צמחייה ובעלי חיים. חבל הארץ מציע שלל פעילויות, אטרקציות, נופים וחוויות אשר יתאימו לכל מטייל, בין אם לאוהבי הטיולים והטבע, חובבי היין והקולינריה, מחפשי הרומנטיקה ואוהבי הסקי וספורט החורף.

מה עושים ברון אלפ

חבל הארץ אוברן-רון-אלפ ממוקם בחלק המזרחי של מרכז צרפת, והוא גובל בשוויץ ובאיטליה. בחבל הארץ מצויים שלושה אלמנטים גיאוגרפיים משמעותיים מאוד בצרפת – נהר הרון, נהר הלואר (אשר מוצאו במערב המחוז) והרי האלפים. בחבל שוכנות כמה ערים צרפתיות חשובות, כאשר הגדולות שבהן הן ליון, גרנובל וסנט אטיין (Saint-Étienne).

בחלקו המערבי של המחוז שוכן רכס ההרים מאסיב סנטרל (Massif central)- רכס הרים גדול ששטחו הוא כשישית משטחה של צרפת. חלק מרכס הרים זה הוא השן דה פוי (Chaîne des Puys) – שרשרת חרוטי אפר גבוהים געשיים מרשימים. בחלקו המזרחי של חבל הארץ שוכנים הרי האלפים הצרפתיים ובהם פסגת האלפים המון בלאן המפורסמת (Mont Blanc), השוכנת ליד עיירת הסקי שאמוני (Chamonix). באוברן-רון-אלפ כמות גדולה של אגמים, שחלקם חלק מהרכס הגעשי וחלקם מצויים בהרי האלפים.

סמטאותיה של רון אלפ (צילום: סמטאותיה של רון אלפ, צרפת

סדנאות ופעילויות ברון-אלפ

קולינריה ויינות ברון-אלפ

כאמור, חבל ארץ זה מתאפיין במרחבי הטבע היפיפיים שבו. במרחבים אלו ישנם כרמים רבים בהם גדלים זני ענבים שונים. לאוהבי היין, תוכלו להצטרף לחווית טעימות של זני יין וגבינות המתאימות לכל אחד מהזנים, תוך הסבר של סומליה צרפתי מנוסה (למשל כאן תוכלו לראות סדנה זו בעיר ליון). כמו כן, תוכלו לצאת לסיור בכרמים, לבקר ביקבים וללמוד אודות תהליך ייצור היין (למשל ראו כאן או כאן סיור מהעיר ליון, וכאן תוכלו לראות סיור באמצעות נסיעה על סאגווי).

כרמים באזור רון-אלפ, צרפתכרמים באזור רון-אלפ, צרפת

לחובבי הקולינריה, כמצופה מחבל ארץ בצרפת, רבות האטרקציות בו הקשורות לקולינריה המקומית. לפיכך, תוכלו להצטרף לסיור אוכל תוך טעימת אוכל מקומי ולמידה בעזרת המדריך אודות תרבות האוכל המקומי (למשל כאן או כאן תראו סיור אוכל בליון וכאן תראו סיור אוכל טבעוני בליון). כמו כן, תוכלו להצטרף לשייט בספינה, במהלכו תהנו מהאוכל המקומי, בין אם בארוחת שף (למשל כאן) ובין אם בטעימות של יין וגבינות (למשל כאן).

לסדנאות קולינריה ויין נוספות ברון-אלפ עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן

חנות נקניקים בליון, צרפתחנות נקניקים בליון, צרפת

פעילויות מים ברון-אלפ

נהר הסון (Saône) הינו נהר העובר במזרח צרפת ונשפך לנהר הרון (Rhône), שאף הוא עובר בדרום מזרח צרפת, בין היתר בעיירות ליון וולנס שבחבל הארץ רון-אלפ. על כן, במהלך ביקורכם בעיירות השונות ברון-אלפ, תוכלו להנות ממגוון פעילויות מים. הפעילות המרכזית הינה שייט בנהר הסון (למשל כאן או כאן), כאשר היציאה לשייט הינה מהעיר ליון. במהלך השייט תזכו לסייר באתר המורשת העולמית של אונסק”ו, לראות את בנייני הרנסנס ולהתפעל מהארגיטקטורה הייחודית. אטרקציה נוספת הינה ארוחת שף במהלך שייט בספינה (ראו כאן), והשכרת יאכטה פרטית לשייט (ראו כאן). 

לפעילויות מים נוספות ברון-אלפ עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן

שייט בנהר הסון, צרפתשייט בנהר הסון, צרפת

אקסטרים ברון-אלפ

לאוהבי האקסטרים, תוכלו למצוא מספר אטרקציות ברון-אלפ שיעלו את רמת האדרנלין בגופכם. אחת מהאטרקציות האלו הינה מצנח רחיפה מעל הנופים האלפיניים המרהיבים (למשל ראו כאן או כאן את מצנחי הרחיפה בשאמוני). הרחיפה מלווה במדריך מוסמך וציוד מתאים, כך שכל שעליכם לעשות הוא להנות מאווירת החופש והנופים.

לפעילויות אקסטרים נוספות ברון-אלפ עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן

מצנח רחיפהמצנח רחיפה

סיורים מודרכים

ברבות מהעיירות בחבל רון-אלפ ישנם סיורים המלווים במדריך מקומי בעל ידע רב, אשר בילוויו תעברו בין האתרים ההיסטוריים והתרבותיים המרכזיים בעיר בה אתם מבקרים. ההתניידות ממקום למקום לרוב נעשית בהליכה רגלית (למשל כאן או כאן בעיר ליון), אך ישנם סיורים המועברים בנסיעה בסאגווי (למשל כאן או כאן בעיר אנסי, או כאן בעיר ליון), ברכיבה על אופניים חשמליות (למשל כאן או כאן בעיר ליון), ברכיבה על אופניים (למשל כאן בעיר ליון) או ברכבים קטנטנים הנקראים פדיקאב (Pedicab) (למשל כאן או כאן בעיר ליון).

לסיורים נוספים ברון-אלפ עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן

דוכן בשוק בעיר אנסי שבחבל רון-אלפ, צרפתדוכן בשוק בעיר אנסי שבחבל רון-אלפ, צרפת

9 אטרקציות מרכזיות בחבל הארץ אוברן-רון-אלפ

העיר ליון

ליון (Lyon) היא עיר גדולה וחשובה, המהווה את המרכז המטרופוליני השני בגודלו בצרפת ושוכנת בצפון מרכז חבל הארץ אוברן-רון-אלפ. ליון היא עיר יפיפייה ומלאת אטרקציות, אדריכלות היסטורית ותרבות, וזוהי הסיבה שמבקרים בה כשישה מיליון תיירים בכל שנה. לליון עיר היסטורית ציורית (Quartier Saint-Jean וQuartier Saint-Georges), כנסיות ומבני ציבור גדולים ומרשימים (לדוגמא בזיליקת נוטרדם דה פורבייה – La Basilique Notre Dame de Fourvière וקתדרלת ליון Cathédrale Saint-Jean-Baptiste) ומוזיאונים חשובים (לדוגמא המוזיאון לאמנות יפה Musée des Beaux Arts והמוזיאון לאומנות מודרנית Musée d’Art Contemporain). ליון היא גם מרכז חיי לילה חשוב ונחשבת לבירת הגסטרונומיה הצרפתית, והיא העיר במקום החמישי בכל אירופה בכמות המסעדות בעלות כוכבי מישלן. למידע נוסף מומלץ לקרוא גם על אתרים ואטרקציות בליון.

העיר ליון, מרכז המטרופוליני בשני בגודלו בצרפת. (צילום: העיר ליון, המרכז המטרופוליני בשני בגודלו בצרפת.

העיר גרנובל

גרנובל (Grenoble) היא עיר חשובה בחבל הארץ אוברן-רון-אלפ השוכנת למרגלות האלפים, על גדת נהר האיזר (Isère) וכינויה הוא “בירת האלפים”. בגרנובל תוכלו לבקר בעיר העתיקה (Vieille Ville) – שהיא המרכז ההיסטורי היפה של העיר. כמו כן תוכלו לבקר בבקתרדלת נוטרדה-דאם (Cathédrale Notre-Dame de Grenoble) המרשימה, במוזיאון גרנובל לאמנות (Musée de Grenoble) ובמבצר הבסטיליה המפורסם (Fort de La Bastille) של גרנובל שבנוי על גבעה טבעית מצפון לנהר האיזר הצופה על העיר העתיקה.

גרנובל, שוכנת למרגלות האלפים, וכינויה הוא גרנובל, שוכנת למרגלות האלפים, וכינויה הוא “בירת האלפים”.

העיר סנט-אטיין

סנט אטיין (Saint-Étienne) היא עיר בינונית בגודלה במרכז חבל הארץ אוברן-רון-אלפ. בסנט אטיין ניתן לסייר במרכז ההיסטורי הקטן והציורי של העיר, ולבקר בקתדרלת סנט אטיין (Saint-Étienne Cathedral) ובקתדרה הגדולה (Grand’Église de Saint-Étienne). בסנט אטיין שוכנים גם כמה מוזיאונים מעניינים, כמו מוזיאון הכרייה (Musee de la mine) והמוזיאון הירוק – המוזיאון של קבוצת הכדורגל המקומית של סנט אטיין (Musee des Verts).

סנט אטיין, עיר במרכז חבל הארץ אוברן-רון-אלפ. (צילום: סנט אטיין, עיר במרכז חבל הארץ אוברן-רון-אלפ.

רכס שן דה פוי

רכס שן דה פוי (Chaîne des Puys) הוא רכס של חרוטים געשיים באורך של כ-45 קילומטרים, שגובהם מגיע לכ-1,000 עד 1,500 מטרים. הרכס שוכן במרכז החבל אוברן-רון-אלפ. הרכס נוצר בתור הרביעון בעקבות פעילות טקטונית, אשר יצרה שרשרת של חרוטי געש גבוהים ופעילים וולקנית. ההתפרצות האחרונה של אחד מהחרוטים הגעשיים התרחשה לפני כ-8,600 שנים. השן דה פוי הינו חלק מפארק לאומי של הרי הגעש באוברן (Parc naturel régional des Volcans d’Auvergne) ובו מסלולים רבים לטיול והליכה. קיימים טרקים ארוכים של כ-120 ק”מ כמו GR44- Tour de la Chaîne des Puys וטיולי יום קצרים נוספים כמו Puy de Dôme and Puy Pariou וPuy de Dôme המגיע לפסגת החרוט הגעשי הגבוה ביותר ברכס. לפרטים נוספים ניתן לבקר בקישור הזה

רכס שן דה פוי, רכס של חרוטים געשיים באורך של כ45 קילומטרים. (צילום: רכס שן דה פוי, רכס של חרוטים געשיים באורך של כ45 קילומטרים.

רכס האלפים והמון בלאן

רכס האלפים (Alpes) הוא רכס ההרים הגבוה ביותר במערב אירופה, השוכן במזרח חבל הארץ אוברן-רון-אלפ. האלפים הם פנינה תיירותית חשובה מאוד, ומהווה מוקד משיכה לסוגים רבים של תיירים – חובבי הטבע, אוהבי הסקי וספורט החורף ומטפסי ההרים. באלפים עיירות יפייפיות רבות, כמו שאמוני (Chamonix) ושאמברי (Chambéry), בהן ניתן ללון ומהן ניתן לצאת לטיולי יום, פעילויות ספורט אתגרי ומסלולי סקי. באלפים שוכן המון בלאן (mont blanc), שהוא ההר הגבוה ביותר בצרפת, ברכס האלפים ובכל מערב אירופה, ומהווה היהלום שבכתר למטפסי ההרים באירופה.

ואל טורנס

ואל טורנס (Val Thorens) היא עיירת סקי אלפינית שמחזיקה בשתי כותרות מרשימות: עיירת הסקי הגבוהה באירופה, ומרכז הסקי הגדול בעולם. ואל טורנס הוא מיעדי הסקי הידועים והחשובים בעולם, ומציע כ-600 קילומטרים של מסלולי סקי לכל הרמות והגילאים. בשל גובהה הרב של העיירה, היא מושלגת מאוד לאורך רוב השנה, ומחלק מהמלונות ניתן ממש לגלוש הישר מפתח המלון. תרבות האפרה סקי (Après-ski) בעיירה מפותחת ביותר, וניתן למצוא בה פעילויות רבות לאחר סיום הגלישה. כרטיסים לשיעורי סקי לכל המשפחה ניתן להשיג כאן.

ואל טורנס, עיירת הסקי הגבוהה באירופה, ומרכז הסקי הגדול בעולם. (צילום: ואל טורנס, עיירת הסקי הגבוהה באירופה, ומרכז הסקי הגדול בעולם.

אגם אנסי

אגם אנסי (Lac d’Annecy) הוא אגם השוכן ליד העיירה אנסי במזרח חבל הארץ אוברן-רון-אלפ. האגם ידוע ומתויר מאוד בשל יופיו הטבעי והאטרקציות הרבות המצויות בסביבותיו. המבקרים באגם יכולים להנות מרחצה במימיו הצלולים, לסייר בעיירות ובטירות היפות השוכנות לגדותיו, לשוט באגם בסירה ולטייל במסלולים ההליכה הרבים המצויים בסביבות האגם. באגם אנסי פסטיבלים שנתיים רבים, כמו פסטיבל סרטי האנימציה (Annecy Festival) ביולי וחג האגם (Fête du lac d’Annecy) באוגוסט. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר האינטרנט הרשמי של אגם אנסי.

אגם אנסי, אגם השוכן ליד העיירה אנסי במזרח חבל הארץ אוברן-רון-אלפ. (צילום: אגם אנסי, אגם השוכן ליד העיירה אנסי במזרח חבל הארץ אוברן-רון-אלפ.

פארק לאומי ורקור

פארק לאומי ורקור (Parc naturel régional du Vercors) הוא פארק לאומי הממוקם ממערב לגרנובל, בחלקו הדרומי של חבל אוברן-רון-אלפ. תצורת הפארק היא רמה גבוהה, והנוף השולט בו הוא נוף הררי ומיוער. בנוסף לטבע, בפארק הלאומי עיירות קטנות וקהילות חלקאיות רבות. בפארק מסלולי הליכה רבים, כאשר המומלצים שבהם הוא Bruyant Waterfall – Le Bec de l’Aigle – Les Gorges du Furon ו Love Bridge – Fauge Waterfall. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר הפארק הלאומי.

פארק לאומי ורקור, פארק לאומי הממוקם ממערב לגרנובל, בחלקו הדרומי של חבל אוברן-רון-אלפ (צילום: פארק לאומי ורקור, פארק לאומי הממוקם ממערב לגרנובל, בחלקו הדרומי של חבל אוברן-רון-אלפ

עמק הרון

עמק רון (vallée du rhône) הוא העמק הטופוגרפי הטבעי של נהר רון, השוכן בדרום חבל הארץ אוברן-רון-אלפ מואלנס (valence) בצפון ועד אביניון (Avignon) בדרום. העמק נחשב לאחד מאזורי גידול היין המושבחים בצרפת. בעמק ניתן להשתתף בסיורי כר++מים ובמרתפי יי ולהשתתף בטעימות יין רבות. הביקור בעמק מומלץ מאוד לחובבי היין. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר התיירות הרשמי של אוברן-רון-אלפ
לינה ברון אלפ

ברון אלפ ישנם כ-28000 מקומות לינה מסוגים שונים – מלונות, דירות ואפשרויות הארחה נוספות. אפשרות הלינה הנפוצה ביותר הינה דירות (למשל Appart’City Confort Grenoble Inovallée במונבונו-סן-מרטין), מבחינת המלונות מרביתם הם מלונות בעלי דירוג של שלושה כוכבים (כמו Greet Hotel Lyon Confluence בליון), כך שלמי שמחפש מלון שכזה יש יותר אפשרויות לבחור מתוכן.
האזור המרכזי סביבו מרבית התיירים בוחרים ללון הינו העיר ליון ובמיוחד ליד קתדרלת ליון (Cathédrale Saint-Jean-Baptiste).

5 מקומות לינה מומלצים ברון אלפ


Boscolo Lyon Hotel & Spa – מלון וספא בוסקולו ליון (Boscolo Lyon Hotel & Spa) – מלון חמישה כוכבים במרכז העיר ליון. מקום זה מתאים לאירוח של עד 2 אנשים ומומלץ בגלל בריכת השחייה ומרכז הספא.

למידע נוסף על המלון
Best Western Hotel International – מלון בסט ווסטרן אינטרנשיונל (Best Western Hotel International) – מלון שלושה כוכבים בעיר אנסי. מקום זה מתאים לאירוח של עד 4 אנשים ומומלץ בזכות מרכז הכושר ומרכז הספא.

למידע נוסף על המלון
Hôtel du Château – מלון דה שאטו (Hôtel du Château) – מלון שני כוכבים בעיר אנסי. מקום זה מתאים לאירוח של עד 4 אנשים ומומלץ בזכות המחיר הזול והמיקום המרכזי.

למידע נוסף על המלון
Lagrange Aparthotel Lyon Lumière – מלון הדירות לגראנז’ ליון לומייר (Lagrange Aparthotel Lyon Lumière) – מלון דירות בעיר ליון. מקום זה מתאים לאירוח של עד 3 אנשים ומומלץ בגלל הצוות האדיב והניקיון.

למידע נוסף על המלון
עוד על מלונות ברון אלפ תוכלו לקרוא  כאן.

השכרת רכב ברון אלפ

באופן כללי, השכרת רכב ברון אלפ, בניגוד לערים הגדולות כמו ליון ומונפלייה, דווקא מומלצת מאוד. התחבורה הציבורית באזור זה מגיעה לעתים רחוקות מאוד, ולרוב גם מסורבלת משום שלעתים היא דורשת החלפה של 2 קווים (ולפעמים אף יותר!). אין זה אומר שאי אפשר להסתדר ללא רכב פרטי, אך במידה ותרצו את החופש להגיע ליותר עיירות חוץ מהיכן שאתם בוחרים ללון, בחלק גדול מהמקרים דרך ההגעה הנוחה ביותר היא עם רכב (למעט במקרים מסוימים בהם אתם רוצים להגיע לעיירה שאליה מגיעה תחבורה ציבורית, ואז ניתן להשתמש גם בה). מה גם שמרבית מקומות הלינה מציעים גם חניה, במקרים רבים אף בחינם.
המגיעים לאזור מגיעים כחלק מטיול כולל ומתגלגל ברון-אלפ וסוג כזה של טיול לא אפשרי לעשות ללא רכב שכור. ניתן להזמין רכב בקישור הזה עם ביטול בחינם או בקישור הזה עם הנחה בלעדית.
עוד על השכרת רכב ברון אלפ תוכלו לקרוא בקישור הזה.

איך מגיעים לרון אלפ?

שדה התעופה המרכזי דרכו ניתן להגיע לחבל הארץ אוברן-רון-אלפ הוא שדה התעופה בליון. לליון ניתן להגיע מישראל בטיסה ישירה, אך אלו יחסית נדירות, ומרבית הטיסות לליון כוללות עצירת ביניים (תוכלו להזמין טיסות וחבילות בקישור הזה.). ישנם שדות תעופה קטנים נוספים באוברן-רון-אלפ, כמו שדות התעופה בגרנובל ובשאמברי, אליהם ישנן מעט טיסות. לשדות תעופה אלו ניתן להגיע רק בעזרת טיסה עם עצירת ביניים, מליון או מערים אחרות בצרפת או בכל אירופה. בגלל גודלו של חבל הארץ, אופיו הכפרי והשטחים הטבעיים הרבים בו, התחבורה הציבורית בו יחסית מועטה ומומלץ להתנייד בו בעזרת רכב שכור. ניתן להזמין רכב בקישור הזה עם ביטול בחינם או בקישור הזה עם הנחה בלעדית

מזג האוויר ברון אלפ

האקלים בחבל הארץ אוברן-רון-אלפ מגוון מאוד, שכן חבל הארץ גדול ולכן יש בו מספר סוגי אקלים. בחלקו הדרומי של חבל הארץ האקלים הוא ים תיכוני- הקיץ בו חם והחורף מתון. לדוגמא, במונטלימר (Montélimar) הטמפרטורות הממוצעות בחורף נעות בין 2 ל-8 מעלות ובקיץ נעות בין 15 ל-30 מעלות, יורד די הרבה גשם בחורף ומעט בקיץ, ומספר שעות השמש בקיץ גבוה ובחורף יחסית נמוך. בחלקו הצפוני של חבל הארץ האקלים הוא יבשתי מתון, הקיץ בו מתון והחורף קר. לדוגמא, בליון הטמפרטורות הממוצעות בחורף נעות בין 1 ל-7 מעלות ובקיץ בין 15 ל-28 מעלות. יורד הרבה גשם לאורך כל השנה ומספר שעות השמש יחסית גבוה בקיץ ונמוך בחורף. בהרי האלפים הגבוהים מזג האוויר הוא יבשתי, עם קיצים מתונים וחורפים קרים. לדוגמא, בעיירת שאמוני הטמפרטורה בקיץ נעה בין 8 ל-24 מעלות, בעוד שהטמפרטורה בחורף נעה בין -6 ל-3 מעלות. מספר ימי הגשם הגבוה בשנה הוא דווקא בקיץ, אך יורד גשם לאורך כל השנה. ניתן לציין שבכל רחבי אוברן-רון-אלפ ישנו סיכוי לכך שירד גשם בקיץ, ויש להתכונן בהתאם. המטיילים בפנים חבל הארץ, בערים שברי האלפים ובהרים עצמם נדרשים להצטייד בביגוד חורף רגיל עבור חודשי הקיץ ובביגוד חורף איכותי עבור חודשי החורף.

פירוש השם רון אלפ והחשיבות ההיסטורית של אוברן-רון-אלפ

השם של מחוז אוברן-רון-אלפ מורכב משמות של שלוש יישויות גיאוגרפיות שונות: אוברן- שהוא חלקו המערבי של המחוז שקרוי על שם שבט גאלי עתיק בשם ארברני (Arverni) שחי באזור, רון- שמציין את נהר הרון, שזורם מהאלפים השוויצרים עד לליון (Lyon), ואלפ – שמציין את הרי האלפים ששוכנים במחוז. מחוז אוברן ומחוז רון-אלפ היוו שני מחוזות נפרדים עד שאוחדו למחוז אחד בשנת 2016. ההתיישבות ההיסטורית המתועדת הראשונה באזור היא של שבטים גאליים (Gauls), שהם חלק ממשפחת השבטים הקלטים (Celts). הגאלים הקימו באזור ערים גדולות כמו ליון. במאה הראשונה לפני הספירה האזור נכבש על ידי הרומאים בפיקודו של יוליוס קיסר, והפך לפרובניקיה הרומית גאליה. לאחר נפילת האימפריה הרומית, האזור נשלט על ידי ממלכות פרנקיות במשך מאות שנים, ובעצם עד להקמת צרפת המאוחדת. במאות האחרונות ההתיישבות באזור התעצמה, ובמיוחד סביב מרכזים עירוניים גדולים כמו ליון וגרנובל (Grenoble). כיום מחוז אוברן-רון-אלפ הוא המחוז השני בגודל אוכלוסייתו בצרפת, ונחשב למחוז יפייפה בעל נוף טבעי ייחודי, האהוב במיוחד על ידי תיירים ומטיילים.

רון אלפ מרחוק
המלצות "הכל על" למבקרים ברון אלפ

 • חבל הארץ אוברן-רון-אלפ הוא גדול מאוד, ובחלקו הגדול מורכב משטחים טבעיים גדולים, עיירות וכפרים. לכן, התחבורה הציבורית בו מועטה ולא אמינה, ומומלץ מאוד להתנייד בו בעזרת רכב שכור.
 • עבור ציבור שומרי המסורת – ישנם כמה בתי חב”ד ברחבי אוברן-רון-אלפ. ישנם מספר בתי חב”ד בליון, כתובתו של המרכזי שבהם היא Rue Crillon 60, 69006 Lyon, France. בית חב”ד בעיר גרנובל שכתובתו Rue Lazare Carnot 10., Grenoble, 38000 France ובית חב”ד בעיירה אקס לה באן (Aix-les-Bains) שכתובתו היא 849 Boulevard Lepic, Aix-les-Bains, 73100 France. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר בית חבד
 • ישנם כמה פסטיבלים גדולים המתרחשים ברחבי חבל הארץ אוברן-רון-אלפ, כאשר כמה מן המרכזיים שבהם הם:
  • חג האור בליון (La Fete des Lumières) – פסטיבל המתרחש בחודש דצמבר בו חוגגת ליון את מריה אם ישו ומאירה את מבניה באורות נוצצים וצבעוניים. לכן בחודש דצמבר חשוב להזמין לינה זמן רב מראש (הנחיה שחשובה לחודש דצמבר בין כה וכה בגלל חג המולד, אך פה שבעתיים)
  • פסטיבל נויט סונור (Nuits Sonores), פסטיבל מוזיקה אלקרטרונית מהידועים באירופה, המתרחש בליון בחודש מאי.
  • הפסטיבל הבינלאומי לסרטי אנימציה (Annecy Festival) המתרחש בחודש יולי בעיר אנסי, ובו מוקרנים מיטב סרטי האנימציה מכל העולם.
 • מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש לאטרקציות השונות אליהם מתכננים ללכת בטיול, במיוחד בערי האלפים כמו שאמברי ושאמוני. הזמנה מראש תוזיל את עלות הכרטיס באופן משמעותי ותבטיח את השתתפותכם בפעילות. אפשרויות מומלצות ניתן למצוא בקישור הזה.
 • ברחבי אוברן-רון-אלפ מצויות טירות רבות, והביקור בהן מומלץ מאוד, ובמיוחד למשפחות עם ילדים. כמה מהטירות האהובות והמוכרות בחבל הארץ הן: Palais Idéal באוריבר (hautrivers) וChâteau de Grignan בגריניין (Grignan).

שאלות נפוצות על רון אלפ

הביקור בחבל הארץ אוברן-רון-אלפ מומלץ לחובבי הטבע, הטיולים והטרקים ולחובבי הסקי וספורט החורף, למשפחות עם ילדים המחפשות יעד לטיול ארוך המשלב יעדים רבים ואטרקציות מגוונות, ולזוגות המעוניינים בביקור בערים ועיירות ציוריות כחלק מחופשה זוגית רומנטית.

הזמן המומלץ לביקור בחבל הארץ אוברן-רון-אלפ תלוי באופי הטיול ובתחומי העניין של המטייל. לאלו המעוניים בטיול בעל אופי עירוני וכפרי מומלץ להגיע בחודשי הקיץ. בחודשים אלו יורד יחסית מעט גשם, מזג האוויר שמשי וחמים וערי חבל הארץ שוקקות חיים ותרבות. לאלו המעוניינים בטיולים בטבע וטרקים ברחבי חבל הארץ מומלץ להגיע בסוף האביב או בתחילת הסתיו. בחודשים אלו מידות החום פחותות יחסית לקיץ, ונוח מאוד לטייל. יוצאי דופן הם הטרקים והטיולים בהרי האלפים, אשר מומלץ ביותר לקיימם בשיא עונת הקיץ. לאלו המעוניינים בחופשת סקי, מומלץ להגיע בחורף או בתחילת האביב, שכן בעונת אלו עונת הסקי בשיאה ומסלולי הגלישה מלאים בשלג.

כמות הימים שמומלץ להשקיע בביקור בחבל הארץ תלויה גם היא באופי הטיול המתוכן, אך ניתן לומר שבאופן כללי מומלץ להגיע לאוברן-רון-אלפ לכ-4 עד 7 ימים, זמן מספק בהחלט לחוות אטרקציות ואתרים מרכזיים, לטייל בטבע או לבלות בחופשת סקי.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: